Skocz do zawartości
Firing

diesel 1.9 BKC na pierwszym biegu brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem.

Jestem po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków, wałka rozrządu, panewek na nim i szklanek.

Niby wszystko jest ok ale na pierwszym biegu gdy chcę mocniej przyspieszyć to ospale idzie do 3tys obrotów, potem nieprzyspiesza(czasem słychać wtedy takie dziwne chrobotanie w komorze silnika) i nagle dostaje pełnej mocy i idzie do końca. W tym czasie co jest uderzenie tej mocy to zakopci na czarno ostro. Na drugim biegu jest podobnie tylko że idzie od 1tys obrotów do 3tys tak samo i powyżej dostaje mocy. na kolejnych biegach jest wszystko ok, elastyczność na 3,4,5 biegu wydaje się taka sama jak przed naprawą. Kąt synchronizacji wałka ustawiony na 0 i spalanie podniosło się o 0,2l/h na postoju. Zmieniłem sobie trochę ten kąt o milimetr w prawo i wydawało mi się że jest lepiej bo nie było tego chrobotania na jedynce ale ubytki mocy były nadal.Mechanik mi znów zmienił na 0 i kazał przyjechać 19stego żeby spokojnie to przeglądnąć, ale ja chciałbym coś już wiedzieć wcześniej. Dziwi mnie to że te objawy występują tylko na pierwszym i ewentualnie na 2 biegu ale dużo mniej odczuwalne. pozatym wszystko jest ok.

Ktoś może coś podpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaria usunięta, dziękuję za podpowiedzi, temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napisz dla potomnych co było przyczyną ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności