Skocz do zawartości
fonx

interfejs diagnostyczny

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mario11 napisał:

Przeczytaj post nr 179.

Wiem, widziałem, pobrałem, działa wykrywa interfejs, nie podłaczałem jeszcze do auta. Dzięki Mario :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem, wszystko w porządku, działa. 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft 18.9.1 działa ci prawidłowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłeczka. Mam od tego gościa 18.9.0

 

Pozdr

Edytowane przez Jumsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak , by co", to gość z OLX o którym mowa w poście 189  trochę "ożartowywuje" ewentualnych kupujących, bo soft  18.9.1 PL na chwilę obecną  działa z klonami tylko po linii "K". 

"EDIT"

Działa z 18.9.1 EN. Tylko musi być odpowiednia wersja.

 

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2019 o 17:31, Wolfe napisał:

Dostałem kabel z ali z połamaną płytką więc brak softu, miałby ktoś zawartość tej płytki żeby się podzielić.

Na płytce miała być wersja 18.9.0 English i 18.2.1 Polish

https://rapidu.net/4328106327/VCDS-Release-18.2.0-English-Polish.rar   Prosze bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, crisss666 napisał:

 Prosze bardzo 

Dzięki już mam od Mariusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie kupić do zabawy z kodowaniem: VCP czy VAS ?? Obecnie mam VCDS z ADAKO, ale nim niestety nie mogę zmienić ustawień w BCM odnośnie oświetlenia bo dane są w EEPROMIE. Nie mam warsztatu, kabelek ma być jedynie do mojego autka. Znalazłem link na allegro gdzie gościu oferuje wraz z kablem wsady do sterowników oraz pomoc: 

https://allegro.pl/oferta/vas-5054a-odis-s-e-wsady-wsparcie-7209218707

, co o tym sądzicie ? Czy za pomocą tego kabelka mógłbym zaktualizować soft, np w zegarach ? Obecnie nie mogę uruchomić, np. stagingu bo nigdzie nie ma tej funkcji. Czy takie softy są w ogóle gdzieś dostępne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Styku napisał:

Obecnie mam VCDS z ADAKO, ale nim niestety nie mogę zmienić ustawień w BCM odnośnie oświetlenia bo dane są w EEPROMIE

Jaką wersję masz vcdsa i o jakie ustawienia oświetlenia Tobie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek to HEX-V2 Dual K & CAN, a oprogramowanie VCDS 18.9. Chcę wyłączyć kontrolę żarówek bo wstawiłem ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznię

Mogli byście mi polecić możliwie najlepszy interfejs do VW ? Mam Passata B7 z 2011. 

Chciałbym żeby interfejs oprócz podstawowych funkcji kodował moduły i miał dostęp do wsadów. Koszty nie są najważniejsze. 

Zastanawiam się nad VCP i ODIS.

 

Z gory dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś chińczyka... i kiedy komputer połączył mi się z internetem, to interfejs się wysypał.

Przeszedłem w końcu na oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe HEX V2 działają nawet przy połączeniu z internetem. Ważne aby wyłączyć aktualizację w programie (ściągnie nowej wersji).

Ja mam tak i działa już chyba rok choć sam interfejs ma problemy ze stabilnością (potrafi się raz na jakiś czas zawiesić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, radekrp90 napisał:

interfejs ma problemy ze stabilnością (potrafi się raz na jakiś czas zawiesić).

Wiąże się to z jakimiś poważniejszymi konsekwencjami podczas kodowania czy trzeba tylko powtórzyć operację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy powtórzyć (wcześniej trzeba odłączyć kabel od OBD, następnie od USB i ponownie podłączyć w odwrotnej kolejności, aplikacja łapie połączenie i wszystko śmiga).

Raz tylko w sumie zdarzyło mi się to podczas adaptacji (ESP w T4), bo tak to zwykle podczas komunikacji z Gateway (typu szybkie czytanie błędów, szybkie kasowanie błędów) i chyba raz podczas logowania Climatronic ale to trwało w sumie chyba 15 min, więc to równie dobrze mógł być problem po stronie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, żeby połączyć się ze sterownikiem o takim oznaczeniu k-line: KWP2000 potrzebuję infejest diagnostycznym co obsługuje K-line czy Can. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sterownika wystarczy zwykły interfejs vag kkl i vcds lite 1.2. Do vw passat  b6 jak masz w podpisie lepiej użyć interfejs hex-can (obsłuży "K" "can" i "UDS". Vag kkl obsłuży ci najwyżej silnik. Mi obsługuje 2.0 ,06r BMP po lini "K"

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco mam vag can pro i nie mogę się połączyć ze sterownikiem K line kwp2000 z sterownikami can mam połączenie i teraz pytanie czy muszę rozbudować swój infejest diagnostyczny do K line żeby było połączenie z tym sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginał VCP to pewnie musiałbyś dopłacić i rozszerzyć go do wersji VCP+K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności