Skocz do zawartości
jedrus

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o felgach - szerokość, rozmiar, ET - B8

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z opracowanym przez nas tematem:

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @mkpol dodaliśmy rozmiary i numery montowanych fabrycznie felg, kołpaków, śrub oraz dekli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że piszę o tym w temacie o felgach, ale myślę że bardzo przydatną tabelką byłaby taka z ciśnieniami opon poszczególnych rozmiarów, bowiem wklejka w samochodzie obejmuje tylko rozmiar na którym B8 wyjeżdża z fabryki. Problem zaczyna się jak zakładamy do niego większe alufelgi lub mniejsze koła zimowe. Ma na nigdzie (instrukcja obsługi, strona vw itd) informacji jakie ma być np. ciśnienie w kołach o innym rozmiarze niż fabrycznie założone do konkretnego egzemplarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach stosuje się po prostu ciśnienia zalecane przez producenta opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z felgami 18" szerokosc 8" i mniejszym ET niz 41?

Chce kupic felgi, ktore beda ladnie wygladaly i kola nie beda tak bardzo schowane. Czy ET 29 przy szerokosci 8" nie bedzie problemem? Biore pod uwage felgi Audi, bo VW najnizsze ET ma 41.

Edytowane przez pawkuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podczepić temat czujników cisnienia powietrza w oponach.

W passacie B7 nic takeigo nie miałem bo zdaje się informacja o stanie ciśnienia była czytana z abs'u

Wydaje mi się,  że w B8 potrzebne są czujniki montowane przy zaworach, czy ktoś może to potwierdzić ?

Numer części zdaje się 5Q0907275

Jak wygląda adaptacja nowych kół z czujnikami? Czy samochód je rozpoznaje czy też bez komputera się nie obejdzie?

 

czujnik.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 sa czujniki i jest też z ABS, zależy co masz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2018 o 09:38, Majkel2017 napisał:

Chciałbym podczepić temat czujników cisnienia powietrza w oponach.

W passacie B7 nic takeigo nie miałem bo zdaje się informacja o stanie ciśnienia była czytana z abs'u

Wydaje mi się,  że w B8 potrzebne są czujniki montowane przy zaworach, czy ktoś może to potwierdzić ?

Numer części zdaje się 5Q0907275

Jak wygląda adaptacja nowych kół z czujnikami? Czy samochód je rozpoznaje czy też bez komputera się nie obejdzie?

 

czujnik.PNG

 

Takie czujniki to dodatkowa opcja w konfiguratorze za kilkaset zł. Standardowo jest z ABS. 

 

Ja kupiłem nowe auto "z placu" nawet bez świadomości że takie cuda mam zamontowane w kołach (sprzedawca pewnie też nie wiedział bo by wychwalał) 

dopiero przy wymienie kół na zimowe się okazało, bo w drugim komplecie kół czujników nie i całą zime świeci mi się błąd. A wyłączyć się tego ustrojstwa nie da... 

 

Probowałem orientować się ile kosztowałoby dołożenie takich czujników do drugiego kompletu kół, i mam sprzeczne informacje:

-ASO: 300zł za czujnik, twierdzą że jakieś kodowanie będzie konieczne

-Inny serwis: można po 150-170zł kupić, podobno kodować nie trzeba, auto samo wykrywa (co może być prawdą, bo jak robiłem przekładkę kół przód/tył to żadnych problemów nie było i wskazania były poprawne)  

Stwierdziłem że przy wymianie opon spróbuję dołożyć tą tańszą metodą. Zobaczymy. Ale taki bajer nie jest niezbędny do życia, sam bym go do konfiguracji nie dodał. jedynie błąd na desce przez zimę mnie denerwuje, dlatego rozważam dodanie ich w drugim komplecie...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, na portalu aucyjnym te czujniki sprzedają po 90zł brutto nowe oryginalne i takie planuję zakupić do kół zimowych.

Uzywane bez FV po 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak Ci pokazuje ciśnienie fizycznie w kołach to masz czujniki, a jak nie to nie masz i nie musisz się tym więcej przejmować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do użytkowniów niestandardowych alu...

planuję wrzucić do swojego B8 kombi felgę 19 cali ale szerokość 8,5J z et 35. Według porównywarki ET wychodzi, że felga będzie wystawać bardziej na zewnątrz od oryginalnej o prawie 16mm. czy waszym zdaniem to nie za dużo? nie będzie mi obcierać o błotnik albo jakoś brutalnie wystawać poza obrys samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2019 o 23:02, janosiczek napisał:

pytanko do użytkowniów niestandardowych alu...

planuję wrzucić do swojego B8 kombi felgę 19 cali ale szerokość 8,5J z et 35. Według porównywarki ET wychodzi, że felga będzie wystawać bardziej na zewnątrz od oryginalnej o prawie 16mm. czy waszym zdaniem to nie za dużo? nie będzie mi obcierać o błotnik albo jakoś brutalnie wystawać poza obrys samochodu?

sprawdziłes to? mozesz wstawić zdjecie jak to wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek odnośnie felg  - przy wymianie opon na zimowe oglądałem swoje od wewnętrznej strony i okazuje się że są firmy Ronal  - Made in Poland

mam 18-ki  Marseille 8 JX18H2 ET44 nr katalogowy 3G0601025P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak większość?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - nie wiedziałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te felgi z oponami 215/60/16 będą pasować do Passat B8. Najbardziej chodzi mi o ET bo wiem że będę musiał kupić pierścienie centrujące z 70,1 na 57,1.

received_163427891623490.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Potrzebuje pomocy. 
chce kupić 17 do passata b8 , Nominalnie jest et około 40 a ja mam zamiar kupić chyba od golfa z et 54. Będzie Ok czy coś tam trzeba dokładać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Czy ktoś z Was przerabiał temat dołożenia dystansów do 19" Verona w B8 Variant? Widać, że w nadkolu jest zapas miejsca (więcej z tyłu, niż przód). Będę wdzięczny za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2020 o 12:10, Qubape napisał:

mam zamiar kupić chyba od golfa z et 54

image.thumb.png.72079fe5c1d854098564877bb30a2f2b.png

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności