Skocz do zawartości
kemmot

Kradzież na "walizkę"

jedrus

Podczyściliśmy temat aby wrócić do głównego problemu a nie przerzucać się miejskimi legendami.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem znaleźć w systemie „otwieranie i zamykanie „ możliwość wyłączenia na stałe Keyless ale takiej możliwości w MR 2016 chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć na stałe to chyba się nie da z poziomu ustawień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w MR2016 nie można wyłączyć ani czasowo ani na stałe otwierania bezkluczykowego do auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodali w nowszych możliwość wyłączenia otwierania bagażnika z kluczyka?

Ja tego szukałem i w serwisie nie potrafili wyłączyć. Niestety kilka razy miałem otwarty na oścież bagażnik całą noc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś bliżej opowiedzieć o tym bagażniku - w jakich okolicznościach Ci się otworzył?

Rozumiem, że bez Twojego udziału, skoro nie zauważyłeś tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk jest tak wyprofilowany ze latwo go przypadkiem nacisnac majac w kieszeni w spodniach. Tez mi sie nieraz tak zrobilo ale zawsze blisko kolo samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to fakt... kilka razy otworzyłem klapę, bezwiednie... na szczęście u siebie w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak prawdę mówiąc to wystarczyłoby dołożenie małego przycisku włącz/wyłącz pilota jako np czwarty przycisk lub pół przycisku z bagażnikiem i kto by chciał nadający kluczyk wyłączyć to by wyłączył w kieszeni. Prosty sposób i prawie nic nie kosztujący.

Natomiast przycisk bagażnika na  pilocie  jest  wystajacy /wybałuszony/ i jest wkurw......ja co prawda nie mam elektr. klapy ale uchylam ją non stop wsiadając do samochodu i przyciskając przycisk w kieszeni. Po tej akcji muszę fizycznie jak i tysiace innych użytkowników wysiąść i zamknąć klapę z rąsi bo tylko ona jest widoczna na fisie i podczas jazdy nic wiecej nie widac jak uchylona klapę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się aby przycisk przycisnął się w kieszeni i klapa się otworzyła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie zdażyło przypadkiem otworzyć bagażnik z kluczyka ale za to namiętnie mi się zdaża, że przy jakimś niewielki oporze przy zamykaniu elektrycznym klapa się nie domknie i do połowy bagażnik się otworzy. Trochę mnie to irytuje bo często jestem już kilka kroków od auta. W zasadzie nie ma jakiegoś większego oporu żeby bagażnik był mocno naładowany... Jak już tak jest to mogłaby się otworzyć na maxa a nie do połowy albo mógłby być jakiś dźwięk że samochód nie jest zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BearLocka na skrzyni biegów. Nie ma bata żeby odjechac takim autem wtedy, chyba że byłby to bardzo cierpliwy i uparty złodziej. Albo mistrz jazdy na wstecznym biegu albo pomysłowy wielbiciel lawet wjeżdżających do garażu podziemnego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w ASO w Kielcach dopytać o możliwość aktualizacji sterownika kessy do mojego RM2016 aby mieć możliwość tymczasowego dezaktywowania Keyless.

Okazuje się że jest to dostępne. koszt ok 300 pln.

W poniedziałek zostawiam samochód.

 

update: 03.12.2018

jestem po aktualizacji. działa jak powinno.

Dla potomnych:

na zleceniu miałem napisane (aktualizacja sterownika dostępu)  w.g. Nr TPI 2047717/3

Edytowane przez belushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności