Skocz do zawartości
kolon2

Wymina tylnch lamp LED z Comfortline na Highline Kombi B8 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że wyrażę niepopularne zdanie, ale... podstawowe lampy podobają mi się bardziej, niż w Highline... Są po prostu dobrze "narysowane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wiele osób mówi. Szkoda, że nie jest produkowany w ciemnym odcieniu, jak ta wersja Rline. Podoba mi się przejście hamulca i światła tych świateł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyglądają nowe lampy teraz pozostaje wymiana przednich na TOP LED jeśli nie masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przód Top LED. Jestem szczęśliwy, teraz jest super, dziękuję bardzo :drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, również chcę wymienić w swoim kombi tylne lampy z CL na HL. Kupię lampy w R-Line bo bardziej mi się podobają. Wtyczki oczywiście też.
Rozpiętość cen lamp od 730zł praktycznie do 2Kzł. A może ktoś z was ma takie lampy na sprzedaż?
Mam jednak trzy pytania. Przeczytałem, że bez wymiany komputera i dodania wiązki nie będzie się świecić jakaś obwódka. O którą obwódkę chodzi?
Czy chodzi o to co zaznaczyłem na foto?

Jestem pewien, że na pewno nie poradzę sobie z kodowaniem nowych lamp. Wtyczki i instalację mogę ogarnąć już sam.
Czy jest ktoś z was kto mógłby mi pomóc w tej czynności, mam na myśli wymianę lamp. Jestem z Lublina, będę też od 23-31 w Kołobrzegu. Mogę tez podjechać byle nie 400km ;)
Macie może jakiś numer katalogowy wtyczek? Są dostępne gdzieś indziej czy tylko ASO?

 

I na koniec, samochód jest na gwarancji, ma miesiąc i przebieg 2500km. Przy zakupie miał wszystko co chciałem tylko nie odpowiadały mi te tylne lampy. Rozumiem, że jak się do tego dotknę to gwarancja pójdzie się ....przejść?

F57A4E57-0808-48AA-86CA-4C9DE6DF7633.thumb.jpeg.f764be80b93a601d8464f70cf5f1be5b.jpeg
PS. Mam nadzieję, że kolega PatrikS nie obrazi się za wykorzystanie jego fotki jako przykład.

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2018 o 19:03, Hrabia Michał napisał:

brak  stopu w klapie bo nie ma instalacji musisz uzupełnić instalację zewnętrzne lampy brak paska brak mostka w instalacji trzeba połączyć pin 1 podłącz do pinu 4 światła hamowania klapy podłącz do lampy pinu nr 5 lampy prawa do prawej lewa do lewej przerabiałem temat wszystko działa 

Tak, dokładnie jak napisałeś brak STOPu w klapie i paska. Instalacja dostosowana zgodnie ze schematem z ELSAy i Twoim opisem. Wszystko od dawna śmiga. Nie potrzeba żadnego kodowania.  Tylko zmiana lamp i trick z instalacja aby uzupełnić braki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja wykorzystam te patent. Wymieniacie wtyczki czy wystarczy przycięcie kołka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przycięcie kołka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś to napisać po ludzku ze znakami interpunkcyjnymi co do czego? Zakupiłem już lampy ale nie to do oczytania:

"brak  stopu w klapie bo nie ma instalacji musisz uzupełnić instalację zewnętrzne lampy brak paska brak mostka w instalacji trzeba połączyć pin 1 podłącz do pinu 4 światła hamowania klapy podłącz do lampy pinu nr 5 lampy prawa do prawej lewa do lewej przerabiałem temat wszystko działa"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się dowiem co dokładnie z tymi lampami trzeba zrobić, bo mam na liście modów zmianę w moim sedanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ranger napisał:

Czy może ktoś to napisać po ludzku ze znakami interpunkcyjnymi co do czego? Zakupiłem już lampy ale nie to do oczytania:

"brak  stopu w klapie bo nie ma instalacji musisz uzupełnić instalację zewnętrzne lampy brak paska brak mostka w instalacji trzeba połączyć pin 1 podłącz do pinu 4 światła hamowania klapy podłącz do lampy pinu nr 5 lampy prawa do prawej lewa do lewej przerabiałem temat wszystko działa"

Kondrat zadzwoń to wytłumaczę co i jak bo za dużo pisania chyba ze bardzo chcesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej napisać to i ja i inni bardzo chętnie skorzystamy, chyba, że też możemy do Ciebie zadzwonić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy może jest ktoś z okolic Krakowa , kto się zna na takiej wymianie lamp ? Ja niestety jestem zielony i nie dam rady tego zrobić , wiec chętnie odpłatnie skorzystał bym z czyjejś pomocy. Dziękuje z góry za odpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nieco rozjaśni temat.

Pytanie do wszystkich którzy zmienili lampy bez kodowania. Wywala wam jakieś błędy? Bo jak podepniemy stopy z klapy do stopów w błotnikach to duży pobór się robi. Samochód myśli, że jest spalona żarówka i może migać błąd.
Ja w weekend zmieniam lampy bo już mi przyszły. Opiszę tutaj jak mi poszło.

SDC16428.JPG.19efebe3c4d02a6bed4fa7033b2b0b57.JPG

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze ktoś jakoś fajniej tę wymianę lamp? Jedni piszą, że kodować nie trzeba, kolega wyżej jednak pisze, że coś trzeba bo wywala błędy. Będziemy wdzięczni za pomoc. Na początku września planuje wymianę, jednak tyle niedopowiedzeń raczej nie pomoże w wymianie :( 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój opis wymiany tylnych reflektorów dotyczy jedynie wersji kombi Comfortline. Sedan ma inną wiązkę i wymagane inne modyfikacje, w tym być może kodowanie.
 

Wykonałem wymianę tylnych lamp z CL na HL w wersji R-line. 
c9e49c79cc44.jpg
57045f126dcd.jpg
Najpierw trzeba kupić brakujące konektory żeńskie typu pelikan:
22c4bd4e1dcf.jpg

Ale od początku, wiązka w CL jest dość uboga, brakuje pinów do pozycji (wyżej wspomnianego obrysu reflektora w kształcie C) w każdej wtyczce. Tj nie ma go w błotnikach i w klapie. Działają jedynie poziome kreski. To do nich się podpinamy.
Układ w reflektorze ma zabudowaną zależność więc jeśli naciśniemy stop który gasi poziome kreski nie zgaśnie nam obrys C.
Łączymy zatem PIN1 z PIN4 w każdej wtyczce. Mamy rozwiązany problem pozycji, samochód przestaje pokazywać błąd pozycji.
117f2c8a59f3.jpg
bd74def6975b.jpg

Kiedy chcemy zrobić stop w klapie spotka nas niemiła niespodzianka. CL nie ma w klapie stop więc brak wiązki. Trzeba rozebrać tylną klapę aby dodać brakującą wiązką. Ściągamy zatem plastiki z klapy, do tego plastikowy tył podsufitki, górne tylne boczki. Trzeba też odkręcić górne śruby boczków bagażnika (tam jest jest dźwignia opuszczania siedzeń, hak i miejsce na roletę). Nie trzeba ściągać całego boczku, można go tylko odchylić.
Z każdej strony od wtyczki lampy w klapie ciągniemy ok. 2m przewodu. Ja użyłem przewodu o przekroju 1mm. Przewód trzeba ułożyć wzdłuż oryginalnej wiązki i go do niej przymocować aby nam nie dzwonił podczas jazdy.
Po dociągnięciu go do wtyczki lampy błotnika łączymy do z pinem 5. Zatem Brakujący Pin 5 we wtyczce lampy w klapie do Pin 5 lampy błotnika.
233a4086f2b1.jpg
d8d4b0829739.jpg

f9da9643fe0a.jpg

W moim przypadku tj kombi nie potrzeba było żadnego kodowania. Lampy działają od pierwszego podłączenia. 

Jeśli chodzi o sedana to Hrabia Michał miał inne doświadczenia.

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super praca. Cieszę się z tego przez jakiś czas. Mam tylko jeden problem, i to kiedy mrugam (zmiana kierunku) i mam włączane światła tak światło się nie wyłącza. świecić i jednocześnie mruga. Originalne ma byt tak, to się wyłącza a tylko mruga. 

Przepraszam za niezrozumiałość niektórych słów. 

 

Jak to masz? Patrik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patrik za podzielenie się doświadczeniem. Czy kolega Hrabia Michał miałby chwilę by pomóc w tej sprawie? Co dokładnie należy wykonać w sedanie by lampy działały jak oryginalne? 

Z góry wszyscy dziękujemy, też staram się pomagać w różnych zagadnieniach na forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pomiędzy lampami tył sedan highline a r-line jest jakaś różnica w wyglądzie ? Macie może numery lamp r-line?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Paweł l napisał:

czy pomiędzy lampami tył sedan highline a r-line jest jakaś różnica w wyglądzie ? Macie może numery lamp r-line?

Nie, tylko kombi ma odmianę R-line, czyli dodatkowo przyciemniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności