Skocz do zawartości
Daku

Modyfikacja wsadu w licznikach 3AA 920 8xx X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj przerabiałem edycję wsadu w zegarach 3AA 920 880 C, włączyłem stagging oraz drl ALE:

Zanim zacząłem

Zgrałem wsad z obecnego zegara chip 24c64, przebieg to nie taka prosta sprawa ale jak ktoś ogarnia to chętnie bym się z nim skontaktował.

Wsad spoko, dla porównania miałem inny 3AA 920 880 C, poprawność danych zachowana jedynie pewne dane analogicznie inne.

 

Ustawiłem Stagging oraz DRL we wsadzie, wsad wysłałem do zegara, DRL wlutowałem zieloną + 2x 3830 rezystor na odnogę masy.

operację wykonywałem stopniowo czyli najpierw stagging + sprawdzenie wsadu potem DRL + sprawdzenie a potem podświetlenie przy staggingu ( sama zmiana opcji stagging działa bez podświetlenia wskazówek przy teście wskaźników ).

Przy ostatnim razie nie sprawdziłem poprawności wsadu i poszedłem do auta założyć zegar.

Idę do auta, zakładam zegar a tu ****, zamiast przebiegu ERROR, nowe kontrolki świecą cały czas tzn ( P ) czerwone świeci razem z kontrolką halogenu tylnego oraz ASR na lewej tarczy, łącznie z DRL świeci ciśnienie opon ( auto nie posiada tej funkcji ) i chyba tempomat.

Dodatkowo zamiast sylwetki Passata był jakiś new beatle czy inne auto.

Diody wymienione wyżej świeciły jakby na 50% mocy takie przygaszone...

 

Wkurzyłem się, polskie wiązanki poszły w ruch.

 

Dałem sobie godzinę, po czym zacząłem od wsadu, który działał na początku i pokazywał przebieg bez błędu.

Diodę DRL wylutowałem razem z rezystorami, obecnie został jedynie stagging.

 

Po fleszu podłączyłem na stole zegar, stagging ruszył podświetlenia podczas testu nie ma ( nie kopałem przy tym ), ale przebieg się pokazał i sylwetka Passata B7.

 

Założyłem zegar do auta i jak na razie jest OK, nie ma żadnych niepokojących oznak.

 

Strasznie się wkurzam na " Klips testowy " bo spada, nawet jak trzymam to potrafi przerwać zgrywanie / wgrywanie. Ma ktoś jakąś metodę na to badziewie ? Bez lutowania ?

 

Pozdrawiam,

Daku

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dobry klips, albo lutowanie (najlepiej dmuchawką na gorące powietrze - łatwo schodzi a w programatorze możesz użyć podstawki). Raczej nie masz wielkiego pola manewru. Można by się zastanowić nad jakimś polem szpilkowym - są takie pozłacane teleskopowe styki montowane w izolowanej płycie, które celują w punkty stykowe na PCB. Sprawdza się to rozwiązanie w profesjonalnych testerach, ale w tym przypadku to chyba za dużo zachodu.

Teoretycznie istniej też interface taki jak VagCanPro, który ma funkcję odczyt/zapis EEPROM'u z modułów, ale... żeby mieć dostęp do zegarów trzeba znać odpowiedni "Security Code", którego nikt nie zna lub zna ale nie udostępnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znają ale nie dla publicznego użytku.

Update V1 jest DRL, podświetlenie staggingu na chwilę obecną olałem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji. Jaka jest obudowa tej zielonej diody i tych rezystorów? Stagging już mam a brakuje mi trochę tej lamki od DRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda PLCC2 zielona ( u mnie różni się od kierunków ale wygląda spoko :) )

2x rezystor 471Ω SMD 

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności