Skocz do zawartości
Buster

Sprawdzenie oryginalnego przebiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wyjaśniłem sprawę powtarzających się przebiegów 342177 w wielu sterownikach. Miałem na uczelni okazje pobawić się oryginalnym VCDSem. Przy sprawdzeniu przebiegu (tylko zarejestrowany pełny vcds daje tę możliwość) wyskakuje błąd, że nie da się połączyć z tym sterownikiem. 

Wniosek z tego jest taki: 

  1. Jeśli w metodzie opisanej powyżej komuś wyskakuje przebieg 342177 to oznacza to brak komunikacji ze sterownikiem i brak możliwości sprawdzenia przebiegu.
  2. Każda inna wartość powinna być prawidłowa.

Sterowniki EDC15 losowo posiadają zdolność zapisu szacowanego przebiegu. Nie ma zasady który sterownik tę opcje posiada, a który nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiadomo o co chodzi. Dobrze, że to rozgryzłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, dzisiaj naszło mnie na pobawienie się programem licznik 4.8 i wsadami ecu/licznika. Próbowałem rozkodować wsad licznika i przy ustawieniach jak wcześniej edc 15 wyszedł przebieg który jest dość realny (chociaż nie wiem czy nie za duży), jest ktoś kto ma ochotę poeksperymentować? Wrzucić zamiast wsadu silnika wsad licznika przy tych samych ustawieniach (a testowałem wiele ustawień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Passacie B5  1.8T 03r ,  (sterownik ME7.5) jest zapisany przebieg w sterowniku silnika ? Gdzieś w sieci znalazłem informacje , ze przebieg w sterowniku silnika jest zapisywany tylko w sterownikach EDC.. . Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności