Skocz do zawartości
Misior1993

Zmieniarka MP3 Yatour - Dziwna AWARIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zmieniarka cyfrowa to popularne urządzenie i wiele osób ją użytkuje więc może komuś się to już wcześniej przytrafiła podobna awaria.

Mianowicie moja zmieniarka cyfrową Yatour jest podpięta w miejsce fabrycznej zmieniarki w radiu MFD. Zmieniarka działała bez zarzutu przez około 3 lata. Większość czasu z jedną kartą pamięci. Ostatnio standardowo zgrałem sobie nową muzykę na kartę i po włożeniu karty do czytnika zmieniarka "zawiesiła się" i tak sobie wisi juz pare dni. 

Objaw jest taki ze wisi zacięta na CD05 i piosence 19. Co chwile niby piosenka startuje od nowa choć z głośników nic się nie wydobywa. Co najlepsze katalogu CD05 na karcie fizycznie nie ma. Zmieniarka nie reaguje na żadne bodźce. Wisi na amen.

Zachowanie zmieniarki najlepiej obrazuje nagrany przeze mnie film:

https://www.youtube.com/watch?v=YEjii4olFe4&feature=youtu.be

 

Co próbowałem robić:

-formatowałem kartę

-zamieniłem kartę na pendriva

-Sprawdziłem całą wiązkę czy nic przypadkiem się nie powypinało/przetarło czy żaden pin nie wyskoczył.

-odpinałem MFD i zmieniarkę od zasilania

 

Nie mam już pomysłu jak ją "odwiesić" Zanim kupię nową wolałbym sprawdzić czy aby na pewno problem nie leży po stronie wiązki lub samego MFD.

Czy ktoś w Krakowie posiada taką zmieniarkę i byłby w stanie za drobną opłatą w postaci % użyczyć jej na 5 min celem podpięcia i sprawdzenia czy wina leży po stronie samej zmieniarki czy problemu musze szukać w wiązce i MFD.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Misior1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką zmieniarkę. Odezwij się na PW to się jakoś umówimy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też tak robiła po zakupie. Wsadziłem kartę , pendrive i były takie objawy jak u Ciebie. Odpiąłem aku w samochodzie i zmieniarka odpaliła i gra po dzień dzisiejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marek_r23 napisał:

Odpiąłem aku w samochodzie i zmieniarka odpaliła i gra po dzień dzisiejszy :)

Odpinałem zarówno radio MFD od zasilania jak i zmieniarkę a nawet leżała w domu nockę poza autem. Niestety brak zasilania jej nie "zresetował". A żadnego przycisku do hard resetu nie posiada :(

Dziś wraz z kolegą tomek (jeszcze raz serdeczne dzięki!!!) udało się dojść ze to niby nie wina zmieniarki a mianowicie:

-zmieniarka kolegi tomek + moja karta NIE DZIAŁA!

-zmieniarka kolegi tomek + jego pendrive DZIAŁA!

-moja zmieniarka + pendrive kolegi tomek DZIAŁA!

Czyli wygląda na to że zarówno zmieniarka jak i kabel jest ok a coś nie halo jest z moją kartą.

Po powrocie do domu zebrałem wszystkie pendrivy, sformatowałem je tak jak nakazuje producent na FAT32 i zgrałem muzykę w formacie mp3 prawidłowo je grupując i nazywając.

Efekt? dalej żaden pendrive nie działa.... :wkurzony

 

EDIT 22:51 PROBLEM ROZWIĄZANY!

Czytałem że wiele osób ma problem że zmieniarka czyta tylko jedną piosenkę. Spróbowałem nagrać jedną piosenkę i przełom! DZIAŁA! Potem 2 piosenki, dalej działa. Wgrałem od nowa całą swoją playlistę i jak narazie wszystko chodzi OK. Jak ktoś mi to wytłumaczy to gwarantuje nobla....

 

Edytowane przez Misior1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności