Skocz do zawartości
Gość semir

Passat 1.6- czy warto.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiktus

Ja wiem, są ludzie, którzy zmieniają auto po pół, po 1 roku. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KayPee

No, jesli maja kase i lubia sie jej pozbywac to swiete ich prawo...

 

Ale zgadzam sie ze raczej nie brzmi to najlepiej: "Hej! Jezdze nowym Passatem. Mam silnik 1.6 z Golfa. Przejedziemy sie?" :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KayPee - odnoszę wrazenie, ze ten tekst, to miałby kolega kierować do lasek :evil: One pod "machę" nie zagladają :D No i jak już wspominałem wcześniej - 1.6 to rakieta nie jest, ale przynajmniej ma trwały motorek. A że bardziej problematyczne jest przyspieszanie podczas np: wyprzedzania :zdziwko: ? Do wszystkiego można się przyzwyczaić :ok: Jak auto jest pewne - to BRAĆ :cwaniak: Choć można troszke "dociułać" i poszukać odrobinkę większego silniczka :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KayPee

Tak mi sie cisnelo to zdanie na usta ze nie moglem sie powstrzymac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
No i jak już wspominałem wcześniej - 1.6 to rakieta nie jest, ale przynajmniej ma trwały motorek.

 

trwały motorek ???

 

myslisz ze silnik 1.6 dłużej wytrzyma od 2.0?

 

1.6 ma mało mocy, nowy passat jest bardzo ciężki więc 1.6 ciągle się bardzo w passacie będzie "pocił", trzeba go ciągle żyłowa żeby auto chciało przyspieszyc i sorry, ale padnie dużo szybciej od 2.0

 

co to za ideaa ze 1.6 to trwały silnik w passacie :niepewny: skąd taki pomysł w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zgadzam sie ze raczej nie brzmi to najlepiej: "Hej! Jezdze nowym Passatem. Mam silnik 1.6 z Golfa. Przejedziemy sie?"

 

ja też nie mogę się powstrzymać: żal mi cię że musisz "wyrywać towar na samochód" ...przyznaj się że zawsze chwalisz się czym jeźdźisz , zanim "wychaczysz" jakąś pannę- takie teksty to "buraki w dresach" na dyskotekach rzucają ... :rotfl::rotfl:

 

 

 

BTW

czemu najwięcej w temacie mają do powiedzenia zawsze ci którzy nie jeżdżą 1.6 , i zawsze one są "najgłośniejsze...

 

:rotfl:

trwały motorek ???

tak samo trwały jak te 2.0 , ale nie w ponad 1,5 tonowym passacie. da się tym jeźdzć ...ale jak to mówią "zawsze drugi"...silnik za słaby do normalnej jazdy w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam przeświadczenie o trwałości 1.6 ? Ano stąd, ze miałem B4 AAM 75 KM (czyli nawet mniej, niż ma ten motorek 1.6) - a nawet sobie wypowiedzi mechaników w motoryzacyjnych gazetach poczytaj, ze silniki 1.8 75 KM - są najtrwalsze :ok: I Przede mną to auto miał młody łepek, więc go nie oszczędzal. Ja podobnie - przez 3 lata jak jeździłem, to non stop na wysokich obrotach był - i co? I NIC! Silnik nie do zarżnięcia. I zero jakichkolwiek usterek (wycieki i inne takie - nic takiego nie zdarzyło się). Teraz jeździ nim mój ojciec i każdy kto ogląda "fure" to się dziwi, ze motorek po prostu cyka jak nóweczka (a ma już ponad 250000km - bez żadnych remontów :ok: ). Stad to moje przeświadczenie. A poza tym pojeździj parę lat 1.6 -tką, to zobaczysz, ze takiego auta nie trzeba żyłowac do czerwonego pola, zeby ładnie sie "turlalo" :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

no tak Danek, tylko jednak B6 jest spoooro cięższy od B4 no i czy przypadkiem silnik 1.6 w B4 to nie inny troche 1.6 niz ten ktory jest aktualnie w B6, no jednak inny więc nie rozpedzaj sie tak.

 

a co do mocy 1.6 w B6, najlepiej przejechac sie B6 z 1.6 i przejechac B6 z 2.0, oczywiscie niektorym starczy 1.6 ale ja jechalem Touranem 1.6 i było niefajnie, zeby wyprzedzic ciezarowke na poznanskiej w dosc duzym ruchu, musialem mooooooocno na wysokich obrotach latać :-P wiec co bedzie w duzo cieższym passacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piki - Touran jest lżejszy od passata :zdziwko: ? No i się nie rozpędzam, bo B4 kombi, co miałem to wage miało podobną, a jeśli nawet jest lżejszy, to i tak nigdy prawie nie jeździłem "na pusto" :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
piki - Touran jest lżejszy od passata :zdziwko: ? No i się nie rozpędzam, bo B4 kombi, co miałem to wage miało podobną, a jeśli nawet jest lżejszy, to i tak nigdy prawie nie jeździłem "na pusto" :cwaniak:

 

masz racje Danek, Touran nie jest lżejszy, moj błąd, 1.6 Touran waży praktycznie tyle samo co passat 1.6, ale tym bardziej nie zmienia to faktu że 1.6 zarówno w Passacie jak i Touranie ma w zaokrągleniu 13sekund do setki :wstyd: akurat dla mnie to naprawde słabo, a z elastycznością to już w ogole porazka (z autopsji odczucia, po jezdzie 1.6 Touranem)

to Megane II mojej zony z silnikiem 1.6 ma 11,5sekundy a jak nim jadę to mam wrażenie że ciągnę lawetę.

Ale jak już kiedyś pisałem, dla jednego to ok i dobrze śmigające auto, dla innego wołek. Wszystko zależy od subiektywnego odczucia danego kierowcy.

 

ja nie polecam silnika 1.6 w tak dużym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - to zależy od stylu jazdy :ok: Jednemu styka - innemu nie :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KayPee
żal mi cię że musisz "wyrywać towar na samochód"

 

A gdzie ja tak napisalem??? To Ty to sugerujesz! A jesli nie rozumiesz co chcialem przez ten post przekazac to sam jestes burak...

 

A, i gratuluje kobiecej intuicji (co do przewidywania kim jestem i co mowie). Z tym, ze zupelnie nie trafiles, stary..

 

Niemniej, takim postem tylko rozpraszasz mila atmosfere na tym forum i wprowadzasz taki "czepialski" klimat. Poza tym nic mi nie przekazales swoja wypowiedzia. Jak widac nie jestes osoba z ktora moglbym tu dykutowac wiec nie zamierzam reagowac na jakiekolwiek kolejne Twoje "zaczepki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martinUK, KayPee, :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej ty nie zrozumiałeś ironii, ale spoko bo nie każdy czyta ze zrozumieniem :padam:

 

kto się czepia to się czepia...

Poza tym nic mi nie przekazales swoja wypowiedzia.

ale odpowiedź zawarta jest tu :

No, jesli maja kase i lubia sie jej pozbywac to swiete ich prawo...

 

Ale zgadzam sie ze raczej nie brzmi to najlepiej: "Hej! Jezdze nowym Passatem. Mam silnik 1.6 z Golfa. Przejedziemy sie?"

ten post wnosi dużooo do tematu

 

Tak mi sie cisnelo to zdanie na usta ze nie moglem sie powstrzymac

a ten jeszcze więcej

 

 

Znowu się "czepiam" ale :ty najwyraźniej nie potrafisz uzupełnić swojego profilu , to raz, a drugie to naucz używać się znaków których używa się pisząc po polsku

 

jeśli możesz to wyluzuj i nie bierz do siebie wszystkiego-bo nie miałem zamiaru cię obrażać i tym bardziej oceniać kim jesteś i co robisz.

 

nie widzę sensu w dalszych przepychankach, ignoruj mnie jeżeli nie odpowiada ci moje towarzystwo na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności