Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest możliwość modyfikacji trybu "skandynawskiego" tak aby nie świecił tył, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i doświetlanie zakrętów?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Skandynawski + Ameryka. Czujnik zmierzchu robi swoje, jak jest ciemno włącza pozycje przód+ tył + reszta, jak jest widno, tylko swiatła mijania.

No pow 160km/h włacza wszystko, bo tak ma robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Skandynawski + Ameryka

Można te dwa tryby uruchomić jednocześnie?

Ale po załączeniu hamulca postojowego (np. na skrzyżowaniu) światła gasną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... zawsze to jakaś alternatywa do świateł dziennych led.

można tak na szybko kodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Skandynawski + Ameryka. Czujnik zmierzchu robi swoje, jak jest ciemno włącza pozycje przód+ tył + reszta, jak jest widno, tylko swiatła mijania.

No pow 160km/h włacza wszystko, bo tak ma robic.

 

czyli jak jest jasno to świecą tylko mijania z przodu ? W jakiej pozycji masz przełącznik w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po załączeniu hamulca postojowego (np. na skrzyżowaniu) światła gasną?

 

No i jak z tym ręcznym? wypowie się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reczny jak jest to gasna swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major podaj jak zakodować tryb Skandynawski + Ameryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie ustawilem na próbę. Jak na razie z ręcznym nie ma problemu, W korkach raczej tak długo się nie stoi w miejscu, a na parkingu to światła nie potrzebne.

 

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

 

Ja jestem wyposażony w Auto-Hold. Dla tych bez AH może to nie być wygodne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma czegoś takiego jak skandynawski + ameryka. Jest tak lub tak.

 

W trybie północnoamerykanskim w dzień załączają sie tylko światła mijania zarówno w pozycji przełącznika 0 jak i Auto po zwolnieniu hamulca ręcznego. W przypadku auta wyposażonego w AutoHold wszystko odbywa sie automatycznie - bez ingerencji.

W przypadku krótkotrwałego postoju - silnik włączony - światła są załączone. Gdy uzyjemy hamulcA ręcznego światła gasną. Tego zjawiska nie ma przy załaczonym AutoHold, gdyz ta funkcja uzywa hamulców na wszystkie koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w amerykanskim trybie jak sa zalaczane tylne pozycje? w dzin sie zalaczaja czy nie?

Pytam, bo nie testowalem tego. Mialem 2 lata skandynawski i swiecily sie wszystkie swiatla. Jak dodalem ameryke (VCDS zezwala) w dzien nie ma tylnych pozycji. W nocy wszystko dziala jak w skandynawskim (oprocz sytuacji z recznym oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy w golfie 4 też można takie coś odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie zaznaczam że nie znam się na elektronice, ale czytając forum wiem że niektórzy z użytkowników to prawdziwi fachowcy, więc liczę, że pomogą. Chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, żeby poprzez zmianę modułów elektronicznych od sterowania światłami na moduł np. od golfa VI, audi a6 spowodować tryb świateł dziennych (amerykański, bez oświetlenia tyłu) na żarówkach świateł długich, ze zmniejszoną mocą? Czy poprzez czujnik zmierzchu będzie "automatycznie" zapalał pozostałe (tył, przód postojówki, zegary itp)? Co należy wymienić i na co (symbole). Wiem, że będzie prawdopodobnie problem z homologacją, ale to temat na inną dyskusję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w amerykanskim trybie jak sa zalaczane tylne pozycje? w dzin sie zalaczaja czy nie?

Pytam, bo nie testowalem tego. Mialem 2 lata skandynawski i swiecily sie wszystkie swiatla. Jak dodalem ameryke (VCDS zezwala) w dzien nie ma tylnych pozycji. W nocy wszystko dziala jak w skandynawskim (oprocz sytuacji z recznym oczywiscie)

 

Zgadza się w trybie skandynawskim po włączeniu zapłonu zaplają sie mijania, pozycje z przodu i z tyłu ( czy deska rozdzielcza i tablica z tyłu, tego nie pamietam).

W trybie northam. palą się tylko mijania( przód- dwie żarówki lub żarniki), przy ustawieniu przełącznika w pozycję 0. Aby zapaliły się wszystkie światła (w tym tylne pozycyjne) po zmierzchu nalezy przełączyć w pozycje światła o=.

 

Jeżeli auto posiada czujnik zmierzchu wówczas przełącznik ustawia sie w pozycję Auto i od świtu do zmierzchu palą sie tylko swiatła mijania a po zmierzchu i w tunelu załączają się wszystkie światła łącznie z kabiną. Oczywiscie wszystko automatycznie bez manualu. Jeżeli auto posiada dodatkowo AutoHold wówczas nie ma sytuacji wyłączania żadnych świateł na postoju.

 

---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

 

Witam,

na wstępie zaznaczam że nie znam się na elektronice, ale czytając forum wiem że niektórzy z użytkowników to prawdziwi fachowcy, więc liczę, że pomogą. Chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, żeby poprzez zmianę modułów elektronicznych od sterowania światłami na moduł np. od golfa VI, audi a6 spowodować tryb świateł dziennych (amerykański, bez oświetlenia tyłu) na żarówkach świateł długich, ze zmniejszoną mocą? Czy poprzez czujnik zmierzchu będzie "automatycznie" zapalał pozostałe (tył, przód postojówki, zegary itp)? Co należy wymienić i na co (symbole). Wiem, że będzie prawdopodobnie problem z homologacją, ale to temat na inną dyskusję.

Pozdrawiam

 

Czy w swoim passacie masz lampy halogenowe?

Edytowane przez Przem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się w trybie skandynawskim po włączeniu zapłonu zaplają sie mijania, pozycje z przodu i z tyłu ( czy deska rozdzielcza i tablica z tyłu, tego nie pamietam).

W trybie northam. palą się tylko mijania( przód- dwie żarówki lub żarniki), przy ustawieniu przełącznika w pozycję 0. Aby zapaliły się wszystkie światła (w tym tylne pozycyjne) po zmierzchu nalezy przełączyć w pozycje światła o=.

W skandynawskim pali sie wszystko poza oświetleniem deski rozdzielczej... a w amerykańskim pali się tylko sam przód [mijania] bez świateł pozycyjnych...

Jeżeli auto posiada dodatkowo AutoHold wówczas nie ma sytuacji wyłączania żadnych świateł na postoju.

Chyba ze nie masz zapiętych pasów i masz włączony hamulec reczny :hyhy:

Chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, żeby poprzez zmianę modułów elektronicznych od sterowania światłami na moduł np. od golfa VI, audi a6 spowodować tryb świateł dziennych (amerykański, bez oświetlenia tyłu) na żarówkach świateł długich, ze zmniejszoną mocą?

Jest szansa ze po wymianie Bordnetz na tego od CC powinno się dać uzyskać wymagany przez ciebie efekt... ale nie jestem pewien czy Bordnetz podejdzie

Jak masz światła przeciwmgielne to możesz je aktywować jako dzienne będzie to podobne rozwiązanie do tego ze skody i będzie ono realizowane przez czujnik zmierzchu [jak chcesz to mogę podesłać tobie foty jak to wygląda i instrukcje jak to aktywować na PW] :)

Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany jakąś zmianą oświetlenia dziennego. Mam przeciwmgielne, Auto Hold. Ważne aby było zgodnie z obowizujacym prawem i do wykonania bez dodatkowego montażu "lampek choinkowych" (LED). Jeśli mogę prosić o podesłanie szczegółowych rozwiązań na [email protected] będę wdzięczny. Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ze nie masz zapiętych pasów i masz włączony hamulec reczny

:) jak nie zapnę pasów to nie ruszę z miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jestem zainteresowany jakąś zmianą oświetlenia dziennego. Mam przeciwmgielne, Auto Hold. Ważne aby było zgodnie z obowizujacym prawem i do wykonania bez dodatkowego montażu

To rozwiązanie z długimi jak i to z przeciwmgielnymi w świetle prawa jest nie legalne w B6 bo nie ma homologacji i nie został przystosowany do tego przez producenta... ja jeżdżę na przeciwmgielnych jako dzienne i na razie nie miałem problemu podczas kontroli

Jak chcesz w 100% legalnie to albo normalnie mijania albo LEDy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważne aby było zgodnie z obowizujacym prawem i do wykonania bez dodatkowego montażu "lampek choinkowych" (LED). Jeśli mogę prosić o podesłanie szczegółowych rozwiązań na [email protected] będę wdzięczny.

Paweł zgadzam się z Tobą w 100%. Jak widzę te diodki, które ledwo świecą i na dodatek na niebiesko to ręce z kierownicy mi spadają. Tego nawet nie można nazwać wiejskim tunningiem.

W sprawie legalności to, tak jak, napisał CI Darek.

Polecam tryb northamerica i święty spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n00 poproszę zdjęcia i instrukcję na PW (przeciwmgielne, czujnik zmierzchu, auto hold)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności