Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, właśnie jego mam na myśli, przecież napisałem. Co w takim razie robi za postojówki?

Włącz światła postojowe, to zobaczysz... Masz tam żarówkę W5W, która jest od świateł postojowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dwie żarówki w jednym kloszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są dwie żarówki w jednym kloszu?

Etka wskazuje, że jest tam żarówka 21W i 5W... Masz możliwość, to podejdź do auta i sprawdź.

P.S. W wersji USA jest jeszcze jedna W5W od oświetlenia obrysowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytne... Tylko weź wytłumacz milicjantom, że jedziesz na dziennych, a nie na postojowych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świateł przeciwmgłowych nie powinno się używać w warunkach innych, niż zamglenie

No nie całkiem, bo jeśli już jesteśmy dokładni to świateł tych używa się w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, czyli można np w deszczu.

 

Co to p-mgielnych jako dziennych, powiadam wam, że one w dzień nie oślepiają nawet świecąc pełną mocą. Pamiętam jak w drugim aucie źle włożyłem żarówkę i zanim wróciłem z długiej trasy to kilkanaście razy mi mrugano, że świecę po oczach, a jeżdżąc na halogenach nie zdarzyło mi się to nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie całkiem, bo jeśli już jesteśmy dokładni to świateł tych używa się w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, czyli można np w deszczu.

 

Co to p-mgielnych jako dziennych, powiadam wam, że one w dzień nie oślepiają nawet świecąc pełną mocą. Pamiętam jak w drugim aucie źle włożyłem żarówkę i zanim wróciłem z długiej trasy to kilkanaście razy mi mrugano, że świecę po oczach, a jeżdżąc na halogenach nie zdarzyło mi się to nigdy.

 

 

zgadzam się z kolegą, ja na wszelki wypadek zmniejszyłem na 60% mocy i bankowo nikogo nie oślepiam. nikt nie mruga światłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem sobie światła skandynawskie (FOG jako dzienne) ponad roku temu. Policja na razie się nie czepia, ale zauważyłem coś dziwne dopiero wczoraj. Mianowicie cały czas jeżdżę z włącznikiem świateł ustawionym na pozycję AUTO i czujnik zmierzchu sam sobie przełącza światłą pomiędzy FOG-ami, a mijania. Wczoraj podczas postoju (po zmroku) przełączyłem przełącznik świateł na postojowe i .... zamiast postojowych świecą ..... przeciwmgielne. Ciekawe, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakodowałem sobie światła skandynawskie (FOG jako dzienne) ponad roku temu. Policja na razie się nie czepia, ale zauważyłem coś dziwne dopiero wczoraj. Mianowicie cały czas jeżdżę z włącznikiem świateł ustawionym na pozycję AUTO i czujnik zmierzchu sam sobie przełącza światłą pomiędzy FOG-ami, a mijania. Wczoraj podczas postoju (po zmroku) przełączyłem przełącznik świateł na postojowe i .... zamiast postojowych świecą ..... przeciwmgielne. Ciekawe, co?

 

 

to dziwne :/ też mam FOG jako dzienne i po zmroku postojówki działają normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz włączonego hamulca postojowego, to wraz ze światłami postojowymi będą świecić p/mgielne-przynajmniej u mnie to tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz włączonego hamulca postojowego, to wraz ze światłami postojowymi będą świecić p/mgielne-przynajmniej u mnie to tak działa.

 

Aha. Tak właśnie jest. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć postojówki na swoim miejscu, to możesz ustawić sobie realizacje FOG jako dzienne przez tryb amerykański ja tak mam i wszystko działa idealnie :)

Edytowane przez Juma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz mieć postojówki na swoim miejscu, to możesz ustawić sobie realizacje FOG jako dzienne przez tryb amerykański ja tak mam i wszystko działa idealnie :)

 

Tak, ale wówczas tył też świeci - moim zdaniem niepotrzebnie. W każdym bądź razie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale wówczas tył też świeci - moim zdaniem niepotrzebnie. W każdym bądź razie dzięki.

 

nie prawda, tył nie świeci. świecą tylko halogeny z przodu, nie świecą również zegary oraz podświetlenie od radia i klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można ustawić światła drogowe na 60%? i używać ich do jazdy dziennej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można ustawić światła drogowe na 60%? i używać ich do jazdy dziennej?

Z poziomu VCDS tego nie zrobisz. Nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... A mi by się przydało, żeby ktoś mi włączył ten tryb amerykański, bo nie chce mi się w słoneczne dni jeździć na ksenonach, a nim uzbieram na VCDS, to trochę wody w Wiśle upłynie... :-D

Możemy na spocie spróbować.

 

I co udało się ?

 

 

 

Jest taka opcja przez dokupienie modułu. Coś takiego: http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-comming-home-lampy-dzienne-i2360786855.html

 

Sprawdzi się jak nie masz bi-xenonów.

Edytowane przez hsv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z przeglądem jak mam włączony ten tryb ?

czepiają się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na mijania i mówisz, że masz włączone je na stałe i tyle... :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też mam tryb skandynawski, przyciemnione mijania i przeglądy przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności