Skocz do zawartości
Mac Up

Odklejone boczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem vw passata b5 fl z silnikiem tdi w nadwoziu sedan, w zwiazku z tym kieruje zapytanie do znajacych temat, czy jest takas dobra chaupnicza metoda regeneracji poodklejanego materiału na boczkach drzwi wewnętrznych tapicerki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod materiałem jest coś w rodzaju cienkiej gąbki z nim sklejonej. Użycie jakiegokolwiek preparatu do czyszczenia wchodzącego w reakcję z tą gąbką powoduje odchodzenie materiału (sam sobie podobnie w tych miejscach tapicerkę załatwiłem). Efekt jest taki, że pod materiałem mam kleistą substancję ala butapren. Jedyne co mi przychodzi na myśl to dokładne oczyszczenie i wymiana materiału na nowy lub wymiana całych boczków na inne używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2017 o 22:10, Mac Up napisał:

Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem vw passata b5 fl z silnikiem tdi w nadwoziu sedan, w zwiazku z tym kieruje zapytanie do znajacych temat, czy jest takas dobra chaupnicza metoda regeneracji poodklejanego materiału na boczkach drzwi wewnętrznych tapicerki ?

kolego, kiedyś czytałem że remedium na Twój problem może być klej w spreju. Robisz małą dziurkę, wpsikujesz go w rozsądnej ilości i przyciskasz delikatnie materiał.

Jak przyciśniesz równo to fajnie się przyłapie. podobno wszyscy busiarze ten patent znają.

pozd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Busiarzem nie jestem moge patentu nie znac, jakies kleje w spraju poleci kogoś konkretne jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np klej TAPICER,  ale jakoś nie wierze w tą metodę podaną przez @111zenek

Narobisz więcej bałaganu niż jest.  Łatwiej i niewiele drożej wyjdzie wymiana boczków, materiałowe są naprawdę tanie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2017 o 06:34, marcin_pesel napisał:

Łatwiej i niewiele drożej wyjdzie wymiana boczków, materiałowe są naprawdę tanie  

O ile trafi w ten sam wzór i lepszy stan od swoich. Ja antracytu na drzwi kierowcy znaleźć nie mogę, a nowy już nie jest produkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2017 o 06:34, marcin_pesel napisał:

Np klej TAPICER,  ale jakoś nie wierze w tą metodę podaną przez @111zenek

Narobisz więcej bałaganu niż jest.  Łatwiej i niewiele drożej wyjdzie wymiana boczków, materiałowe są naprawdę tanie  

to nie jest kwestia wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo to że trzeba zrobić dziurę na starcie u mnie dyskwalifikuje tą metodę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności