Skocz do zawartości
kolon2

Wymina tylnch lamp LED z Comfortline na Highline Kombi B8 2016

Rekomendowane odpowiedzi

 cześć kolego DEAN masz możne oryginalne kodowanie swoich lamp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hrabia Michał wciąż mam problem. Podłączyłem już sobie lampy tak jak trzeba, gdzie paski z zewnętrznych lamp biorą prąd z tych wewn. Lecę z kodowaniem jak trzeba, ale jest problem. Lewy kierunkowskaz wyłącza mi zewn postojowe w lewej ale tez i w prawej lampie, zaś prawy kierunkowskaz nie wyłącza w prawej postojowki choć powinien. Byłbyś w stanie jakoś szybko pomóc? Dzięki 

 

Poradziłem sobie z problemem. Okazało się, że każda lampa powinna mieć inne ustawienie, nie jak w przypadku wcześniejszych adaptacji.

Oto moje ustawienia do lampy prawej, z którą miałem problem. Pogrubiłem pola, gdzie były błędne wartości. System musi dokładnie wiedzieć, że mowa o prawej lampie :)

 

ENG116960-ENG116338-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction CD 24,minimize 

ENG116960-ENG116342-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction EF 24,maximize 

ENG116960-ENG116346-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction GH 24,maximize 

ENG116960-ENG116333-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert AB 24,100 

ENG116960-ENG116337-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert CD 24,0 

ENG116960-ENG116341-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert EF 24,0 

ENG116960-ENG116345-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert GH 24,0 

ENG116960-ENG116330-Leuchte24SL HRA65-Fehlerort mittleres Byte DTC-DFCC 24,29 

ENG116960-ENG116576-Leuchte24SL HRA65-Lampendefektbitposition 24,0A 

ENG116960-ENG116328-Leuchte24SL HRA65-Lasttyp 24,32 - allgemeine LED bis 12W 

ENG116960-ENG116334-Leuchte24SL HRA65-Lichtansteuerung HD AB 24,Always 

ENG116960-ENG116331-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion A 24,Standlicht allgemein (Schlusslicht: Positionslicht: Begrenzungslicht) 

ENG116960-ENG116332-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion B 24,Parking light right 

ENG116960-ENG116335-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion C 24,Blinken rechts aktiv (beide Phasen) 

ENG116960-ENG116336-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion D 24,Brake light 

ENG116960-ENG116339-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion E 24,not active 

ENG116960-ENG116340-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion F 24,not active 

ENG116960-ENG116343-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion G 24,not active 

ENG116960-ENG116344-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion H 24,not active 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiązką można kupić tylko z zestawem świateł. chociaż ma numeru nie można zamówić v VW. Zamontowałem światła z tego zestawu na moim samochodzie wraz z kablami. wszystko działa jak oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sedana ta wiązka się nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się tymi nie nacieszyłem :) 

Ale chciałbym zobaczyć jak to się przekłada w praktyce.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie, kolega na początku tematu napisał że trzeba pociągnąć jeden kabelek do bcm, w pozostałych wątkach nikt juz o tym nie wspomina, tak więc trzeba to zrobić czy nie??

jesli dobrze wszystko zrozumiałem  z tego co przeczytałem to wystarczy tylko i wyłącznie połączyć pin 1z4 w błotniku i 5 z 5 błotnik- klapa , kodowań nie potrzeba - mowa o kombi -czy tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj jeszcze raz to przeczytasz, że jak nie pociągniesz przewodu do BCM to nie będzie działać wygaszanie pozycji podczas gdy kierunkowskaz jest włączony.
Tak, dotyczy to kombi jeśli chodzi o brak konieczności kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jeśli tego kabelka nie pociągne do bcm, bo to chyba najwięcej roboty, nawet nie wiem gdzie on się znajduje,  to lampy i tak będą działać, z tym tylko że podczas kierunku będzie działać jednocześnie ten pasek poziomy od postoju, tak?

kolego Ranger w twoim dość konkretnym opisie jak i co zrobić  z postu nr 36, własnie nic nie ma na ten temat, nie piszesz że coś kolwiek trzeba zrobić z tym BCM , stąd moje pytania

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2019 o 10:48, wiesiok81 napisał:

Ok, ale jeśli tego kabelka nie pociągne do bcm, bo to chyba najwięcej roboty, nawet nie wiem gdzie on się znajduje,  to lampy i tak będą działać, z tym tylko że podczas kierunku będzie działać jednocześnie ten pasek poziomy od postoju, tak?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc, zaczynam w takim razie poszukiwać lampek w dobrej kwocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie podać numer lampy tylnej lewej do sedana wersja CL, rok produkcji 2017, 1.8TSI chodzi mi o część na klapie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ktoś z was zmieniał w sedanie CL tylną lampę na klapie, to prosze o informacje w skrócie jak wymontować lampę tak żeby jej nie połamać. Wczoraj oglądałem klapę bagażnika i widziałem zaślepkę o wymiarach mniej więcej 5x5 cm i stawiam, że od podważenia śrubokrętem tej maskownicy trzeba zacząć. Z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2019 o 19:00, wiesiok81 napisał:

dziekuje za pomoc, zaczynam w takim razie poszukiwać lampek w dobrej kwocie

i jeszcze wymiana zderzaka potrzeba?

podlaczenie po liftowych lamp -

+kilka dodaktowych przewodow, inne podlaczenie w kostkach na BCM, inna adaptacja lamp w kanalach modulu komfortu, i właściciele starych Всм (które jeszcze na kodowaniu) mogą zrelaksować się, potrzebny nowy modul komfortu od koncu 17 roku - i wiecej ☝️?

Edytowane przez denwer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2018 o 14:39, Hrabia Michał napisał:

 

Hallo,

please do you enybody have install manual 904_DEBA_3G9052200_ENG_002 ?

Because is not yet accesable...

 

Thank you very much!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2020 o 23:23, denwer85 napisał:

i jeszcze wymiana zderzaka potrzeba?

podlaczenie po liftowych lamp -

+kilka dodaktowych przewodow, inne podlaczenie w kostkach na BCM, inna adaptacja lamp w kanalach modulu komfortu, i właściciele starych Всм (które jeszcze na kodowaniu) mogą zrelaksować się, potrzebny nowy modul komfortu od koncu 17 roku - i wiecej ☝️?

 

Sam przerabiałem cały temat...w Poliftowych Lampach 2019/20 R-Line versja przyciemniona  nie potrzeba nowego dodatkowego  modułu komfortu ! . 

Wystarczy - Dodatkowe przewody , Zamiana pinów ,(Skrzyżowanie) . Całkowita nowa adaptacja kanałów ,  na upartego wystarczy stary zderzak - - Pare mm wyjdzie lampa po za zderzak ale ja u siebie  w Aucie zmieniłem na nowy poliftowy  , aby mnial swoja kanciasta linie .....

 

Edytowane przez rafaelloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym zderzakiem?

nikt wczesniej o tym nie pisał

ja tez przełożyłem lampki , nic nie podcinałem, weszły dokładnie jak stare, nic nie wyje nie odstaje poza linie klapy, błotnika lub zderzaka, wszystko ładnie pasuje, dolega, nie bardzo łapie o co chodzi....

przeciez nie chodzi tu o lampki od polifta tylko o lampki od highlina który szedł równolegle z comfortlinem a zderzaki przeciez miały takie same, różnica w zderzakach jest tylko w różnicach mocy silnika, tzn mają inne  wycięcia ze względu na inne tłumiki

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wiesiok81 napisał:

o co chodzi z tym zderzakiem?

 

Liftowe i poliftowe 

 

$_107.JPG

 

 

 

Poliftowe lampy i stary zderzak 

$_107.JPG

 

2019 poliftowe lampy I nowy zderzak 

VWPassatFacelift_EU_2019_13.jpg

 

Linia prowadząca z lampa i zderzakiem 

 

$_10.JPG

 

$_107.JPG

 

 

 

Edytowane przez rafaelloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w akcesoriach dla b8 mozliwosc doposazenia w ASO kpl tylnych lamp Led. Nie pamiętam ceny niestety,  ale jest w akcesoriach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności