Skocz do zawartości
mariano2004

Zmiana skrzyni biegów z 5 na 6 manual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padła skrzynia biegow 5 i chcialbym zmienic na 6.

Passat b6 2.0 tdi 110KM (po chipe 150KM)

 

Na pewno trzeba wymienic wybieraki, ale czy wszystko inne podejdzie?

Jaka skrzynie biegow 6 polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dwa miechy temu zmieniłem skrzynie z 5 na 6 Biegów.

Skrzynia 5tka jest całkiem inna niż 6tka. Dużo mniejsza.

Do wymiany oprócz samej skrzyni potrzebne są kompletne pół osie, sprzęgło, lewarek zmiany biegów z linkami i poduszkę pod skrzynia.

 

Po zmianie następuje problem z tempomatem, nie działa na 5 i 6 biegu. Tego problemu jeszcze nie rozwiązałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. 

Mam pytanie do mechaników i znawców skrzyń biegów. 

Jako że passaty golfy tourany itp są zaopatrzone w te same części to pytanie dotyczy Golfa Plusa. Chcę kupić Golfa Plusa z 6 biegową skrzynią biegów lecz takich jest mało z silnikami 1.9 tdi a z 1.6 mpi nie ma wcale. Czy jesli trafi mi się w lepszej cenie (np z zepsytą skrzynią) Plus z 5 biegami to czy da się zmienić skrzynie na 6b? 
Czy skrzynie 6b z silników fsi będą pasować do 1.6 mpi? I czy w 1.9tdi 5b moge zmienić skrzynie na 6b a jeśli tak to z jakiego innego silnika będzie pasować skrzynia? Jak sprzęgło w przypadku zmiany skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym dołączyć się do pytania #4cars4. W moim passacie B6 1.6 BSE 102KM padła skrzynia. Wg serwisu jest to skrzynia GPM (koszt nowej w serwisie 14000 :O) natomiast na skrzyni jest kod JJU. Obie ciężko dostępne i stąd pytanie - czy da radę zastosować skrzynię od fsi-ka albo czy inna skrzynia będzie pasowała do tego motoru?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to forum już umarło czy nikt nie ma pojęcia w tym temacie?

Edytowane przez 4cars4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent B6, sprawa jest dosyć pilna,problem jest z dyferencjałem skrzyni biegów który jęczy, przy okazji mam do zmiany dwumas którego już słychać. Auto jest po sofcie i kilku modyfikacjach.(1.9 TDI) Z obecną skrzynia 5 biegową czuć że brakuje mu tego szóstego biegu lub dłuższej piątki. Kwestia jest tego jakiej skrzyni szukać,o jakim dokładnie oznaczeniu w której była by najdłuższa piątka lub długa 6, "choć nie ukrywam że wolał bym 5,mniej wachlowania". Bo różnica po między nową dwumasą 5 a 6 jest mała, i teraz nie wiem w co inwestować. A może szukać skrzynie od 1.6 TDI? Z.drhiej strony nie chciał bym popełnić jakiegoś błędu i za jakiś czas znowu wymieniać skrzyni. Na forum nie ma za dużo informacji odnośnie takiej przeróbki ,dla tego zakładam nowy temat. Mam nadzieję że jest ktoś mi w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz auto...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności