Skocz do zawartości
jakuma

Bluetooth - MAP i AVRCP

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam Discovery Media (MY2018) i z moim iPhone 6 Plus nie dziala mi odczytywanie wiadomosci SMS (wedlug instrukcji powinno) i wyswietlanie okladek albumow. Tak jakby nie rozpoznawal profilu MAP (Message Access) i  AVRCP (Audio/Video Remote Control).

Miał ktoś podobny problem? Niestety nie mam innego telefonu co by sprawdzic czy z innym dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata z 2016r z Discovery Media i mi tez nie pokazuje okładek, gdy słucham muzyki poprzez bluetooth ze Spotify. O smsach nie miałem nawet pojęcia, ale też raczej nie działają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytywanie SMS działa przy wyposażeniu w pakiet telefoniczny premium. Zwykły bluetooth nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, piotrus_pan napisał:

Odczytywanie SMS działa przy wyposażeniu w pakiet telefoniczny premium.

Ja nie mam Premium i SMS działają. DP RM 2018 + telefon Comfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, fatboyx said:

Ja nie mam Premium i SMS działają. DP RM 2018 + telefon Comfort.

A jaki telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jakuma napisał:

A jaki telefon?

iPhone 8, z iPhone 6s też działało. Obydwa na iOS 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do okładek to czasem działa, a czasem nie (używam Apple Music)

SMSy zawsze działają ale w ograniczonym stopniu. Trzeba upewnić się, że są włączone dla danego auta w ustawieniach BT w telefonie. Co do ograniczeń to Apple nie pozwala na dostęp do całej bazy SMS i wyświetlają się w aucie tylko te, które przyszły od momentu podłączenia zestawu BT.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, ze w ustawieniach BT w telefonie dla auta widze tylko notyfikacje, kontakty i polaczenia (wlacz/wylacz). Jak patrze w ustawieniach radia to tez widze ze jedynie profil BT od Handsfree i A2DP zostal wykryty, tak jakby albo moje radio nie wspieralo MAP i AVRCP, albo telefon nie wysylal informacji ze wspiera te profile, a oba powinny. No chyba ze przy instalacji telefonicznej basic (ta co jest w standardzie z Discovery Media MY2018) te profile nie sa wspierane, ale w instrukcji nie ma nic na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"notyfikacje" to są właśnie SMSy. Poza HFP/A2DP radio nie informuje o aktywnych protokołach. AVRCP bardzo dziwne jeśli nie działa - bez tego nie mógłbyś nawet zapauzować piosenki z poziomu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby były okładki i smsy musi byc zestaw premium albo comfort, zestaw basis(czyli ten bezplatny w navigacji) tego nie oferuje

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Bluetooth i Sporify, telefon mam iPhone 7 i po wejściu do auta DP widzi telefon, rozmowy normalnie łączy, jak ustawie Spotify to pyta czy łączyć przez DP i cisza w głośnikach, coś muszę dodatkowo zrobić?

Edytowane przez Robert1272

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Robert1272 napisał:

Mam problem z Bluetooth i Sporify, telefon mam iPhone 7 i po wejściu do auta DP widzi telefon, rozmowy normalnie łączy, jak ustawie Spotify to pyta czy łączyć przez DP i cisza w głośnikach, coś muszę dodatkowo zrobić?

Moim zdaniem, wejsc w ustawienia media I dokonac wyboru zrodla dzwieku, "Audio BT", powinno chodzic bo u mnie tak dziala.

Opcja druga, polaczyc telefon kablem przez USB i dokonac wyboru w "Media"  - USB

Pozdrawiam

Edytowane przez Robertsas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Robertsas napisał:

Moim zdaniem, wejsc w ustawienia media I dokonac wyboru zrodla dzwieku, "Audio BT", powinno chodzic bo u mnie tak dziala.

Opcja druga, polaczyc telefon kablem przez USB i dokonac wyboru w "Media"  - USB

Pozdrawiam

Dzięki, dziś spróbuje tak zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw telefoniczny Basic, MY2016, DP i odczytywanie smsów działa "od zawsze" zarówno dla iPhone 5 z iOS 10.3.3, jak i iPhone 7 z iOS 11.0.3.

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności