Skocz do zawartości
kolon2

Wymina tylnch lamp LED z Comfortline na Highline Kombi B8 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przeczytaniu waszych postów też wymienilam lampy w passat b8 na Haline ale coś musiałem źle zrobić poniedziałek wyzuca mi błąd na desce jak ktoś by mógł pomóc to bym był bardzo wdzięczny moj emai. [email protected] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy poliftowe wstawione ???

uruchomione dynamiczne kierunkowskazy, gabaryt oraz coming home

Zderzaka jeszcze nie wymieniłem. Czekam jak coś ciekawego się pokaże w serwisie aukcyjnym ?

 

 

 

20210326_173541.jpg

20210326_173547.jpg

20210326_173609.jpg

20210326_173702.jpg

20210326_173713.jpg

20210326_173836.jpg

20210326_173843.jpg

 

Edytowane przez raduss
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raduss to jest wersja przyciemniana?

Edytowane przez Arken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lampy są przyciemniane z r-line. Można kupić kit w ASO, numer części 3G9052200D, tylko na końcu musi być literka D. Ja swoje lampy kupiłem znanym wszystkim serwisie aukcyjnym. 

 

Zrzut ekranu 02-05-2021 11.49.10.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wymiana lamp przednich passat b8 z h7 na led. Szukam dobrego elektryka? Możecie coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje może czy lampy przednie z polifta pasują do starszego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić lampy z tyłu z CL na HL w kombi (2018r). Jak myślicie czy warto kupić używki z portalu czy może nówki OE lub OEM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin 

jak możesz napisze pokolei co i jak robiłeś 

tez mam sedana i chce zmienić na te lampy 

wystarczają same te 3 paczki pinów 

czy coś jeszcZe musiałeś robić 

mam vcds jak potrzeba 

gdzie co i jak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, mam pytanie odnośnie demontażu tylnej lampy w B8 kombi. Część co wchodzi w błotnik jak ją zdemontować trzeba się dostać gdzieś od strony schowka?

 

 

Edytowane przez Dave91VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś awarie świateł. Ja mam komunikat Sprawdź tylne prawe światło pozycyjne a nie palą się w tylnych na klapie poziome paski lewy i prawy padły jednocześnie. Jakieś pomysły? B8 HL sedan biały. Ten czarny pasek pokazuje jak się powinny świecić. 

Dodam że w pierwszej kolejności padły światła przeciwmgielne miesiąc przed pozycyjnymi. Też nie świecą. 

 

Tak się cieszyłem z LEDow a teraz powoli żałuję :D żarówkę wymienił bym i jeździł a teraz czeka wymiana lamp za kilkaset jedna? Jak żyć???? 

 

16705736171666024374360172171872.jpg

IMG_20221209_094303.jpg

IMG_20221209_094721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sporo osób ma CL i wymieniało lampy tylne na te od HL lub w variancie na R-L. Jak każdy wie zmostkowanie pozycji w lampach zewnętrznych powoduje, że przy kodowaniu wygaszania pozycji przy włączonym kierunku gaśnie też obwódka. Oczywiście rozwiązania są znane, przewody do BCM lub puszczenie przewodu od pozycji z klapy do obwódki w lampie zewnętrznej. Ja tego nie zrobiłem, bo jakoś jak je wymieniałem nie miałem czasu. W związku z tym u mnie pozioma kreska pozycji nie gaśnie przy włączonym kierunku tylko mruga na zmianę z nim. Patrzyłem na adaptacje lampy i jest kilka rozwiązań. 

Można ustawić że pozycja wygasza się  na zmianę z kierunkiem, miga na zmianę z pozycją poziomą kreską, albo z uwagi na zmostkowanie pozycji kreski z obwódką się przyciemnia.

video:

 

Po rożnych ustawieniach ja u siebie zostawiłem takie:
video:

 

Do ustawień z drugiego filmu podaję kodowania:
Leuchte23SL HLC10-Dimmwert AB23: nowa wartość 126

Leuchte23SL HLC10-Lichtfunktion E 23: Blinken links aktiv (beide Phasen Auf- und Abdimmend...

Leuchte23SL HLC10-Dimmwert EF 23 wartość o 0 do 5, u mnie ustawione 3 (od tego zależy jak bardzo się lampa przyciemni przy włączonym kierunku

Leuchte23SL HLC10-Dimming Direction EF 23 zmieniamy na minimize.

 

To są kodowania dla lampy lewej, to samo robimy dla lampy prawej czyli Leuchte24SL HRA65.

 

Pozdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada schemat jak zgodnie z oryginałem podłączyć lampy HL (z CL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie jeszcze raz opisać co z czym trzeba połączyć, żeby wszystko działało jak w oryginale? Bo raz ktoś robi instrukcje, że wszystko jest ok a za chwilę okazuje się, że coś nie do końca działa. O co chodzi z ciągnięciem kabli z BCM? Jest to potrzebne? Jakie kable i gdzie je podłączyć z BCM? Może da się to ogarnąć łącząc odpowiednie piny w samych kostkach lamp? Może ktoś by to jasno opisał i wstawił zdjęcia jeżeli posiada. Chodzi o kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z sukcesem i bez błędów ogarnięta wymiana w moim b8 variant. Zrobione jak w filmie kolegi wolynsky powyżej.

Po kolei:

Wymiana lamp - pasują wtyczki po ścięciu pinów, po wymianie generalnie światła działają poza obrysami i w klapie paskami. Po załączeniu mijania błąd w BCM.

Dołożenie zworek - w każdej lampie pin 1 i 4 razem - lampy działają bez błędów. 
Dołożenie przewodów między lampami błotnik klapa pin 5 do 5 - działa stop w klapie. 
kodowanie - działa jak u kolegi Wolynsky.

Całość do zrobienia w popołudnie -  potrzebne torxy, wyjmaki, haki do zdejmowania plastików, taśma do zaizolowania, piny do kostek lamp 8 sztuk. Przewód 2.5m. 

Robiłem razem z kolegą, w razie czego kolega ogarnia montaż (ma warsztat) - porządnie zrobione jak w fabryce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy tylne lampy od B8 sedana polifta pasują do wersji przed liftowej? Czy mogę prosić o podzielenie się doświadczeniami z takiej adaptacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak.juz jesteście przy tylnych lampach mam pytanie  Jestem.posiadaczem passata b8 anglik i wymieniam lampy tylne zeby przystosować do ruchu prawostronnego , ponieważ w angli swiatlo przeciwmgielne jest po prawej  stronie a w eu po lewej potrzebuje opisu kabelków. 

Potrzebuję który pin w lampie klapy odpowiada  od przeciwmgielnego ?

Ponieważ sygnały z wtyczek musze przerzucić stronami

Tak zrobiłem w swoim poprzednim aucie 

Edytowane przez Mateusz.86vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności