Skocz do zawartości
Miksior

Problem z nawiewami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatio pojawil sie u mnie problem z nawiewem - zwyczajnie sie nie wlacza (niewazne czy ustawimy na 1 czy na 4), sprawdzilem bezpieczniki, sa okej, co ciekawe po sprawdzeniu nawiew sie wlaczyl, myslalem ze wszystko okej, ale to bylo chwilowe, zapewne padl ktorys przekaznik bo nawiew nie wlacza sie wogole, podpowie ktos jak sprawdzic przekaznik? Moze ktos ma albo podesle link do schematow/oznaczen?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może szczotki się wieszają w wentylatorze? Dostań się do niego i sprawdź czy na wtyczce zasilającej pojawia się napięcie w momencie włączenia nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Posiadam Passata z climatronikiem i mam taki problem.?
Mianowicie, borykam się z bardzo słabym dmuchaniem nawiewów, nie tylko na szybę ale i nogi jak i klatka...
Wykrecałem ten wentylator za schowkiem i podlaczalem go w reku no to robi bardzo duży wiatr... jednak gdzieś ten wiatr "ginie" w przewodach... I zauważyłem coś nietypowego jak dla mnie... wiatrak kręci sie odwrotnie niż pokazują strzałki na nim narysowane... czy to może być powodem ? i ewentualnie jak to naprawić.. druga sprawa to czy mogą być za to odpowiedzialne np klapki domykania? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być w tym przyczyna, zamiast wdmuchiwać w nawiewy wali powietrzem na zewnątrz. Zmień mu biegunowość i zobacz czy będzie zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniony, robiłem próby tak że bez filtra i to samo... 

Co do biegunowości to własnie mam z tym problem... mógłby mi ktoś powiedzieć jak ją zmienić (jestem w tym dość zielony) mam taką wtyczkę:

Nie wiem które kable z którymi zmienić... próbowałem te 2 grubsze ze sobą zmienić... dało to jednak tyle ze dmuchawa chodzila na full obrotach bez mozliwosci regulacji jak i wylaczenia jej... 

23548131_1491228507627006_674268978_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2017 o 07:28, Vala napisał:

Filtr wymieniony, robiłem próby tak że bez filtra i to samo... 

Co do biegunowości to własnie mam z tym problem... mógłby mi ktoś powiedzieć jak ją zmienić (jestem w tym dość zielony) mam taką wtyczkę:

Nie wiem które kable z którymi zmienić... próbowałem te 2 grubsze ze sobą zmienić... dało to jednak tyle ze dmuchawa chodzila na full obrotach bez mozliwosci regulacji jak i wylaczenia jej... 

23548131_1491228507627006_674268978_n.jpg

Zmierz multimetrem który biegun to dodatni, a który ujemny. Sama wtyczka nie musi znaczyć o biegunowości silnika, a o ogólnym doprowadzeniu prądu do dmuchawy. Trzeba by zobaczyć jak to idzie dalej za tą wtyczką. Jak zmieniłeś kable to dmuchała tam gdzie trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracając dzisiaj do domu przestała mi działać dmuchawa nawiewu. Przekręciłem przełącznik na 0 i dmuchawa zaczęła chodzić ale tak jakby na pierwszym biegu. Jak brałem na inne pozycje(1,2,3,4) to wentylator w ogóle się nie odzywał. W czym może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem odłącz dmuchawe i podłącz ja na krótko zobacz czy działa. Jak działa to zdejmij przedni panel nawiewu tam gdzie masz te pokrętła biegu nawiewu odłącz go kup używany gdzieś na szrocie i zobacz czy zadziała jak nie to za dmuchawą masz czujnik koszt nowego w jakiejś hurtowni motoryzacyjnej ok 90 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, uszkodzony okazał się przełącznik od nawiewu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie działa mi klima w tym sensie że brak nawiewu, pojechałem do serwisu działała, wyjeżdżałem działała, potem znowu przestała, klima jest do zrobienia ale jednak nawiew powinien działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z nawiewem w moim pasku nawet gdy klimatronik jest na off cos caly czas tak jakby z tylu prubowalo sie przestawic dzwiek tj silniczka jest on caly czas strasznie irytujacy , a gdy wlacze nawiew na szybe to dziala w stylu dmucha nie dmucha i tak w kolko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wina rezystora dmuchawy ? 

lub robi się jakieś zwarcie, sprawdzałeś bezpieczniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale ewidentnie slychac silniczek ktory prubuje cos przestawic ale chyba niemoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 zalecam zrobić auto diagnozę i sprawdzić po błędzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie bledy wywalilo

15583755874341318567981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim passacie nie działa nawiew na szybę przednia mam wersję z pokrętłami. Na klatkę i nogi działa na każdym stopniu lecz nie mogę przełączyć na szybę. Czy ktoś spotkał się z takim problemem lub wie jak to naprawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w moim pasku nie umie ustawić temperatury na klimatroniku jak dam na 18 stopni to i tak będzie grzał na maksa dopiero muszę włączyć klimę to chłodzi ale też na maksa niekiedy się zacina i ciągle grzeje proszę o poradprzypuszczam że to jakiś silnik ale który i czy sam to wymienię i naprawie jakieś pojęcie mam .pozdraeiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem z nawiewem w moim paseratti. 

Problem polega na tym że gdy jadę conajmniej 90km/ słyszę jak gdzieś mi dmucha po prostu mam przedmuchy i jakieś dziwne piszczenie odgłos dobiega od strony pasażera w okolicach schowka ale gdy włączę obiek zamknięty wszystko cichnie i nie dmucha nic dodam jeszcze że podczas tego zjawiska wentylator  nierówno pracuje co to może być? Gdzie szukać przyczyny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam następujący problem:

Nie działa nawiew na żadnym z 4 biegów w moim passacie b5 97r. 

Co może być przyczyną? 

Bezpiecznik sprawdzony wszystko ok

Co ewentualnie mogę zrobić we własnym zakresie aby sprawdzuc/naprawić usterkę? 

 

Z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności