Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PYTANIE CZY W KAZDEJ B6 JEST POMPA OLEJU Z RYSIKIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym, który ma 2.0 TDI lub 2.0 FSI, lub 2.0 TFSI na pasku rozrządu.

Przy okazji - nie piszmy wszystkiego wielkimi literami ;)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 

Mam jeszcze pytanie czy jest możliwa wymiana pompy z rysikiem na pompę zwykła olejowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, wystarczy przeszukać forum. Proszę:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne się pod temat i zapytam czy po nr VIN można sprawdzić jaki napęd pompy oleju jest w moim B6 2.0 TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, deliryk napisał:

Witam. Podepne się pod temat i zapytam czy po nr VIN można sprawdzić jaki napęd pompy oleju jest w moim B6 2.0 TDI?

Sądząc po roczniku auta z opisu to masz napęd łańcuchem i oczywiście wspomniany wyżej "rysik". Oczywiście jeśli ktoś już nie poprawił geniuszy z VW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na Naszym Forum to napęd łańcuchowy jeśli kończy żywot zaczyna "chrobotać" tzn słychać go, z kolei oparta na kołach zębatych po cichu zabija silnik. Jestem laikiem dlatego proszę o wyrozumiałość. 

P.S. Dalej pytanie jaki napęd pompy oleju jest mniej kłopotliwy w obsłudze? Czy jesli bym się decydował na jego sprawdzenie to dobrze byłoby przy wymianie rozrządu wymienić taki zestaw

http://allegro.pl/pompa-oleju-zestaw-2-0-tdi-03g115124d-audi-vw-i6822705076.html  oraz wałek jeśli jest wyrobiony i mieć spokój na "parędziesiąt tyś km"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Po vin możesz sprawdzić, lecz jak kolega melo już napisał - ktoś mógł poprawić fabrykę. Nic nie da zmiana "rysika, imbusa' zabieraka" jeśli w wałku balansującym masz wyrobione gniazdo. Niektórzy użytkownicy audi, vw wymieniają napęd pompy na taki z silnika 1.9tdi a to wiąże się z kosztem rzędu 1600-2000zł. Czy na łańcuchu czy na kołach zębatych - jeśli padnie to zdążysz usłyszeć jedynie gong na zegarach...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi któryś z Kolegów sprawdzić po nr VIN jaka pompa oleju fabrycznie siedziała (siedzi) w moim B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, deliryk napisał:

A mógłby mi któryś z Kolegów sprawdzić po nr VIN jaka pompa oleju fabrycznie siedziała (siedzi) w moim B6?

Po nr vin to sam sobie możesz sprawdzić dzwoniąc do ASO. Obstawiam naped na łańcuchu. Kolega ma b6 z 2007 z lutego i naped na łańcuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ASO robi problemy i przez telefon nie podaje żadnych danych stąd moje pytanie o sprawdzenie po VIN na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało dzwoń lub jedź osobiście z dowodem. Mi jeszcze się nigdy nie przytrafiło zeby odmówili tej informacji a kilka razy w tej sprawie dzwoniłem.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak przy wymianie rozrządu będę musiał zajrzeć do tej pompy oleju i sprawdzić stan tego rysika i na pewno wymienie dla świętego spokoju  to ustrojstwo razem z tym wałkiem jeśli będzie wyrobiony.

Kolego 77Marek tak jak proponowałeś skontaktowałem się z ASO i dali mi odp:

"Według programu do typowania części zamiennych jest to napęd na kołach zębatych , jednak czasami zdarza się że się to nie pokrywa z rzeczywistością" czyli jak pisałem wyżej, trzeba sprawdzić i tyle.

Edytowane przez deliryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, deliryk napisał:

Pewnie i tak przy wymianie rozrządu będę musiał zajrzeć do tej pompy oleju i sprawdzić stan tego rysika i na pewno wymienie dla świętego spokoju  to ustrojstwo razem z tym wałkiem jeśli będzie wyrobiony.

Kolego 77Marek tak jak proponowałeś skontaktowałem się z ASO i dali mi odp:

"Według programu do typowania części zamiennych jest to napęd na kołach zębatych , jednak czasami zdarza się że się to nie pokrywa z rzeczywistością" czyli jak pisałem wyżej, trzeba sprawdzić i tyle.

Edytowane 6 minut temu przez deliryk

Tu masz wszystkie odpowiedzi w tym temacie, trochę obszerny ale warto poczytać, 

 

 

 

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2017 o 23:12, radekrp90 napisał:

W każdym, który ma 2.0 TDI lub 2.0 FSI, lub 2.0 TFSI na pasku rozrządu.

Przy okazji - nie piszmy wszystkiego wielkimi literami ;)

Benzyny nie mają "rysika" tylko Diesle.W modułach benzynowych wyciąga sie łańcuszek, który uszkadza zębatkę oraz wyciera się obudowa czyli korpus(wałki posiadają luz na panewkach przez które ucieka ciśnienie).

Dnia 7.01.2018 o 21:59, 77Marek napisał:

Kolega ma b6 z 2007 z lutego i naped na łańcuchu.

Łańcuszek stosowany był do listopada 2005r. Następnie koła zębate do 2016r-musiał ktoś robić przekładkę silnika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, FUTURUM serwis pomp napisał:

Benzyny nie mają "rysika" tylko Diesle.W modułach benzynowych wyciąga sie łańcuszek, który uszkadza zębatkę oraz wyciera się obudowa czyli korpus(wałki posiadają luz na panewkach przez które ucieka ciśnienie).

Wiem, że pompa oleju jest w jednym korpusie ale myślałem, że tam też stosowano ten dziwaczny rodzaj napędu. Tym bardziej dziwi dlaczego w TDI poskąpiono takiego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności