Skocz do zawartości
kolon2

Wymina tylnch lamp LED z Comfortline na Highline Kombi B8 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mówił Hrabia Michał w sedanie trzeba sparować wiązką prawy i lewy stop klapy i pociągnąć to do sterownika. Tam zakodować, że to stop.
Inaczej podobno po podpięciu PIN5 do PIN5 pojawia się błąd. Mozę być zbyt duży pobór.
 

PatrikS, u mnie jest to samo. Jak zapala się kierunek to nie gaśnie pozioma kreska. Obawiam się, ze przy takim podłączeniu jak teraz gdybyśmy chcieli zakodować, że pozioma kreska będzie nam znikać to zrobi to i C. Są przecież połączone razem.
Za wyłączanie się tej kreski podczas hamowania odpowiada inny układ, pewnie jakiś tranzystor.

Powinno to wyglądać tak:

 

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie nagrać film co nie gaśnie przy kierunkach? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Widzę, że wymiana lamp nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Przód to wiem ze sporo zabawy ale tył? 

Wydaje mi się, że to może być kwestia kodowania, bo raczej nie dodatkowego modułu czy tez rezystora. 

Kto jest w stanie pomóc jak do dokładnie zrobić? Hrabia Michał, pomożesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, 1:12 na filmiku. Nam nie gaśnie pozycja w błotniku (pozioma kreska) przy włączaniu kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że ten led od pozycji się cały czas swieci? To jak wtedy widać kierunek? Miga na przemian pomarańczowy i czerwony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycje jak to pozycje najmocniejsze nie są. Jak się świeci kierunek to one nie gasną natomiast światłość kierunku jest tak duża, że wszystko jest wyraźne itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Dean napisał:

Czyli mam rozumieć że ten led od pozycji się cały czas swieci? To jak wtedy widać kierunek? Miga na przemian pomarańczowy i czerwony?

Tak,  czerwony swieci i pomarańcowy miga. kto nie wie, jak być, nie wie, że to źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nikt się do tego nie doczepi aż wymyślimy co z tym zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patrik za podzielenie się filmem. Mój komplet lamp już do mnie dotarł, jutro montaż. Ku mojemu zaskoczeniu są nowe, wyprodukowanie pod koniec 2017 roku. Mam nadzieję, że będą działać w moim Passacie z 2016 roku.

Dam znać, czy wszystko poszło jak należy.

IMG_0561.thumb.jpg.a41672d9f79621770687d16f6bceb374.jpg

 

Zadam jeszcze pytanie :) Wiecie może jak poprzez kodowanie modyfikować sobie wygląd lamp?

Na załączonym filmie widać to bardzo fajnie, można sobie ustawić jak mają świecić w trybie dziennym.

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem światła, nie musiałem niczego konfigurować. 

Teraz zrobiłem oryginalne kable. Są sprzedawane do zestawu świateł VW. Próbuję je zamontować. Może będzie dobrze

4F62DC5F-A19B-4301-8EA8-8B85DD31B75D.jpeg

C00D487A-C82F-444E-8862-B0F68758AB53.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie przewody kupisz w każdym sklepie elektronicznych, wtyki żeńskie typu pelikan też ;) Tak z ciekawości ile za to to w ASO czy tam gdzie je kupiłeś?
Patrik, ja Twojego filmu nie widzę, czy jest prywatny?

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hrabia Michał. - zmieniałeś lampy w sedanie?    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety. Mam wariant. Ale logicznie powinno być tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest to samo. Już pisałem o tym wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Poza tym sedanów i wariantów nie da się pomylić. technicznie to samo. Dlaczego miałoby być inaczej? Nie wiem, czy tak czy nie. Po prostu nie rozumiem, dlaczego powinno być inaczej. Wszystko świeci absolutnie to samo. to jest moja opinia

Ale nie wiem. Być może jest inaczej jak piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Harabią Michałem. On ma sedan i Ci powie co i jak.

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrik, wymieniłeś kable do podłączenia lamp? Czy teraz świecą prawidłowo? Pod co podłączałeś kupione kable? Musiałeś je ciągnąć do sterownika czy wystarczyło połączenie do istniejących już wtyczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje tutaj  https://shops.volkswagen.com/assets/MASTER_904_VWZ_OZ/en_GB/904_DEBA_3G9052200_ENG_002.pdf

Nie zrobiłem tego jeszcze. jeden drat musi iść do jednostki. reszta jest podłączona do wtyczek. Mam nadzieję, że tak będzie prawidłowo. jeśli nie, po prostu decyduję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj koniecznie znać jak już to zrobisz. Czy jest podobna instrukcja montażu ale dla sedana? Czy jednak ta powyżej do Varianta będzie też zgodna z sedanem? Bardzo ciekawa lektura, jest możliwość dostać się po więcej podobnych plików?

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności