Skocz do zawartości
dragi44

Szyber panorama cieknie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,cieknie mi szyberdach w passacie B7 kombi,jest to panorama.Naprawiane już były odplywy i sa drożne ale w ciąż gdzieś cieknie woda.Szyber był już wyciągany i sprawdzany,nic nie popękane i nic nie pourywane. Moze już ktoś miał podobny problem,proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ! Nie jesteś sam z tym problemem a podejrzewam że wkrótce pojawi się tu więcej posiadaczy panoramy.

Musisz zdemontować podsufitkę i pojeździć podczas opadów. Lanie wodą z węża nic nie daje , wycieków nie widać i nie występują.

Zwróć uwagę na foto i miejsca w których cieknie.Ogólnie i krótko ; 

Dach na stół i trzeba go całego praktycznie rozwalić i poskładać na odpowiednim uszczelniaczu /musi być elastyczny , musi pracować/.Cieknie na łączeniach szyn alu z prowadnicami plastikowymi.

DSC_0980.JPG

DSC_0981.JPG

DSC_0982.JPG

DSC_0995.JPG

DSC_0996.JPG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz to zrobiłem,ale dalej cieknie i to identycznie jak na twoich fotkach.Rozbiore i poskładać jeszcze raz.

 

4 raz ściągnąłem dach,wygląda na to że woda w jakiś sposób dostaje się do prowadnic od zasłony i w czasie ferii ta woda tylko ta droga kapie i tylko z przodu.Te prowadnice w tylnej części da zaslwpiane a od przodu otwarte.Czy ktoś już może rozszyfrowal jak woda się tam dostaje?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6918521683 

Poddaje się,proszę znawców tematu o odpowiedź czy taka rama nadaje się do mojego auta.Obecny szyberdach jest na aluminiowej ramie z plastikowymi lacznikami przód i tyl. Czy ta rama z allegro spasuje?czy doniczki itd są takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ten temat to scyzoryk się w kieszeni otwiera, ile ja czasu spędziłem w golfie nad tą cieknącą panoramą, najpierw wymiana odpływów , jazda tygodniami bez podsufitki, klejenie, silikonowanie i nic. To faktycznie trzeba by rozebrać w drobny mak i w sumie nie wiem co dalej bo nawet chłopaki u Niemca też się poddawali. Jak można zrobić wannę na wodę z kilku elementów gdzie takie różnice temperatur są. Mróz, lód, latem czarne szkło nie było wcale takie chłodne na słońcu. Woda nawet wchodziła w linki do mechanizmów. Dobrze że  auto poszło latem. Serwis ma na to jakiś specjalny silikon ale i to na chwilę. Może rozwiązaniem są inne wanny, może są jakieś już nowsze dostępne pozmianowe jak ta na aukcji, trzeba by się w serwisie dowiedzieć, tyle że nawet jak wiedzą to i tak mało mówią. Ja się wyleczyłem z tego dodatku, oczywiście co innego szklany dach klejony na stałe z roletą jak np. w starym peugeocie. Ogólnie życzę powodzenia i ciekaw jestem jak daleko zabrniesz z tym tematem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z tym dachem panoramicznym, czy może udało Wam się rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ktoś ma może jakieś info, komuś sie udało to sensownie uszczelnic? jakiego srodka uzywalisce? mam ten sam problem, niestety. Moze ktos ma numer czesci ramy plastikowo- alu? ja uszczelnilem poltora roku temu silkonem terosson (nie pamietam ktory doklanie) i przez zime bylo ok ale juz 2 zima i znowu. Piszcie jakie macie doswiadczenia, moze wspolnie. ten terosson super trzyma sie alu ramy ale wlanie od tego czarnego plastkiu odkleja sie. wiec go nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega kleił takim klejem do szyb,klej miał podgrzewany chyba Tiger czarny.Tez bylo ok,przez chwile,potem ciekło linkami,szczerze nawet vw nie chcialo tego robic,tylko wymiana na nowy typ,taki jako jeden element a nie ramy.Identyczny jest montowany w passatach po 14 roku.Ja auto sprzedałem i nie chce juz taki bajerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/30/2019 at 1:11 PM, Bula said:

Mi kolega kleił takim klejem do szyb,klej miał podgrzewany chyba Tiger czarny.Tez bylo ok,przez chwile,potem ciekło linkami,szczerze nawet vw nie chcialo tego robic,tylko wymiana na nowy typ,taki jako jeden element a nie ramy.Identyczny jest montowany w passatach po 14 roku.Ja auto sprzedałem i nie chce juz taki bajerow.

Mowisz ze po 14 roku konstrukcja panoramy jest ulepszona? mozesz rozwinac swoja mysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2019 o 14:23, g_b napisał:

Mowisz ze po 14 roku konstrukcja panoramy jest ulepszona? mozesz rozwinac swoja mysl?

Jest taki sam. Również cieknie u mnie przez tą ramę i jak czytam te wszystkie awarie i kosztowne naprawy to rozważam zaklejenie szyberdachu na amen. I tak go nie używam a męcząc się z ewentualnymi niedogonośćiami w postaci przecieków to mogę z niego zrezygnować właśnie poprzez zaklejenie go po januszowemu bo sadzenie kilku tysięcy w rzecz która i tak nie używam mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności