Skocz do zawartości
matrix17

Prosba o pomoc w analizie logów CC 2.0 tsi cawb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Od kilku tygodni (na zimnym silniku najbardziej odczuwalne) szarpanie w zakresie 1.5-2.3 tys obr przy delikatnym przyspieszaniu lub praktycznie jednostajnej jezdzie w tym zakresie. Gdy się zagrzeje silnik ten objaw zanika lub niweluje się do bardzo delikatnego.

Pacjent Passat CC 2008 2.0 tsi CAWB przebieg 123 tys km skrzynia Manual

Stage 2 (275 km 420 Nm) - program + pełny układ wydechowy MG Motorsport - od ponad roku.

Wymienione profilaktycznie jeszcze w ciagu ostatniego roku:

1. Rozrząd - ASO

2. Olej Miller 5W-40 wszystkie filtry

3. Cewki, świece, odma, uszczelniacz wału korbowego, szklankę popychacza

4. Wymieniony zawór od turbo 06h145710 na najnowszy poprawiony

5. Wymienione sprzęgło - dwumas ok.

Większość z tych rzeczy zrobiłem po to, aby mieć święty spokój i cieszyć się samochodem.

Zrobiłem logi, które załączam. Na chłopski rozum przeglądając nie zobaczyłem niczego niepokojącego poza zaznaczonymi na kolor komórkami oraz poza tym czego nie umiem określić jak powinno się zachować.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

 

logi 20 tsi cawb.xlsx

Edytowane przez matrix17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w TDI 170 KM DSG od ponad 50 tys km i doskwiera szczególnie w wilgotne dni a czasami w mróz. Przebieg 240 tys km. 

Podejrzewam:

- napinacz (mimo wymiany na nowy no chyba że serwis mnie zrobił w balona i nie wymienił a kase zainkasował)

- tarcze sprzędła w DSG

- zawór

- jakaś mechatronika DSG

- zapychanie DPF na zimno i utrudniona praca całego silnika

- problem z jakimś wtryskiem

Natomiast by dokładnie opisać: odpalam z rana auto i to się dzieje nie zawsze bo czasami wszystko jest OK a czasami po prostu jak dodam gazu na biegu to coś cyka i jak jadę szybciej to wręcz szarpie auto. Po kilku minutach jazdy wszystko jest OK ! Jak daje na luz czyli N i dodaje gazu to nie ma żadnego cykania ani drgań. Więc jak by eliminuje to problem silnika ale to tylko się domyślam. ASO nie wie i by to stwierdzić musieli by mieć auto kilka dni. Pasowało by mi jechac na jakaś hamownie by w obciążeniu zbadać skąd to cykanie się wydostaje.  

Edytowane przez MadB7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że mój to Manual, sprzegło wymienione, dwumas ok. W benzynie nie ma DPF

U mnie nie ma żadnych cykań drgań tylko ewidentne przerwy w przyspieszaniu/zasilaniu paliwem/powietrzem etc. wywołujące szarpanie samochodem przy przyspieszaniu w tym zakresie.

 

Zastanawiam się nad kablami i zasilaniem cewek bo coś dziwne te wartości mam wrażenie z logów lub ewentualnie wtryski.

Którym logiem/blokiem zbadać wtryski?

Edytowane przez matrix17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Benzynie powinieneś zmieniać świece co 40 tys km, cewki też się czasami uszkodzą a i kable również mogą. SPrawdź sobie te rzeczy bo to takie podstawy które mogą wpływać na układy benzynowe i są to banalne problemy w porównaniu do układ DIesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kpl. logów grup: 002+033, 003+020, 115+118, 031+230

Ponadto patrząc po doładowaniu, które jest niewiele wyższe od seryjnego i przepływce to to auto w życiu nie uwierzę, że auto ma 275KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha

Zrobiłem takie grupy jak prosiłeś, chociaż obawiam się, że mogłeś w niektórych liczyć na inne wskaźniki.

Nowe logi w załączniku.

Załączam też wykres z hamowni zrobiony w zeszłym roku i pomiar racelogiciem jaki robiłem 6 miesiące temu 6.4s do 100 (Manual FWD)

Racelogic pomiar

Wykres hamownia

 

Z góry dziękuję za przejrzenie logów:)

 

 

 

logi 2.0 tsi cawb cz2.xlsx

Edytowane przez matrix17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności