Skocz do zawartości
kemmot

Kradzież na "walizkę"

jedrus

Podczyściliśmy temat aby wrócić do głównego problemu a nie przerzucać się miejskimi legendami.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

No nie do końca, bo laweta nie podjedzie pod bramę, ale za rogiem jak najbardziej może stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sytuacja powinna być nieco inaczej przedstawiona ze strony firm ubezpieczających. Niestety firmy wychodzą z założenia, że przed podpisaniem umowy są skłonni zrobić wiele tylko po to, żeby do umowy doprowadzić. Nikt tam się nie zastanawia co będzie później kiedy samochód który wcześniej ubezpieczyli ma taki czy inny sposób zabezpieczeń i w taki czy inny sposób można go obejść. Zakładając, że pojazd posiada system Keyless (o który powinni wcześniej zapytać) powinni się też na taki model kradzieży zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też  automatyczne otwieranie wykodować w sterowniku i problem kradzieży na walizkę rozwiązany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wpięte odcięcie z allegro za 50 PLN - muszę nacisnąć dwa przyciski . Jeden pod tapicerką i jeden z przycisków oryginalnych. Działą bezproblemowo - Jak jadę z kimś to pasażer widzi tylko że wciskam przycisk z konsoli. Jest tryb serwisowy. A w razie awarii - jest tam kabelek do zwarcia z masą i obejścia systemu.

Znajomy ma nagranie jak mu passata kradną - jakby swojego brali - 10 sekund i odjechał w siną dal.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa to użondzonko ? Dasz jakiś namiar na sprzedawcę , albo nazwę urządzenia ? Montowałeś to sam ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :). Jest już na rynku urządzenie skutecznie zabezpieczające przed kradzieżą samochody z Keyless przy pomocy tzw. metody "na walizkę". Jest to CAN-Firewall renomowanej niemieckiej firmy Ampire.  Urządzenie bardzo innowacyjne, bardzo miniaturowe, przez co praktycznie nie do znalezienie po starannym montażu. Urządzenie współpracuje z szyną CAN wysyłając do sterownika samochodu informację o blokowaniu/wyłączeniu silnika (jak fabryczny przycisk STOP). Nie ma więc konieczności przecinania żadnych oryginalnych kabli samochodu. Nie da się tego obejść poprzez podmianę sterownika samochodu na inny przyniesiony przez złodzieja, gdyż urządzenie nie zmienia, ani nie blokuje kodu immobilisera (transponderów w kluczu) tylko wysyła do sterownika (również do tego podmienionego) swój komunikat o unieruchomieniu silnika. I teraz podstawowa różnica w porównaniu z innymi immobilizerami wyłączanymi poprzez jakieś ukryte przyciski czy inne transpondery zbliżeniowe działające w określonym miejscu. Ten CAN-Firewall nie powoduje obniżenia komfortu codziennej eksploatacji auta wyposażonego w Keyless. Raczej po to zamawia się Keyless, aby zwiększyć wygodę użytkowania i niczego dodatkowego nie nosić i naciskać. Autoryzacja właściciela następuje automatycznie i całkowicie bezobsługowo (jak przy Keyless) poprzez szyfrowane połączenie Bluetooth Low Energy przesyłane ze smartfona. Istnieje też opcja manualnego wprowadzania autoryzującego kodu PIN przy pomocy dowolnie skonfigurowanej sekwencji naciśnięć kilku fabrycznych przycisków dostępnych w samochodzie (np. sterowanie z kierownicy, podnośniki szyb, itp.). Taki indywidualny manualny PIN-kod można sobie ustawić samemu jako sekwencję od 3 do 20 przyciśnięć (przyciski do wyboru). Na tą chwilę jest to najskuteczniejsze, niekolizyjne z elektroniką auta i najmniej upierdliwe w codziennej obsłudze urządzenie na rynku. Wadą dla niektórych może być cena - 1500zł brutto wraz z montażem we wszystkich polskich autoryzowanych serwisach Ampire. W zamian, urządzenie oferuje kilka dodatkowych bezpłatnych bajerów, z których można skorzystać, jeżeli dana opcja nie występuje w wyposażeniu samochodu (np. składanie lusterek przy zamknięciu, domykanie szyb, opuszczanie prawego lustra przy cofaniu, zamykanie zamków podczas jazdy,  a w niektórych autach również wyłączenie układu start-stop) . Te opcje można sobie również samodzielnie włączyć/wyłączyć. W moim Pasku B8 korzystam tylko z automatycznego domykania szyb po zamknięciu samochodu, bo reszta jest seryjnie. Na razie wszystko działa idealnie (od lata). Dla całkowitej jasności - urządzenie jest z grupy immobilizerów (blokad uruchomienia silnika), więc nie zabezpiecza przed otwarciem auta skradzionym kodem przesłanym z "walizki". Nie zaszkodzi wsparcie dodatkowym alarmem z GPS i powiadomieniem na komórkę. Pozdrawiam.

Więcej informacji o tym urządzeniu jest np. tutaj: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=1,5&kid=5&pid=2482

 

 

Edytowane przez jot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś czytał instrukcję ale tam jest napisane, że można wyłączyć chwilowo otwieranie keyless  jeżeli przy zamknięciu drzwi z pilota naciśnie się na wgłębienie na zewnętrznej stronie klamki. Ileś sekund po zablokowaniu auta pilotem. Te wgłębienie jest na klamce od strony tyłu samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, działa bezbłędnie :)

Wystarczy w ciągu 5 sekund po zamknięciu auta kluczykiem, nacisnąć "przycisk" na zewnętrznej  stronie klamki. Nie da się wtedy otworzyć inaczej auta niż za pomocą kluczyka. Jeśli ktoś wychodzi na chwilę do kawiarni czy sklepu, to chyba rozwiązuje problem "walizki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś  z futerałem/etui blokującym sygnał z kluczyka? Coś podobnego stosuje się w portfelach i blokuje się w ten sposób karty zbliżeniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby działa widziałem , jak zacharOFF testuje na YT owijając kluczyk w folie aluminiową ...a te portfele działają na ten sam sposób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, krojcu napisał:

Niby działa widziałem , jak zacharOFF testuje na YT owijając kluczyk w folie aluminiową ...a te portfele działają na ten sam sposób .

To, że działa to wiem. Tylko szukam gotowych rozwiązań i jakoś nie mogę znaleźć.

edit:

Takie coś znalazłem

https://www.amazon.com/Silent-Pocket-GUARD-Protector-Wireless/dp/B01MTNKVO4

piekne to nie jest. 

Edytowane przez vanstypeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla testów sam sobie zrobiłem z folii aluminiowej z wewnątrz i zewnątrz materiał tekstylny. Chodziło o to, by nie było duże i było elastyczne bo z przyzwyczajenia nosze klucze w spodniach i mam ich kilka na kółeczku.

Działało przez jakiś czas aż folia od gniecenia popękała.

Podobno można zrobić z tkaniny przewodzącej, ale musi być jakaś konkretna z odpowiednimi nitkami metalowymi.

Narazie odpuściłem i używam czujnika na klamce tak jak pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem takie cos na aliexpress


http://s.aliexpress.com/eAfYf6RJ

 

material zewnetrzy badziew, ale przy tej cenie to warto bo sam wklad blokujacy sygnal jest duzy, mozna wyciac i dac do krawca czy szewca zeby wszyl do porzadnego etui czy futeralu. W Polsce cena z wysylka z Pl ok 50 zl, to samo dokladnie, a tu 1,5 dolara tylko na przesykle trzeba poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2018 o 13:24, keneida napisał:

nie wiem czy ktoś czytał instrukcję ale tam jest napisane, że można wyłączyć chwilowo otwieranie keyless  jeżeli przy zamknięciu drzwi z pilota naciśnie się na wgłębienie na zewnętrznej stronie klamki. Ileś sekund po zablokowaniu auta pilotem. Te wgłębienie jest na klamce od strony tyłu samochodu

Czy to rozwiązanie jest tez w Passacie MR 2016?, Próbuje znalezc to w instrukcji oraz sprawdzic dzialanie w rzeczywistosci ale nie udaje mi się zablokować tej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intuicja mi podpowiada, że jeśli tylko masz Keyless Access, to powinno działać.

W instrukcji jest na stronie 93, w dziale "Centralny zamek i system zamykania" (mam instrukcję 05.2017).

 

6q3hpn9hp5hk.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie tak powinno być. Chyba w MR 2016 jednak nie działa okresowe zablokowanie keyless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności