Skocz do zawartości
Adam5502

Led h7 Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam opinij na temat ledów h7 ,otóż jak wiadomo fabryczne światła mijania w FL to porażka nawet gdy klosze czyściutkie ,zastanawiałem się na montażem Xenon hid z alledrogo ale tu dochodzą spryski itp a co do ledów nie wiem czy tez są takie wymogi ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup konkretne żarówki jakieś +120% czy coś w tym stylu. Jestem przeciwny ledowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim  zregeneruj odbłysniki, one w głównej mierze odpowiadają za ilość światła.

Ledy tak samo jak hid nie są do końca legalne.

@Kuba2000 hid mimo wszystko zaświeci lepiej od takiej żarówki +xxx%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale wolę legalnie, jeśli jeszcze jest mu za mało i odbłyśniki są ok to legalny xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do regeneracji lampy sam tego nie zrobię sprzęt ,narzędzia ,warunki ,wiedza.Koszty w zakładzie ??? nie orientuję się ale przypuszczam że nie małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam rozkleisz lampy aby wyjąć  odbłyśniki to ok 200zł Cie to będzie kosztować, a jeżeli chcesz kompleksowo to taki kpl ok 400-500zł podejrzewam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom 500 zł za regeneracje trochę drogo ,sam nie będę rozbierał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś od roku jeżdżę na zamiennikach, póki co nic złego na nie nie powiem. Światło daje dobre, dobrze wygląda, nie paruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ledów H7 mogę powiedzieć co zaobserwowałem empirycznie

Kupiłem z zamiarem montażu u siebie w superb w reflektorach soczewkowych, jednak konstrukcja uchwytu żarówki uniemożliwia poprawny montaż (nie da się do końca wsunąć LEDa) wiec jest o połowę mniej światła niż na zwykłych h7 i już do mnie jadą kompletne lampy pod d2s.

Nie wiem jak producent to zrobił ale ten wynalazek zakupiony przeze mnie, ma homologację z Holandii (E4) do użytku w lampach zaprojektowanych do żarówek H7. Większość sprzedawanych na rynku takiej homologacji nie ma - trzeba dopytywać sprzedawcy czy dają odpis świadectwa homologacji aby mieć to na legalu.

LEDy poszły do volvo XC 90 mojego kolegi, gdzie nawet zmieściły się w całości w lampie.

Po montażu wjazd na stację diagnostyczną celem kontroli świecenia, efekt pomiaru:

- rozkład światła prawie idealny (z góry trochę ciemniej niż w reszcie pola - wynika to pewnie z konstrukcji "żarówki" mającej 2 diody pionowo a dioda ma kąt świecenia 120 stopni)

- ilość światła duuuużo większa (światłomierz pokazał jakieś 70% więcej niż na h7)

- brak olśnienia dla pojazdów z naprzeciwka

 

Poniżej zdjęcia (znalezione w google) rzeczonego LED-a (3800 lumenów z żarówki, barwa światła 6000K) i lampy z XC 90 w jakiej zostały zamontowane

901_2.jpg?88201

 

audi-80-B3-i-B4-reflektor.jpg

Edytowane przez piotraskbw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze led jest nielegalny pomimo, że spryski nie są do niego wymagane a po drugie to te mocniejsze żarówki są gówno warte bo nie dość że nie są tajne to jeszcze szybko się przepalają. Najrozsądniej jak Marcin pisze zrobić regenerację bo co ori to ori ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości i żywotnosci to by trzeba było popytać innych którzy je mają, są ledy renomowanych firm tu akurat kolega pokazał na zdjęciu jedne z najbardziej dostępnych i kupowanych .Wracają do tematu montażu u siebie po prostu zależy mi żebym Ja dobrze widział a nie żeby wyglądało ,nie chciał bym mieć kłopotu przez żarówki podczas stłuczki czy kontroli więc trzeba będzie zając się lampami .Kolego piotraskbw gdzieś znalazłem w necie przeróbkę własnie takich żarówek pod soczewkę ,problem tkwi w mocowaniu a rozmieszczeniu ledów trzeba by było przekręcić mocowanie żarówki tak żeby moduł led by skierowany do góry tak niby jest najkorzystniej .

A kolego piotraskbw ile takie lampy pod d2s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2017 o 09:43, Adam5502 napisał:

A kolego piotraskbw ile takie lampy pod d2s.

Ok 1300 za parę kompletną (przetwornice, zapłonniki, spryskiwacze, jakieś tam palniki) - tylko pamiętaj że potrzebna jest jeszcze reszta instalacji (czujniki poziomu na wahaczach, sterownik świateł w bagażniku, instalacja spryskiwaczy oraz wiązki elektryczne).

Można też taniej po ok 200 zł za sztukę, ale do regeneracji i bez osprzętu.

 

Porządny jakościowo "chińczyk" często nie odbiega jakością od tzw. markowych producentów

 

Dnia 21.10.2017 o 07:33, Ziewal napisał:

Po pierwsze led jest nielegalny pomimo, że spryski nie są do niego wymagane a po drugie to te mocniejsze żarówki są gówno warte bo nie dość że nie są tajne to jeszcze szybko się przepalają. Najrozsądniej jak Marcin pisze zrobić regenerację bo co ori to ori ?

Wiesz tutaj sprawa nie jest jednoznaczna, jeśli kupisz "chińczyka" z aliexpress to rzeczywiście jest to nielegalne jednak jeśli nabędziesz tak jak ja, z odpowiednim świadectwem homologacji to jest już legalne.

Pomiary które wykonałem potwierdzają, że jest dużo lepiej dla kierowcy a dla ludzi z naprzeciwka nie ma różnicy czy led czy halogen.

Przypominam że problem z używaniem hidów i ledów nie leży w ich ustawieniu żeby nie oślepiały (znacznie gorzej jest, jak co 3 "janusz" jedzie na halogenach w lampach od anglika), a w papierologii. Poza UE zazwyczaj nie ma problemu z używaniem ledów jeśli są prawidłowo ustawione (chociaż to też zależy od prawodawstwa poszczególnych państw).

Ja w poprzednim samochodzie miałem HIDy, które na 10000000% nie oślepiały i miały świadectwo homologacji wydane w UK.

 

A z tymi homologacjami to też jest ciekawie bo z jednej strony dobrze, że są bo ograniczają używanie dziwnych i niebezpiecznych dla innych wynalazków a z drugiej strony służą jako narzędzie do ograniczania konkurencji dla największych koncernów.

Zobaczcie taką rzecz, jeszcze kilka lat temu nie dało się kupić palników d2s innych firm niż osram i philips które kosztowały po 200-300 zł za sztukę. Dzisiaj już bez problemu można kupić palniki za ok 60-100 zł sztuka które nie są chamską podróbą philips/osram i nie palą przetwornic, świecą jak trzeba oraz nie produkuje ich firma krzak (bosma, narva, ge).

Edytowane przez piotraskbw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki LED nie nadają się do soczewek. 

Wiem, bo próbowałem swoje w Passat B6 i kompletna porażka.

 

Już lepiej kupić instalację Xenon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woź ze sobą halogeny. Jak policja złapie to będziesz mógł uratować dowód.

 

 

@saturninsand Ale jak ogólne wrażenia z LEDów? Różnica jest znacząca czy mniej wyraźna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szwagier zamontował akurat do fiata 500 i mega spora różnica jest między led, a zwykłymi.. więc czemu też u siebie nie zamontować i po prostu w razie kontroli mieć zwykłe halogenowe, tak jak @StreamHD napisał :) 

Edytowane przez Tomexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowal ktos moze juz w B5FL takie cudo?

https://allegro.pl/oferta/philips-zarowka-h7-led-ultinon-pro9000-250-9983301842

 

Niestety na stronce philipsa retrofity niby pasuje tylko do B6 i wyzej... ale w sumie czemu nie do B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności