Skocz do zawartości
misiu7911

Głośne szuranie podczas kręcenia kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem,podczas kręcenia np. na parkingu slyczac głośne szuranie  z okolic osłony kolumny kierownicy,dodam ze niema zadnego blokowania kierownicy,sama odbija .Niema tez zadnych oporów i problemów w kręceniu.Czy można tak jezdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Mam w swoim Passacie kierownicę wielofunkcyjną, która mi od dłuższego czasu szeleści jak kręcę podczas wolnej jazdy.

Dźwięk jest jakby szelest, taśma, coś podobnego.

Czasami jest kompletna cisza, a czasem dość mocno, w zimę było dużo ciszej, teraz kiedy jest ciepło, znowu szeleści.

 

To normalne w tych Passatach?

Chyba mam pecha do kierownic w Passatach, w poprzednim B5 piszczała podczas jazdy i kręcenia i było podejrzenie maglownicy, w tym mam szelest, normalnie ręce opadają.

 

Pomóżcie proszę od czego zacząć albo co wymienić.

 

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam zwijak taśmy... u mnie też coś szumi... olewam

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym się przypomnieć w temacie.

Wczoraj i dziś jest mocno gorąco, dźwięk trochę ucichł, ale mimo wszystko jest nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie towarzyszy temu przycinanie/blokowanie kierownicy to pewnia taśma-zwijak wydaje takie dźwięki. Jak masz jeszcze inne problemy to poczytaj temat.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Myślałem, że mój temat został usunięty, a widzę, że został połączony (nie dostałem powiadomienia).

@nTomek @maniujr

To, która pozycja byłaby dla mnie? Przedział cenowy spory. Nic innego się nie dzieje, tylko im zimniej tym bardziej słychać.

https://allegro.pl/listing?string=passat b6 zwijak&order=m&bmatch=baseline-cl-uni-1-2-0806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź ogarniętego mechanika, który to Ci rozbierze i sprawdzi zanim zaczniesz kupować nowe...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zadam pytanie w tym temacie chociaż nie jest to strikte problem z blokadą.

Podczas wykonywania skrętów słychać "szuranie" na kolumnie kierowniczej - jak by łożysko juz było zmęczone.

Pytanie co podlega wymianie ?

Czy elektronika jest do przełożenia i nic nie trzeba ustawiać vcdsem ?

Edytowane przez Alien_corrado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alien_corrado jeśli to szuranie pochodzi od taśmy/zwijaka to można spróbować rozebrać i przesmarować taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie pod temat. U mnie podczas skręcania przy małych prędkościach/ w miejscu slychać szuranie jakby odgłos opon dlatego na początku myślałem, ze to opony hałasują. Niestety podczas wolnej jazdy również na miękkim podłożu słychac to tak samo, a tu opony nie maja zabardzo prawa wydawać takiego dźwięku. Dodam, że oprócz dzwięku nie ma innych objawów oraz gość na przeglądzie, ktory niedawno robilem nic nie wykrył.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 U mnie szurało dość długo, do wczoraj. Przy skręcie coś wyczuwalnie zahaczyło, trzasło i urwałem taśmę - kontrolka poduchy świeci, regulacja radia nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności