Skocz do zawartości
Thotex

Bardzo duży opór przy skręcie w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z układem kierowniczym w passacie b5 sprzed liftu. Otóż gdy odpalę autko po nocy, to na zimnym silniku gdy próbuję skręcić kierownicę w prawo tak jakby nie było wspomagania (w lewo tego problemu nie ma) gdy dodam gazu puszcza i mogę skręcić. Po przejechaniu 200-300 m problem znika. Lecz przy każdym manewrowaniu na np parkingu tylko przy skręcie w prawo słychać takie gumowe "pyknięcie" za każdym razem gdy kierownice obrócę. Mechanik stwierdził, że może być przekładnia do regeneracji. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładnia natychmiast do wymiany! Najprawdopodobniej zawór rozdzielczy funkcjonuje nieprawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tylko czy jest duża szansa, że to akurat przekładnia? Nie chciałbym wymienić czegoś co być może jest dobre. Tymbardziej, że mechanik oszacował koło 1000 zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przeczytaj ten temat:

https://a4-klub.pl/topic/68765-all-b5-wmiana-zaworu-w-maglownicy-brak-wspomagania-po-dluzszym-postoju/

Moim zdaniem to wina tego zaworu, sprawdź jakiej firmy masz maglownice i szukaj. Wymiana w 90% w pasku przebiegnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w B4 ostatnio przekładnie i mam dokładnie ten sam objaw. Na poprzedniej maglownicy wspomaganie był poprawne, ale się rozszczelniła i uciekał płyn. Wymieniłem magiel na inny i zaczęły się dziać takie rzeczy jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2017 o 08:44, prezesik18 napisał:

Kolego, przeczytaj ten temat:

https://a4-klub.pl/topic/68765-all-b5-wmiana-zaworu-w-maglownicy-brak-wspomagania-po-dluzszym-postoju/

Moim zdaniem to wina tego zaworu, sprawdź jakiej firmy masz maglownice i szukaj. Wymiana w 90% w pasku przebiegnie tak samo.

A gdzie sprawdzić z jakiej firmy jest? Ten zawór to ponoć ciężko dostać.

Edytowane przez Thotex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyglądzie. od spodu auta musisz zobaczyć.  ZF:02b862c047e68b30bf8a244702d3

Koyo:

161.jpg

 

Wrzuć info na forum do której przekładni szukasz zaworu. Ja miałem stary magiel i zawór sprzedałem za 3dyszki bo był mi zupełnie nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, prezesik18 napisał:

 

Wrzuć info na forum do której przekładni szukasz zaworu. Ja miałem stary magiel i zawór sprzedałem za 3dyszki bo był mi zupełnie nie potrzebny.

Zakładać w tym celu nowy temat? Sprawdze po weekendzie numery tej przekładni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po jakimś czasie użytkowania walneła pompa wspomagania (wymieniana 2/3 miesiące wcześniej na używkę. Pojawił się opór nie tylko gdy skręcałem w prawo ale też w lewo. Gdy skręcałem to opór był tak duży, że nie miałem tyle siły i zajmowałem aż lewy pas :) Oczywiście przymierzałem się do wymiany tego zaworu w przekładni, ale skoro budżet mi pozwalał to zapłaciłem za regenerowaną, kupiłem nową pompe wspomagania. Po wymianie jak ręką odjął. Dodam że przed posypaniem się przekładni przy prędkości 80/90 km/h

kierownica trzęsła się jak niewiem co, myślałem, źe to końcówki lub opony. To też była wina przekładni. 

Wszystko już działa jak należy, więc wydaje mi się, że temat do zamknięcia. 

Bardzo dziękuję za pomoc bo bez niej nie miałbym pojęcia, że przekładnia odmówiła posłuszeństwa. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności