Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

n00 poproszę zdjęcia i instrukcję na PW (przeciwmgielne, czujnik zmierzchu, auto hold)

 

Sterownik wiązki z co najmniej 21 bajtami.

W bajcie 17 bit 4 można przeprogramować światła dzienne na przeciwmgłowe, zamiast na mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w swoim passacie masz lampy halogenowe?

 

tak, mam halogeny, ale chciałem trochę bardziej w sposób cywilizowany, tzn. długie są w jednej lampie z mijania, a halogeny są oddzielnie i to sporo niżej. Podczas kontroli zapłaci się za jedne i drugie tak samo, a prawdopodobieństwo złapania na halogeny jest zdecydowanie większe (rzuca się w oczy). Poza tym, osobiście nie podoba mi się samochód z palącymi się tylko halogenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobieństwo złapania na halogeny jest zdecydowanie większe (rzuca się w oczy). Poza tym, osobiście nie podoba mi się samochód z palącymi się tylko halogenami.

Nie rzuca sie az tak bardzo dzieki skodzie :) ktora robi w swoich autach dzienne na wysokosci halogenow

Tu jest pokerwny temat o swiatlach dziennych...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=56395&highlight=jako+dzienne

Co do dlugich to mozesz zrobic tak jak w bmw [byl to juz gdzies poruszone na forum] w vw trzeba to chyba zrobic przez jakis dodatkowy modul DRL [cos jak te do jazdy dziennej]

Jest to wlasnie takie rozwiazanie o jakie chyba tobie chodzi...

76f34bad9b8397c1.th.jpg e46drl1klein.th.jpg] bmwdrlinsunlight001size.th.jpg bmwstyledrlsized.th.jpg

[ame]

[/ame] Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem czy masz lampy halogenowe aby wykluczyć lampy ksenonowe.

 

Mam do Ciebie prośbę abyś nie używał nazwy "halogeny" w domyśle mając lampy przeciwmgłowe/przeciwmgielne bo to strasznie miesza. Lampy halogenowe ma większość aut ponieważ źródłem światła są żarówki halogenowe

 

Wracając do tematu to jeżeli Twoje lampy to w 100% lampy halogenowe to możesz obniżyć intensywność w żarówce halogenowej od świateł mijania. Nie wiem czemu upierasz się na światła drogowe, one przecież świecą w górę i możesz oślepiać tirowców tak samo jak przy światłach przeciwmgłowych - gdy jezdnia jest mokra.

Ponadto nie wiem co będzie się działo z żarówkami od drogowych i CANem w przypdaku krótkich sygnałów błyskowych ( nagłe krótkotrwale zwiekszenie mocy)

Polecam Ci zrobić to na światłach mijania. Jeżeli to Cię interesuję to no problem.

 

Co do świateł przeciwmgielnych to podzielam Twoją opinię. Zarówno w Skodzie jak i w Mercedesie są one niewidoczne w przypadku, gdy taki pojazd jedzie za Tobą lub jeszcze za innym pojazdem. Dla mnie to wpadka funkcjonalna tych producentów. Dlatego albo w reflektorze głównym albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n00, właśnie o takie coś mi chodzi, jak z megane, tylko w passacie bez ksenonów. co do BMW to dodatkowo kierunki podświetlone mają swój urok... co trzeba wymienić żeby mieć takie coś (i za ile)?

pozdrawiam

 

Przem:

przepraszam, złe określenie. Posiadam lampy przeciwmgłowe przednie i seryjne halogenowe reflektory. Chodzi mi o zużywanie się żarówek świateł mijania. Długich świateł praktycznie nie używam, więc jeżdżą ze mną i mało świecą. Co do oślepiania - jeżeli będą świeciły na 50-70%mocy, nie powinno ono nastąpić. Poza tym, gdyby okazało się ze oślepiają innych, to wiadomo - trzeba coś z tym zrobić (mniejsza moc - oczywiście w granicach rozsądku, lub powrót do świateł mijania)

 

pozdrawiam

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Major podaj jak zakodować tryb Skandynawski + Ameryka

 

Właczasz i Skandynawie i Ameryke (CLICK) i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre z tą meganką tylko współczuje temu madziarowi wymiany żarówek :manga.

Tylko ASO.

 

Bartek, jak to mówi młodzież - spoks. Ja na długich nigdy nie kombinowałem, dlatego że to niezgodne z przepisami. Obligatoryjnie musimy jeździc na światłach mijania, a światła do jazdy dziennej są dopuszczone do stosowania ale nie obowiazkowe.

Musisz pamiętać jeszcze o jednej rzeczy. W przypadku kolizji bądź wypadku drogowego, policja łatwo stwierdzi że nie miałeś włączonych świateł i bedzie Twoja wina. Ale to nie wszystko. Twój zakład ubezpieczeniowy będzie miał Cię na tacy po ściągnięciu notatki bądź protokołu policyjnego ze zdarzenia. Wyciagnie Ci pkt z OWU i pieniędzy nie wypłaci.

Uważam że jeśli masz auto za ponad 100 tyś to szkoda ryzykować.

Ale to Ty decydujesz

Edytowane przez Przem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nwłaśnie o takie coś mi chodzi, jak z megane, tylko w passacie bez ksenonów. co do BMW to dodatkowo kierunki podświetlone mają swój urok... co trzeba wymienić żeby mieć takie coś (i za ile)?

Nic nie trzeba wymienic... wystarczy zakodowac a z legalnoscia to podobnie jak z przeciwmgielnymi do jazdy dziennej...

Kierunki miałem ustawione na 30% i swiecily wedlug mnie troche za mocno teraz mam na 25% i jest :ok:

koding.png

[ame]

[/ame]

Podsumowujac jak nie chcesz kombinowac zabardzo to po przez kodowanie masz trzy możliwości ustawienia swiatel

1. Legalna - Swiatla mijania w trybie skandynawskim ze zmniejszona moca na np. 50-60%

2. Mniej legalna dlatego ze gdy nie masz swiatel do jazdy dziennej musisz miec swiatla z tylu - swiatla mijania tryb amerykański i tez zmniejszona moc

3. Nielegalna - Światła przeciwgmielne w trybie amerykańskim i może być zmniejszona moc

Długich do jazdy dziennej bez przeróbek nie da sie tak łatwo aktywować

Ja wybrałem to 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przem: furę mam w lesingu, więc logika chyba zwycięży... niestety, dalej jazda "standardowym" samochodem:wsciekly. Z tego co napisał n00, chyba wariant 1 pozostaje jako jedyny dostępny. Z drugiej strony wolę ten standard niż LEDY.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Mniej legalna dlatego ze gdy nie masz swiatel do jazdy dziennej musisz miec swiatla z tylu - swiatla mijania tryb amerykański i tez zmniejszona moc

 

Czy można poruszyć sie w tej opcji zupełnie bez światła, np wjeżdżając z posesji do garażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można poruszyć sie w tej opcji zupełnie bez światła, np wjeżdżając z posesji do garażu?

Niestety nie.. bo żeby mieć wyłączone świat trzeba mieć zaciągnięty ręczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie.. bo żeby mieć wyłączone świat trzeba mieć zaciągnięty ręczny

 

Czyli najbardziej "dyskretnie" bedzie podjechać na postojach...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli auto posiada dodatkowo AutoHold wówczas nie ma sytuacji wyłączania żadnych świateł na postoju.

 

Witam.

Ale jeśli mimo posiadania Auto Holda zaciągnę ręczny (lub zaciągnie się sam po otwarciu drzwi lub odpięciu pasa lub postoju dłuższym niz 2 min na A-H) światła nie zgasną?

 

Zależy mi aby nie gasły, ponieważ mimo posiadanego A-H używam jednak hamulca EPB i nie chciał bym "migać" ksenonami w tych sytuacjach - częste rozruchy im szkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli najbardziej "dyskretnie" bedzie podjechać na postojach...?!?

Zależy co dla ciebie znaczy dyskretniej...

Gdy masz włączone pozycje to świecą się one z przodu i z tylu + tablica rejestracyjna

natomiast w trybie amerykańskim świeca się tylko przednie światła mijania ... jak nie masz bi-xenonow to możesz zmniejszyć moc świateł ja polecam ustawić na ok 50-60% żarówki nie świecą pełną mocą a są dobrze widoczne w dzień... wtedy będzie bardziej dyskretnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy co dla ciebie znaczy dyskretniej...

 

Czasem potrzeba przekulać się autem zupełnie po ciemku.

Wtedy zostają postojówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przem: furę mam w lesingu, więc logika chyba zwycięży... niestety, dalej jazda "standardowym" samochodem.

 

Jak masz autko w leasingu to tym bardziej nie kombinuj. Tam w regulaminach, itp. jest na bank zapis że nie wolno nic przerabiać, dorabiać, modernizowac w przedmiocie leasingu bez zgody właściciela pod rygorem zerwania umowy. Jak masz żarówki halogenowe to ewentualnie zmniejsz sobie natężenie, ale czy to wpłynie na jej żywotność, tego nie wiem.

 

---------- Post added at 13:11 ---------- Previous post was at 12:54 ----------

 

Cytat:

Napisał Przem Zobacz post

Jeżeli auto posiada dodatkowo AutoHold wówczas nie ma sytuacji wyłączania żadnych świateł na postoju.

Witam.

Ale jeśli mimo posiadania Auto Holda zaciągnę ręczny (lub zaciągnie się sam po otwarciu drzwi lub odpięciu pasa lub postoju dłuższym niz 2 min na A-H) światła nie zgasną?

 

 

Krzysztof. Ja opisywałem określone zdarzenie. Poruszamy się autem w nocy to "pali się" wszystko. Poruszamy się autem w dzień to"palą się" tylko mijania z przodu. Zatrzymujemy się na światłach na wzniesieniu to załącza się AH i nic nie gaśnie. Ruszamy. Slimaczymy się w korku też działa AH. Co innego jak chce się zatrzymać i postać sobie 5 minut. To zjeżdzam na pobocze i wyłączam silnik i wówczas swiatła w dzień nie sa mi potrzebne.

Nawet zakładając że stoisz na drodze (skrzyżowanie, korek) w dzień dłużej niż 2 minuty a system automatycznie przełączy AH na hamulec pomocniczy. To załaczysz sobie z ręki.

Osobiście nigdy nie miałem takiej sytuacji, aby AH przełączyło na pomocniczy nawet gdy stałem na drodze w korku dlużej niz 5 minut .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nigdy nie miałem takiej sytuacji, aby AH przełączyło na pomocniczy nawet gdy stałem na drodze w korku dlużej niz 5 minut .

U mnie chyba nigdy się nie przełączył na pomocniczy ... tylko jak odpinam pasy ale to normalne :)

W drugim aucie tez mam amerykański ale na zwykłym ręcznym i oczywiście bez AH i tez prawie zawsze jeżdżę na światłach bo mało używam ręczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy w trybie amerykańskim będzie włączało się halogenowe doświetlanie zakrętów w dzień?

(Na mijania działa...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie czy w trybie amerykańskim będzie włączało się halogenowe doświetlanie zakrętów w dzień?

(Na mijania działa...)

W caddycu [2008 rok] od kolegi się nie włączało ani na trybie amerykańskim ani na skandynawskim... dopiero na nocnym/normalnym trybie zaczyna działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności