Skocz do zawartości
pobs

gwintowane zawieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

gwint - wiem conieco, pytam o ceny - tzn. w PL jak to wygląda - na jaką markę oprócz KW można zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly, powiem Ci, ze Twoje pozniejsze wypowiedzi sa jakies konkretniejsze. Niepotrzebnie zaczynales z tym podgrzewaniem sprezyn, bo start miales fatalny ;)

 

z tymi rozpórkami nie pasowalo mi, ze napisales iz jest to do obnizania samochodu potrzebne. W rzeczywistosci inaczej sie to przedstawia. chodzi tu o twardosc zawieszenia a nie jego wysokosc. Rozporka pozwala zachowac sztywnosc kielichow na zakretach i ogolnie przy przeciazeniach.objawia sie to tym, ze przy twardym zawieszeniu nie beda Ci kielichy pekac i auto bedzie sie lepiej prowadzilo, bedzie sterowniejsze. taka jest rzeczywistosc.

 

na koniec powiem Ci jedno, jezeli jezdzisz tak obnizonym VR6 to wielki szacuneczek ... dla wtajemniczonych m.in. przez to:

dscn5555sz4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maly

Masz racje z tym obniżeniem vr6, ale to auto służy mi tylko do zabawy. Pokazania ludziom z nowych aut co może zrobić stary golf z silnikiem vr6.

Ostanio ścigałem się z audi 3,0tdi i gość zjechał za mną na cpn żeby zapytać co mam po maską .... Wkurzył się że ma auto za 180 tysięcy które nie daje sobie rady z golfem...

 

Obniżony jest na maksa ,ale wkrótce go podniose.....

Jak sprzedam mojego passata 1,8 t kupie sobie passata vr6 to jest jazda,.......

 

 

Co do rozpurek....Nie trzeba ich zakładać ale się przydają ponieważ tak jak mówisz usztywniają karoserie... i przez to nie opuszczają sie naprzykład drzwi... znam osoby które założyły sobie sportowe zawieszenie i po pewnym przebiegu zaczeły im się opuszczać drzwi......

 

Za kilka dni przyśle wam zdjęcia aut(ma dwa vw) mojego mechanika , zobaczycie jak przerabia się auta ......... I to nie jest jakiś wiejski tuning.... Tylko tuning z głową za nieduże pieniądze......Ponieważ nie każdego jest stać wywalić 2tyś na zawieszenie sportowe......

 

Co do cen zawieszenia spróbuj tu

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56393&sid=eb7f19c9bf5e148455892744bf3f1ea8

 

Ps. miske vr6 miałe troche powyginanom.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. miske vr6 miałe troche powyginanom.......

co ja juz z miska przechodzilem ;) nawet panewki zajechalem przez przytkanego smoka ;)

 

mam wielki szacuneczek dla ludzi ktorzy obnizaja samochody na kilka, kilkanascie cm nad ziemie :) bo to nie lada wyczyn poruszac sie takim samochodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zamieszczam obiecane zdjecia mojej gleby. To byl wysoki setup na zime.

 

gleba1vj7.th.jpg

 

gleba2rk5.th.jpg

 

gleba3mw0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox jest to z fajkami; zrysowana ta twoja gleba :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym tylko powiedziec, ze wielki respect dla worthersee, I nie tylko za glebe ;] :vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary jeszcze raz respekt, właśnie odczułem jazdę po PL drogach bo wruciłem z UK. Te wszystkie opinie o zawiasach, felach rozmiarów 18", 19" ------ chłopaki zwracam respect-------------

Poprostu szok, niektóre są oki ale odcinkami na polskich drogach myślałem że jaja sobie urwę pedałem sprzęgła. I chyba alusy na PL wyciągnę z garażu (15") i na PL dopóki drogi się nie poprawią starczy :przestraszony: Sam nie wiem bo szkoda mi felg by nie pokrzywić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobsdecorators, przesadzasz ;)

 

GRUBO PRZESADZASZ...

 

po prostu po latach podróżowaniu po równych drogach zatraciłeś węch do dziur. Polacy jadąc patrzą się na drogę, a nie oglądają TV na LCD wbudowanym w konsolę ;)

 

Serio - nie jest tak źle. Jest wiele miejsc w europie, gdzie drogi są podobne... wystarczy zjechać z autostrady w niemczech albo austrii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek97

worthersee, Powiedz mi jak mozesz ,co poza zaklepaniem rantow zrobiles ,ze kola Ci nie obiceraja?? Bo mi wciagnelo blotnik na felgach i musialem swojego podnosic:( Zminusowales go czy.... no wlasnie co?? Bo z tego co widze nie wyciagales blotnikow.

 

P.S.

Zwracam Honor:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waska opona + dystans 215 na 8.5 cala, ladnie sie naciagnela. Jak mialem 225 to tez tarlo, o przewody hamulcowe.

 

a wracajac do tematu minusow, widzialem na stronkach USA zestaw wachaczy umozliwiajacy regulacje katow !!! tylko cena troszke wysoka bo za 4 szt 780 dolarow. Znacie jakies inne patenty zeby mozna regulowac katy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercać dziurę w kielichu,ale to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worthersee, a jak wyglada u ciebie sprawa z podnosnikiem - tzn. czy wchodzi ci oryginalny? czy masz inny patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety lewarki lamia sie w strasznym tepie.

 

najlepiej najechac na deski zeby wyzej byl srodek ciezkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i poszlo, jak dobrze pojdzie to jutro odbieram variant 2 - chyba jakosc dala gora nad cena; pozyjemy zobaczymy :ok:

 

 

 

dzienx za ogól..... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry ze odkopuje temat ale zeby nie zakladac kolejnych napisze tu...

zamierzam niedlugo zmienic tez zawieszenie no i tu mam pytanie co mysliscie o gwincie FK Highsport cena w sumie podobna do kit'u eibacha pro system.zamierzam w sumie obnizyc o 30mm ale nie chche zakladac jakiegos pseudo zawieszenie ktore mialem w poprzednim samochodzie gdzie jak wjechalem w dziure to samochod robil co chcial.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aras86, jeśli chcesz obniżyć -30mm to nie wchodź w gwint,bo gwint jest za twardy zeby obniżyć tylko-30mm i jeździć taczką,lepiej 100razy Eibach pro kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie z gwintem to dam sobie spokoj.pawel6b tylko ze ten pro kit eibacha to sa same sprezyny a ja w sumie wolalbym caly system.patrzylem tego eibacha pro system i kosztuje w granicach 520euro.a co mysliscie na temat weiteca np.ultra gt(to nie jest gwint a zestaw) a jest tanszy od eibacha.

ogolnie chodzi mi o efekt taki jaki jest w sportowej wersji passata.kumpel ma wlasnie passata 1.9tdi w wersji Sport(nie wiem jak w niemczech i polsce ta wersja sie nazywa ale w angli jest to poprostu Sport) i ma lekko go obnizonego.nie wiem jakie zawieszenie jest tam zalozone i ile jest obnizony

ale 35mm w dol i do tego 17 oryginal phoenix to dla mnie cud malina.kompromis pomiedzy wygladem a komfortem.

ale sie rozpisalem.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz nadwozie paska?bo możez kupić kit koni 1600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności