Skocz do zawartości
jedrus

Komercyjne profile na forum / reklama na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nieodłącznym elementem każdego forum w pewnym momencie staje się reklama i komercyjne wykorzystanie profili na forum. Zapewne wielu z Was obserwuje nieustanne próby przemycania reklamy w wielu miejscach. Jedne z nich są sprytnie zawoalowane, inne - nachalne i oderwane od rzeczywistości. Do tej pory tylko garstkę zainteresowanych wpuściliśmy do działu "Ogłoszenia i usługi komercyjne", zasady dostępu do tego działu były jednak niejasne, mieliśmy bardzo dużo zapytań od nowych firm i... nie wiedzieliśmy co im odpowiadać.

Teraz chcemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - uporządkować komercyjną część, aby zainteresowane firmy ale i forumowicze mieli jasność jak to działa, ile kosztuje i co im wolno a czego nie a jednocześnie zapewnić stabilne finansowanie bieżącej działalności forum.

Mamy dwie grupy zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem forum:

  • firmy, prowadzące zarejestrowaną działalność, prowadzące sprzedaż lub świadczące usługi w sposób zorganizowany
  • odpłatne usługi świadczone za drobną opłatą przez forumowiczów - nie stanowiące głównego źródła dochodów i bez zarejestrowanej działalności

Dodam, że "zwykły" użytkownik, prowadzący sprzedaż na giełdzie bez ilości hurtowych - sprzedaje za darmo i bez limitów. 

Cennik

odpowiednio dostosowany do wspomnianych dwóch grup.

  1. Firma, która prowadzi sprzedaż i/lub reklamę - profil firmowy i własny temat w dziale "Ogłoszenia i usługi komercyjne"
    • 40 zł / 30 zł* netto miesięcznie - przy płatności miesięcznej
    • 30 zł / 20 zł* netto miesięcznie - przy płatności rocznej (płatność 360 zł / 240 zł* netto jednorazowo)
  2. Firma, która prowadzi sprzedaż i/lub reklamę - wystawianie ogłoszeń na Giełdzie
    • 30 zł / 20 zł* netto miesięcznie - przy płatności miesięcznej
    • 25 zł / 15 zł* netto miesięcznie - przy płatności rocznej (płatność 300 zł / 180 zł* netto jednorazowo)
  3. Firma, która prowadzi sprzedaż i/lub reklamę - profil firmowy i własny temat w dziale "Ogłoszenia i usługi komercyjne" oraz wystawianie ogłoszeń na Giełdzie
    • 60 zł / 40 zł* netto miesięcznie - przy płatności miesięcznej
    • 45 zł / 30 zł* netto miesięcznie - przy płatności rocznej (płatność 540 zł / 360 zł* netto jednorazowo)
  4. Okazjonalni świadczący swoje usługi**
    • 10 zł brutto miesięcznie - przy płatności miesięcznej
    • 7,50 zł brutto - przy płatności rocznej (płatność 90 zł brutto jednorazowo)

Przejrzyste zasady

  1. Reklama na forum zawsze jest jawna - nie próbuj oszukiwać użytkowników, omijając nasze zasady. Wszelkie próby ukrytej reklamy w postach, prywatnych wiadomościach skończą się blokadą konta.
  2. Otrzymujesz profil firmowy - jego nazwa może zawierać nazwę Twojej firmy. Każdy profil jest oznaczony w tej formie. Na profilu firmowym możesz posiadać reklamę w stopce.
    profil.png.df8a92a41dd01f728302914a15fc8ebd.png
     
  3. Twoja firma będzie prezentowana wśród innych firm, na specjalnej stronie "Partnerzy Forum", to której link znajdzie się w nagłówku:
    partnerzy.png.125155ac628284654f657edb3ee666f0.png
     
  4. Logo Twojej firmy oraz link do tematu będzie pokazywane zamiennie z innymi firmami, losowo, w formie boksu z prawej strony forum:
    reklama_2.png.8074dbe51b3724dd62d7c583248b92ad.png
  5. Otrzymasz swój temat w dziale "Ogłoszenia i usługi komercyjne" - możesz informować w nim użytkowników o swojej ofercie, aktualnych promocjach, odpowiadać na zapytania ofertowe etc. Masz pełną dowolność w tworzeniu treści, pamiętaj jednak, że nie cenzurujemy wpisów na temat Twojej firmy - kierujemy się przejrzystością. Jeśli ktoś skorzysta z Twoich usług / kupi coś od Ciebie, nie spodoba mu się to i napisze rzetelną ale negatywną opinię - nie usuniemy jej. Oczywiście będziesz miał prawo się do niej odnieść, wyjaśnić sytuację. Jeśli nieprzychylna opinia będzie pochodziła od dopiero co założonego konta, które nie napisze żadnych konkretów a będzie wyglądało na ewidentne działanie konkurencji lub złą wolę - taki wpis może ulec usunięciu na Twoją prośbę i po rozpatrzeniu przez administrację.
  6. Musisz umieścić pełne dane rejestrowe Twojej firmy w swoim profilu
  7. Znaczna liczba negatywnych opinii spowoduje upomnienie a w razie braku poprawy - zablokowanie Twojego profilu oraz usunięcie tematu. 

 

Od kiedy, komu, gdzie

  • zmiany wchodzą w życie z dniem 15 listopada 2017 - po tym czasie tematy firm, które nie opłaciły reklamy zostaną usunięte z "Ogłoszeń i usług komercyjnych" i nie będzie możliwości komercyjnego wykorzystywania forum przez nich
  • na usługi reklamowe wystawiamy faktury VAT 23%
  • zainteresowanych proszę o kontakt na PW bezpośrednio ze mną

 

* - zniżka dla kont firmowych, które posiadały temat w dziale "Ogłoszenia i usługi komercyjne" przed wejściem w życie tych zasad
** - prywatne osoby, nie prowadzące działalności gospodarczej, świadczące drobne usługi dla forumowiczów, które nie stanowią ich głównego źródła utrzymania (modyfikacje samochodów dla innych użytkowników itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wołam zainteresowanych, którzy obecnie mają tematy w dziale

@elemenateur, @Kuczi, @Krzysiek_75, @jumbol69, @autoparts, @Weso, @icegoranet, @Piter, @Radoslav, @maciejek, @Izia, @MAPET, @mariorally, @konig, @Osiah, @marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie możliwość zapoznania się z tym tematem przed określeniem się cd. profilu, a przeczytać to można dopiero po kliknięciu tak lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedyncza sprzedaż  nie wchodzi w grę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Major napisał:

Dajcie możliwość zapoznania się z tym tematem przed określeniem się cd. profilu, a przeczytać to można dopiero po kliknięciu tak lub nie.

Ten wybór profilu jest nadmiarowy, on ma tylko nowych zniechęcić przed zakładaniem NOWYCH kont w stylu "zenek1234" i pisanie w 100 postach "polecam turbosprezarki zbigrur robiłem jestem zadowolony". 

Postaram się wszystkim istniejącym użytkownikom przestawić typ konta na niekomercyjny, żeby tak nie straszyło.

11 minut temu, Major napisał:

pojedyncza sprzedaż  nie wchodzi w grę ? 

tzn? "zwykły" użytkownik sprzedaje sobie na giełdzie bez limitów i opłat. jeśli ktoś jednak zarabia na forum, robiąc modyfikacje dajmy na to - liczników i chce mieć na stałe swoje ogłoszenie-reklamę to zakładamy, że dorzuca cegiełkę do forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja uczciwa. 

Pomyślę i dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jedrus napisał:

Ten wybór profilu jest nadmiarowy, on ma tylko nowych zniechęcić przed zakładaniem NOWYCH kont w stylu "zenek1234" i pisanie w 100 postach "polecam turbosprezarki zbigrur robiłem jestem zadowolony". 

Postaram się wszystkim istniejącym użytkownikom przestawić typ konta na niekomercyjny, żeby tak nie straszyło.

A widzisz, teraz wiem :) U mnie już musztarda po obiedzie, ale proszę zadbajcie dla następnych o przejrzysty dostęp do informacji przez kliknięciem, dzięki :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedrus  nareszcie taka inicjatywa.

Nie wiem na co mają iść te środki ale może warto rozważyć by te pieniążki od osób sprzedających na forum mogłyby iść w kierunku sponsoringu i nagród na zlotach żeby dzięki temu jeszcze uatrakcyjnić te imprezy ?

Ja  jestem na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elemenateur napisał:

Nie wiem na co mają iść te środki ale może warto rozważyć by te pieniążki od osób sprzedających na forum mogłyby iść w kierunku sponsoringu i nagród na zlotach żeby dzięki temu jeszcze uatrakcyjnić te imprezy ?

 

Dnia 15.10.2017 o 12:18, jedrus napisał:

Teraz chcemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - uporządkować komercyjną część, aby zainteresowane firmy ale i forumowicze mieli jasność jak to działa, ile kosztuje i co im wolno a czego nie a jednocześnie zapewnić stabilne finansowanie bieżącej działalności forum.

Jedruś o tym wspomniał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem czytałem ale to bardzo szerokie pojęcie.

 

Dziękuję Artek żeś mi jednak o tym przypomniał :), za te środki można wynająć jakąś dobrze ubezpieczoną S8 do polatania dla Ciebie mój drogi :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artmin, kogo jak kogo ale Marcina bym nie podejrzewał, że nie doczytał :P artmin jednak zawsze na stanowisku :D

@elemenateur, rozumiem cel Twojego pytania, więc wywołany do odpowiedzi - przedstawiam wersję dłuższą "bieżących potrzeb forum". 

Zacznę od tego, że od początku przejrzyście staram się traktować temat, nie mam nic do ukrycia. Pokaż mi proszę inne fora, na których płacisz za dostęp do części komercyjnej a które mają oficjalnie i bez tajemnic wywieszony cennik. Myślę, że można je policzyć na palcach jednej ręki.

Komercyjna część na naszym forum istniała już długo. Wiele osób - w tym Ty - korzystało z tego biznesowo przez wiele lat, bez żadnych opłat. Kilka biznesów nawet powstało zaczynając wyłącznie na naszym forum. Mogę tylko przypuszczać, czy Wam się to opłacało, czy nie. Część z Was, sprzedawców komercyjnych, sponsorowała czasem nagrody na zlot ogólnopolski - za co Wam chwała.

Teraz wyrównujemy reguły i wykładamy karty na stół. Prowadzisz biznes, podchodzisz do tego poważnie, zarabiasz, masz klientów z forum? Dorzuć "cegiełkę" do jego utrzymania. Kończą nam się środki zebrane chyba o ile pamięć mnie nie myli 6-7 lat temu od tych, którzy wsparli forum bezinteresownie.

Przedstawię z grubsza koszty utrzymania forum:

  • serwer - 69 euro miesięcznie - ~290zł miesięcznie*
  • licencja na skrypt forum - 25 dolarów na 6 miesięcy - ~15zł miesięcznie
  • licencje na dodatki do forum - jest to kilka dodatków-ulepszeń oraz skrypt giełdy - ok. 60 dolarów rocznie - ~17zł miesięcznie
  • domenę obecnie pomijam - mamy ją opłaconą ze zbiórek sprzed 8 lat na 5 lat do przodu

Wychodzi mi ~320zł miesięcznie

Jeśli zostanie coś "górką" - mam zamiar postawić moderatorom po dobrej flaszce na kolejnym ogólnopolskim, za robotę jaką od lat odwalają - raz lepszą, raz gorszą ale jednak bezinteresowną. Drugą stronę (wpływy) łatwo będzie sobie mógł każdy policzyć po liczbie tematów w dziale komercyjnym, nie można jednak zapomnieć o odliczeniu podatków przed liczeniem tych "kokosów" - nie ma tutaj partyzantki, każda Wasza wpłata idzie na FV 23% i jest rozliczana.

Jeśli bilans wypadnie dodatnio, na tyle, żeby dało się zrobić z tego coś sensownego - na pewno pomyślimy o jakiejś formie aktywizacji użytkowników. Teraz jeszcze zdecydowanie za wcześnie żeby o tym rozmawiać. Na razie udział w komercyjnej części potwierdziły 3 osoby. 

Jeśli masz jeszcze jakieś obawy lub coś jest dla Ciebie niejasne - zapraszam, chętnie odpowiem na pytania.

* co prawda grzecznościowo stoją tutaj jeszcze 206club.net i forum arteona ale generują one niemal zerowy ruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale Ogłoszenia i usługi komercyjne pozostały firmy / osoby które opłaciły abonament według określonych powyżej reguł. Reszta tematów została zarchiwizowana.

Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany prowadzenie komercyjnej działalności na forum z jednoczesnym jego wsparciem odpowiednią "cegiełką" - zapraszam do kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam, bo chciałem wczoraj dać ogłoszenie jako zwykły user , i wywaliło mi  błąd, - sprawdź  pola zaznaczone na czerwono, 

ale żadne pole nie było na czerwono 

za 3 razem jak chciałem ponowić ogłoszenie wywaliło Server 500 error 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie nie zaznaczyłeś na dole "ptaszka" przy "Przeczytałem i akceptuję regulamin giełdy". Żeby to zrobić musisz być na zakładce "informacje podstawowe"

obraz.thumb.png.2236cb46836910bcaae1a7438162b3ec.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem, nawet   otworzyłem ten  regulamin.

za chwilę  sprawdzę  raz jeszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/17/2017 at 7:18 PM, jedrus said:

domenę obecnie pomijam - mamy ją opłaconą ze zbiórek sprzed 8 lat na 5 lat do przodu

Oj lata leca ;)

pamietamy same poczatki raczkowania forum ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności