Skocz do zawartości
Buster

Sprawdzenie oryginalnego przebiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam społeczność.

Posiadam kabelek do mojego Passata B5 FL 130KM (2001 r. silnik AVF). Do tego mam oprogramowanie Polski VAG 4.9. Czy za pomocą tego zestawu jest możliwość odczytania oryginalnego przebiegu auta? Chciałbym sprawdzić, czy licznik był cofany, a jeśli tak, to o ile. Podpowiedzcie jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak najbardziej uda Ci się sprawdzić przebieg. Zgrasz go z pamięci eeprom sterownika silnika EDC15.

Dodatkowo będzie Ci potrzebny program licznik 4.8a żeby ściągniety wsad pamięci rozkodować.

Krok po kroku jak wykonać operację masz opisane tutaj:

 

Zrzut ekranu 2017-10-01 o 11.31.41.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, jak sprawdzisz daj znać czy wynik wyszedł Ci wiarygodny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Misior1993 napisał:

Kuba, jak sprawdzisz daj znać czy wynik wyszedł Ci wiarygodny :D

Jutro z rana to zrobię, ale wiem że jest cofany. Na blacie mam 342 tysiący, licze że ze 200 do 300 ma zdjęte. Jak będzie 7 z przodu to cały dzień będę zły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazdaa xD sprawdziłem ten przebieg, wszystko na zdjęciach. Pytanie tylko czy jest to oryginalny przebieg czy ktoś dobrze cofnął. Auto miało 4 wł zanim trafiło do mnie salon pl, kupowane z komisu z przebiegiem w okolicy 220 tysięcy. 

IMG_1644.JPG

IMG_1645.JPG

IMG_1646.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym samym kablem, VAG K+CAN COMMANDER, co cofasz w liczniku, możesz też cofnąć w sterowniku silnika przebieg, więc takie sprawdzanie to o kant...  Tylko ASO o ile był w miarę długo serwisowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy to ma, poza tym wielu cofa najprościej tylko w liczniku, ale możliwe że u mnie jest cofnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie handlarze, szczególnie w starszych (tanich) autach cofają szafe tylko na blacie - mało kto dopłaca/zagłębia się dalej

Musi być do tego celu Polski VAG? Używam VCDS Lite - ogarnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zainstalowac polskiego vaga? Dawaj pw, kombinowalem inaczej i byl problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden, ale jeśli na VCDS też się da to czemu nie skorzysyać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiałem. Nie wiem czy jest taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Aleiz napisał:

Tym samym kablem, VAG K+CAN COMMANDER, co cofasz w liczniku, możesz też cofnąć w sterowniku silnika przebieg, więc takie sprawdzanie to o kant...  Tylko ASO o ile był w miarę długo serwisowany.

Tak dokładnie. Tym samym kablem i oprogramowaniem do nie go cofasz w liczniku i w EDC15 więc jeśli ktoś się postarał to i tak nie masz pewności vzy to ori przebieg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest wlasnie to sprawdzanie po odczycie z czujnika ABS? Komp zapisuje cykle i na tej podstawie wylicza przyblizony przebieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta metoda jest pewna? :) Zgralem cały wsad, wrzuciłem według instrukcji do programu licznik i wykazało idealnie taką samą wartość jak na zdjęciu z instrukcji :) 342177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszop, spotkałem się już niestety z tym samym problemem ale nie wiem czy to jest spowodowane :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 342177 jest to maks przebieg jaki komp może zakodować:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie sprawdziłem i to samo 342177 ...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie leży problem, po wielu osobom rozkodowany wsad skazuje liczbę 342177. Nie jest to na pewno przebieg rzeczywisty bo jak widać nawet autor poradnika dał się wrobić. Pytanie dlaczego niektórym osobom wyniki wychodzą z inną wartością ( raczej prawidłową = realny przebieg). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2017 o 15:41, Misior1993 napisał:

Ciekawe gdzie leży problem, po wielu osobom rozkodowany wsad skazuje liczbę 342177. Nie jest to na pewno przebieg rzeczywisty bo jak widać nawet autor poradnika dał się wrobić. Pytanie dlaczego niektórym osobom wyniki wychodzą z inną wartością ( raczej prawidłową = realny przebieg). 

Bo są różne wsady. Niektórym którzy zczytują z EDC15 pokazuje dobrze, a innym pokazuje tylko przeliczone komórki, ale nie te co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności