Skocz do zawartości
jedrus

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o felgach - szerokość, rozmiar, ET - B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie chciałbym założyć felgi 18" 8" ET 40 i na to gumy  235/45/18 . Czy nic nie będzie obcierać przy tym zestawie?? 

Edytowane przez Junior1148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, możesz śmiało zakładać.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może informacje czy każda 17" felga (nie firmowa VW) będzie pasować do wersji 240/280km. Czy może być problem ze zmieszczeniem?

Będą używane pewnie max 3 miesiące w roku, więc odpuścił bym oryginały.  Chociaż martwi mnie szerokość opony 215 17"  ale zobaczymy. 

 

Druga sprawa dojazdówka i 4x4  odpadają? Czy można na takim zestawie przejechać kilkadziesiąt km bez obaw o uszkodzenie przeniesienia napędu czy innych podzespołów?

Przy zapasie 18" marnuje mi się czasem potrzebna przestrzeń bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  mam oryginalne 17 London i zastanawiam się nad założeniem dystansów żeby całość lepiej wyglądała bo z tymi schowanymi kołami to vw poszedł po bandzie. 

I teraz nie wiem czy 15mm wystarczy czy  20mm tylko żeby nie obcierało. 

Co radzicie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz miarka ile Ci brakuje i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będą pasowały felgi od Tiguana 8,5J x 19 ET 38? Opony mam 235/40 R19. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować. Wysunięte będą 13mm względem 8J x 18" ET44.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma takie felgi 

Nr zamówienia.3D0 601 025 AC Z31

rozmiar7,5J x 17H2 ET40

Przykładowe opony235/55R17

Po starym B6 a felgi były s Pheaton 

Czy takie felgi będą pasować do Passata B8  Tdi110kw. A dostałem wszystkie letnie i zimowe opony  215*17

Pozdrawiam Bogumił 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi będą pasować, opony bardziej pasować będę 215/55R17, te 235/55R17 będą trochę większe i licznik będzie bardziej przekłamywał, ale zawsze ciut więcej mięsa i komfortu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam felgi 7.0Jx17H2 ET40 z oponami 215/55/17 które muszę wymienić. Czy na te felgi będą pasować opony 225/45/17 montaż do B8 variant 190km fwd dsg?

 

 

Edytowane przez Adior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2023 o 12:01, Adior napisał:

Witam, posiadam felgi 7.0Jx17H2 ET40 z oponami 215/55/17 które muszę wymienić. Czy na te felgi będą pasować opony 225/45/17 montaż do B8 variant 190km fwd dsg?

Pasować będę, ale będzie spora rozbieżność w obwodzie koła (te które chcesz zastosować będą mniejsze) i przekłamywanie licznika będzie o około 5km/h. Jeśli już to zastosowałby, 225/50/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam 245/35r19 przód, 225/40r19 na tył. Felga et40 8j. Doradzi ktos jakie dystanse zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Malyna777 napisał:

Zakładam 245/35r19 przód, 225/40r19 na tył. Felga et40 8j. Doradzi ktos jakie dystanse zastosować?

Poczytaj wyżej. Pomyśl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, mam możliwość zakupu felg od Audi A6 C8 o rozmiarze 8.5jx19 ET40 do mojego passata b8 i jakoś nie mogę się połapać, czy będą pasować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2021 o 18:51, WooojaS napisał:

Zawsze to samo - albo wygląd albo ekonomia. Ja dołożyłem z przodu 15mm, z tyłu 25 i nie zauważyłem większego spalania.... Po za tym przy bitdi to co za różnica... 

A jakie masz felgi/koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2023 o 19:06, av27 napisał:

Potrzebuję pomocy, mam możliwość zakupu felg od Audi A6 C8 o rozmiarze 8.5jx19 ET40 do mojego passata b8 i jakoś nie mogę się połapać, czy będą pasować .

Wejdą z zapasem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie kupiłem felgi 18" od Golfa VII (model Durban) z oponami Michelin Pilot Sport4 235/45/ZR18.

Rozmiar felgi to 7.5Jx18H2 ET51

Po przejechaniu jednego sezonu,strasznie "zciachało" obie przednie po wewnętrznej stronie.Poza tym wydają się strasznie hałaśliwe.

Zbieżność sprawdzona,zimówki na 16" zużywają się równomiernie.Czy to możliwe,że problemem jest np.nieprawidłowy ET?,może szerokość felg w stosunku do szerokości opon?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zmiana et o te kilka mm nie powinna zrobić nic. Opona jest naciągnięta na najwyższą dopuszczalną szerokość felgi... ciśnienie dobre?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam Passata B8 2.0 TDI 190KM w standardowym rozmiarze koła, tj. 215/60 R16. Jeśli się nie mylę, jest tu ET40. Zastanawiam się nad założeniem 225/35 R20 na feldze 8.5J z ET45, otwór 66.6

Czy taka felga, w tym rozmiarze i z tym ET wejdzie i nie będzie nigdzie drzeć opony? Czy śmiało mogę inwestować w takie koła?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie naciąg lekki, ale nic nie będzie się dziać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności