Skocz do zawartości
jedrus

Zmiana struktury działów technicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno zauważyliście ostatnią zmianę z wprowadzonymi dodatkowymi kategoriami działów technicznych. Krok ten powinniśmy wykonać już lata temu ale jak mówią - lepiej późno niż wcale. 

Wiemy, że teraz jest to dość drastyczny krok i pewnie wielu z Was będzie czuło się lekko zagubionymi. Liczymy jednak na to, że pozwoli to na uporządkowanie forum i łatwiejszy dostęp do informacji. Widzimy głównie te kilka zalet:

  • możliwość przeszukiwania mniejszej liczby tematów, przy wykorzystaniu funkcji "szukaj w tym dziale" - szansa, na zwrócenie tematu, który pasuje do Waszego problemu
  • mniejsza liczba przypiętych tematów - teraz mieliśmy ich kilkadziesiąt i było tam wszystko - od opon, przez olej aż do usterki pomp olejowych; teraz w dziale tematycznym przypiętych będzie kilka najważniejszych, najczęściej powtarzających się lub najlepiej opracowanych tematów

Zdecydowaliśmy się na podział generacja Passata -> zagadnienie a nie odwrotnie, aby zainteresowani mogli obserwować za pomocą funkcji "Obserwuj" np. cały dział B5 z wszystkimi działami podległymi oraz dlatego, aby nie wywracać działów technicznych do góry nogami innym podziałem.

Najbliższe kilka tygodni to mozolna praca moderatorów, którzy muszą przenieść kilkadziesiąt tysięcy tematów, czytając tytuł każdego z nich, do odpowiedniego działu. Mogą zdarzać się pomyłki - już kilka takich przypadków wyłapaliście, za co dziękujemy. Za każdym razem gdy zauważycie, że temat jest już w kategorii ale jej nie odpowiada - używajcie funkcji raportowania. Postaramy się jak najszybciej poprawić nasz błąd.

Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy do zgłaszania się w tym wątku lub bezpośrednio do mnie na PW.

Jakiej pomocy potrzebujemy?

  • przenoszenie tematów z działów technicznych ogólnych do nowo wydzielonych - tematycznych; mozolna praca ale jeśli podzieli się na odpowiednią liczbę osób może się udać zrobić to i nie umrzeć z myszką w dłoni ;) 
  • opracowywanie tematów w każdym z działów; np. siedzisz często na forum B6 i wiesz, że co kilka dni powtarzają się pytania o moduł Bluetooth? znasz się na tym lub na podstawie zgromadzonych informacji byłbyś w stanie opracować temat, który stanie się swoistym poradnikiem/FAQ/wikipedią

Co zyskujesz? Satysfakcję! To, co kieruje nami wszystkimi :) Dodatkowo od siebie za realną pomoc gwarantuję butelkę dobrego trunku na najbliższym zlocie ogólnopolskim lub jeśli nie uczestniczysz w zlotach - wysłaną na Twój adres domowy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pewno dobry tylko po co w takim razie duble w postaci osobnych działów dotyczących car audio, nawigacji gdzie są wymieszane wszystkie "paski". Nie uważacie, że należy je zlikwidować a wątki porozkładać adekwatnie do wersji wozidła. Wiem, że to dużo roboty ale skoro ma być przejrzyściej to może warto się poświęcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tak będziemy robić! Tylko nie mamy tyle mocy przerobowej, żeby to zrobić jednego dnia :)

Tzn. po rozdzieleniu wszystkich tematów do odpowiednich działów, stare polikwidujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przecież nie powiedziałem, że oczekuję na zmiany do jutra :kwasny:, mam świadomość, że przebudowa forum właściwie od podstaw to ciężka harówa, a zakładam, że część z Was ma nie tylko to na głowie . To była tylko sugestia po zapoznaniu się z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie i cieszę się, że je zadałeś bo faktycznie zapomniałem o tym wspomnieć. 

Jeśli ktoś z Was mocno się nudzi jesiennymi wieczorami zapraszamy do pomocy w porządkach :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie pozbyć się użytkowników to jesteście na dobrej drodze, tylko tak dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się. Może warto wprowadzić zasadę oceniania wartościowych postów w temacie? A przede wszystkim MOŻLIWOŚĆ odszukania tylko ich. Czasami wątek ma kilka - naście, - dziesiąt stron i cholernie ciężko odszukać rozwiązanie. Ta możliwość wyeliminuje dublowanie postów i stwierdzenia , że to już było - użyj szukajki. 

Jako przykład temat odnośnie bt w b7. Ciągłe pytania - jaki moduł bluetooth będzie pasował do mojego samochodu. Mam to i to, ale brak FIS. A gdzieś tam jest tabela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, paolokos napisał:

Jeśli chcecie pozbyć się użytkowników to jesteście na dobrej drodze, tylko tak dalej. 

A dokładnie co masz na myśli ?

 

 

Ode mnie propozycja nt tematu olejowego 

 

 

Temat zamknięty w 2012 roku. Od tamtego czasu w olejach zaszyły astronomiczne zmiany. Temat nie ma nic wspolnego z aktualnymi olejami więc to co tam jest napisane nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość.  Proponuje dać bardzo wyraźnie info, że temat zawiera nieaktualne dane i żeby się nie sugerować  tym co tam jest napisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, StreamHD napisał:

Temat zamknięty w 2012 roku. Od tamtego czasu w olejach zaszyły astronomiczne zmiany. Temat nie ma nic wspolnego z aktualnymi olejami więc to co tam jest napisane nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość.  Proponuje dać bardzo wyraźnie info, że temat zawiera nieaktualne dane i żeby się nie sugerować  tym co tam jest napisane. 

a może podjąłbyś się aktualizacji tego tematu? czujesz się na siłach?

 

6 godzin temu, paolokos napisał:

Jeśli chcecie pozbyć się użytkowników to jesteście na dobrej drodze, tylko tak dalej. 

tzn. co konkretnie Ci się nie podoba? jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę. takimi uwagami nikomu nie pomagasz. Jeśli dobrze widzę, najbardziej jesteś zainteresowany działem B8, w którym było 30 tematów na krzyż i pewnie lepiej było je przeglądać w jednym dziale - rozumiem Twoje niezadowolenie. Tematów jednak z dnia na dzień przybywa - zajrzyj do działu B5 i powiedz czy chciałbyś mieć tak wszystko na kupie. 

6 godzin temu, lysy78_03 napisał:

Nie wiem, nie znam się. Może warto wprowadzić zasadę oceniania wartościowych postów w temacie? A przede wszystkim MOŻLIWOŚĆ odszukania tylko ich. Czasami wątek ma kilka - naście, - dziesiąt stron i cholernie ciężko odszukać rozwiązanie. Ta możliwość wyeliminuje dublowanie postów i stwierdzenia , że to już było - użyj szukajki. 

Jako przykład temat odnośnie bt w b7. Ciągłe pytania - jaki moduł bluetooth będzie pasował do mojego samochodu. Mam to i to, ale brak FIS. A gdzieś tam jest tabela. 

zgadzam się w 100%. część tematów jest przerośnięta i zawiera wiele wątków pobocznych lub pytań "od czapy". postaramy się to uporządkować ale to naprawdę długo potrwa. może jesteś chętny do pomocy? 

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. Czujesz, że opracowałbyś w formie czytelnego prostego poradnika często powielany temat - np. wspomniany przez @lysy78_03 bluetooth w b7? Zgłoś się do nas - dostaniesz odpowiednie narzędzia a ja od siebie gwarantuję dobrą butelkę na zlocie!

Dobrze opracowany temat, przyklejony w mniejszym dziale ma szansę realnie pomóc innym i nawet jeśli sami na niego nie trafią - podamy im go na tacy. Mamy już pierwszego chętnego, który po naszym apelu zgłosił się do pomocy i dostał odpowiednie uprawnienia w jednym z działów. Moderacja robi wszystko co możliwe ale kilka osób nie jest w stanie sprzątnąć tego wszystkiego w kilka dni. Wcześniej obraliśmy złą drogę i teraz musimy ponieść tego konsekwencje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jedrus napisał:

a może podjąłbyś się aktualizacji tego tematu? czujesz się na siłach?

Niestety nie jestem na takim poziomie aby zabierać głos w sprawach olejowych.  Po drugie niestety sam nie mam czasu i jestem do tyłu z robotą.  Muszę zaginać na kompie przy montażu filmów i mam wiecznie zaległości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jedrus napisał:

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. Czujesz, że opracowałbyś w formie czytelnego prostego poradnika często powielany temat - np. wspomniany przez @lysy78_03 bluetooth w b7? Zgłoś się do nas - dostaniesz odpowiednie narzędzia a ja od siebie gwarantuję dobrą butelkę na zlocie!

Czizas druga ode  mnie. 

Strasznie mnie  wq... rwia czytanie tego bałaganu. Absolutnie, druga ode mnie. Model i litraż zależy od osobypodejmującej wyzwanie. 

 

Łitaaam, idę pić dalej. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podział działów technicznych oznacza za znikną również poniższe działy?

 

 

Screenshot_2017-10-08-12-12-33.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak tylko przeniesiemy tematy do odpowiednich działów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
mógłbym spróbować coś ogarnąć w działach z B1 ew B2. Jeśli nie macie rąk do pracy w tym temacie, zgłaszam kandydaturę. Powinienem wygospodarować czas.

Pozdrowionka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiliśmy B1/B2 bez podziału na grupy bo tam dość niedużo tematów ale zaraz to zrobię i nadam Ci uprawnienia do przenoszenia tematów :) Za 15min powinno wszystko być!

Dziękujemy za zgłoszenie i zapraszamy wszystkich chętnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak strzeliłem, bo B1 mam obecnie. Zaczynało się od B3, poprzez B5 - ale tu już nie jestem na bieżąco, stąd taka decyzja. Nie chciałem gwiazdorzyć :D Na szczęście środowisko B1 i B2 pomału rośnie w siłę w PL, więc może uda mi się ściągnąć parę osób na forum, dzięki ogarniętemu działowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lover jeśli tak podchodzisz do sprawy i z racji tego, że jesteś na forum tyle czasu - dostajesz pełne uprawnienia do moderacji działu B1/B2 :)

Rób tam porządek i dbaj o to, aby nowi mogli się odnaleźć!

Założyłem odpowiednie działy - jakby czegoś brakowało krzycz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dodać coś o siebie. Jako nowy użytkownik Passata B8 a tym samym tego forum, bardzo lubiłem wejść po prostu w dział B8 i przeglądać wszystkie tematy po kolei. Bardzo ciekawe lektury, wszystkie tematy podane jak na tacy, nie w osobnych działach gdzie nic nie można znaleźć. Nie wiem na ile silnik forum pozwala zaszaleć, ale zamiast umieszczać tematy w poszczególne działy, może każdemu tematowi można przydzielić #TAG, albo kategorię. Wszystkie tematy byłyby dostępne w głównym dziale B8, ale filtrując po tagach widzielibyśmy tylko np związane z nawigacją. Oczywiście tagi byłyby z góry ustalone, żeby użytkownik sam sobie nie wpisywał swoich wymyślonych. Czasami wątek dotyczący skrzyni biegów ma cenne informacje na temat silnika. Sama wyszukiwarka działa tak, że jej się nie używa. Z góry ustalone tagi to byłoby coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzają się moje przypuszczenia - że właśnie w B8 to najbardziej bolesne, bo tam (póki co) było bardzo mało tematów. Mała liczba tematów to jednak kwestia czasu - zerknij proszę do działu B5, jeszcze nie wszystko tam sprzątnęliśmy, czy chciałbyś aby tak wyglądał dział B8?

Jeśli chodzi o obserwowanie wszystkiego "na tacy", bardzo polecam zapoznanie się z opcją z menu:
Aktywność -> Moje kanały aktywności -> Dodaj kanał
2 minuty konfiguracji i znowu będziesz miał wszystko w jednym miejscu, na tacy. Tzn. podziały na podfora nie będą miały dla Ciebie żadnego znaczenia.

Tagi - testowaliśmy to tak wiele razy i nie tylko na tym forum i wiem, że to nie działa. Nie ma siły, żeby to działało. Ludzie nie potrafią poprawnie tematu nadać, nie będą tagować poprawnie - to bardziej niż pewne. Niczego nie jestem tak pewien jak tego, że tagi nie rozwiązują problemu.

To o czym piszesz - że silnik i skrzynia czasem jedno zahacza o drugie - przecież nie bez powodu dział nazywa się "Silnik i skrzynia biegów" :) Staraliśmy się te działy tak zrobić aby były jak najbardziej sensowne. Jeśli ktoś chce zapytać o nie działający wsteczny i światło stopu - to siłą rzeczy ma założyć dwa tematy. 

Wyszukiwarka - to już wiemy sami ;) Widać to choćby tutaj: https://forum.vw-passat.pl/topic/57843-jak-korzystać-z-wyszukiwarki/

ALE mam cichą nadzieję, że jak pociachamy działy tematyczne na mniejsze (co właśnie czynimy) to wpisanie w wyszukiwarce w danym dziale kilku fraz zwróci o wiele bardziej celne wyniki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności