Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zakryjesz reką to tak. czujnik działa na zasadzie światła podczerwonego, na niejednym forum opisywali problem ze jest widno, lekkie chmórki, a czujnik przełacza swiatła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może dalej ale mogę pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę może dalej ale mogę pomóc .

A może mi też byś mógł pomóc (tryb skandynawski, doświetlanie zakrętów) vag-iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak jest sterownik 30 bito-wy , można zobaczyć po podłączeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę może dalej ale mogę pomóc .
`

Trochę może dalej ale mogę pomóc .

a gdzie dokładnie w Olsztynie?? drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto w mojej okolicy włączy mi tryb skandynawski passat b6? i za ile? (jestem z okolicy OTWOCKA mazowieckie)

Mogę ci to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ggww

Witam szanownych kolegow. Zapytam z grubej rury ;) Kto i za ile moglby mi zakodowac tryb amerykanski na swiatlach przeciwmglowych w Passacie B6 z 2010 we Wroclawiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również zapytam z grubej rury, czy ktoś już opatentował zrobienie świateł drogowych na 40-50% mocy jako światła do jazdy dziennej? :)

 

 

obecnie mam tryb amerykańsk,i DRLe w halogenach i już mi się znudziły :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie wymiana modułu na moduł z passata cc pomoże, myślałem nad tym u siebie, ale za cienki jestem by się za to zabrać, poza tym samochód w lesingu, więc w razie kolizji mogą być problemy z ubezpieczalnią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba odpuszczę ten pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść odpuść i te halogeny tez odpusc, bo nie są to DRL... Pewnie Ci się nie znudziły tylko za duzo osób Ci mryga światłami jak widzą takich co to powłaczają wszystko i jeżdzą ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halogenów bankowo nie odpuszczę :) jeżeli chodzi o mruganie to się mylisz kolego, zrobiłem jakieś 7-8 tyś. km i nikt mi nie mrugał. również Panowie policjanci nie reagują. bardzo dużo nowych aut ma ustawione "dzienne" w halogenach dlatego nie ma żadnych reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmigam na halogenach ustawionych na 30 % jakieś pół roku, pare razy mi mrugano na drodze, ale policja jakoś się nie czepia, nawet w zeszła niedziele zostałęm zatrzymany przez naszą władzę i Pan policjant nawet słowa nie powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to się mylisz kolego
widocznie trafiłes na takich co to olewają .... tak jak ty. Halogeny do czego sa, kazdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy myśli, że tak ma być fabrycznie, na szczęście odpukać policja też nie bardzo się czepia, a jeśli ktoś zamruga to w 9 na 10 przypadków nie dlatego, że wie, że używamy złych świateł, tylko nie ma dostatecznej wiedzy. Ostatnio zrobiłem 2k km octavią, która dzienne przecież ma zgodnie z prawem, a i tak migali. Ludzie nie mają pojęcia o światłach dziennych, czego przykładem jest fakt, iż połowa mając dzienne i tak używa mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w zachodnio-pomorskim jest większa świadomość, ja jeżdżę praktycznie tylko po regionie i nikt tu nie mruga :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety trafiłem na mądralińskiego policjanta u siebie w mieścince i wyłączyłem już halogeny :( nz szczęście obyło sie upomnieniem, powiedziałem, że autko tak już miało po kupnie. Chlopaczek młodziutki, pewnie niedługo zmieni rejon i znowu włączę :)

Każdy myśli, że tak ma być fabrycznie, na szczęście odpukać policja też nie bardzo się czepia

nie przesadzaj ....

nie można mieć wszystkich za głąbów ;)

 

Przepisy prawne w Polsce (wyciąg)

 

Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza' date=' od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

 

Symetrycznie względem osi pojazdu

Na równej wysokości

Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm

Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm

Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

 

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.[/quote']

zaczerpnięte z http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... O ile mnie wiadomo, to w Octaviach DRLe to nie są halogeny, tylko tam są dodatkowe światła. Świateł przeciwmgłowych nie powinno się używać w warunkach innych, niż zamglenie. Snop światła jest tak skierowany, że w innych okolicznościach po prostu oślepia innych.

 

I teraz takie dwie ciekawostki.

W samochodach fabrycznie wyposażonych w LEDowe DRLe (Meśki, Insignie itd), po włączeniu świateł mijania, DRLe nie gasną. Specjalnie to przyobserwowałem. Jest to sprzeczne z zacytowanym wcześniej fragmentem PoRDu.

 

Druga ciekawostka, to to, że w CyCu mojego ojca jako DRLe w trybie skandynawskim ustawione są postojówki. Jeździ tak i póki co nikt się do niego nie dowalił. Czy to znaczy, że w dzień one jakoś jaśniej świecą? Bo z kolei u mnie w dzień świecą zenony, tylko mają jasność opuszczoną i ileś tam %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... O ile mnie wiadomo, to w Octaviach DRLe to nie są halogeny, tylko tam są dodatkowe światła. Świateł przeciwmgłowych nie powinno się używać w warunkach innych, niż zamglenie. Snop światła jest tak skierowany, że w innych okolicznościach po prostu oślepia innych.

W ciągu dnia raczej nie oślepia... Poza tym w trybie świateł dziennych po właczeniu świateł mijania p/mgielne zgasną.

Druga ciekawostka, to to, że w CyCu mojego ojca jako DRLe w trybie skandynawskim ustawione są postojówki.
To tym bardziej jest nielegalne.

Chyba, że masz na myśli Passata CC, to tam jako światła dzienne są wsadzone żarówki 21W zamiast 5W postojowych-to są osobne światła.

Bo z kolei u mnie w dzień świecą zenony, tylko mają jasność opuszczoną i ileś tam %.

Xenon świeci jedną jasnością i tutaj raczej nie ma możliwości regulacji jasności świateł %...

Poza tym Ty piszesz "zenon", czyli masz wsadzony zapewne chiński HID, który w 100% jest nielegalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba, że masz na myśli Passata CC
Tak, właśnie jego mam na myśli, przecież napisałem. Co w takim razie robi za postojówki?
Poza tym Ty piszesz "zenon", czyli masz wsadzony zapewne chiński HID, który w 100% jest nielegalny
Noo... W fabryce wsadzili mi chińskie HIDy... ;-) A piszę "zenon", bo tak to mniej więcej wymawia.

Hmm... Faktycznie palnik wyładowczy nie może świecić jaśniej, czy ciemniej. Coś mi naściemniali w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności