Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy można ustawić jakoś tak, by biksenon w dzień świecił o mniejszym natężeniu? Mam na przełączniku świateł ten tryb automatyczny i chciałbym aby po przełączeniu na ten tryb świeciły tylko biksenony o słabszym natężeniu (bez pozostałego oświetlenia), a gdy się ściemni to po prostu świeciłoby wszystko normalnie. Jest to do zrobienia?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam B6 i swiatła dzienne z halogenów na 30% mocy dodatkowo świecą sie postojówki tak działa w trybie auto i mam pytanie czy da sie wyłaczyć te postojówki gdyż same halogeny swiecą ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.10.2017 o 20:11, Dymekgd napisał:

Witajcie,

Czy można ustawić jakoś tak, by biksenon w dzień świecił o mniejszym natężeniu? Mam na przełączniku świateł ten tryb automatyczny i chciałbym aby po przełączeniu na ten tryb świeciły tylko biksenony o słabszym natężeniu (bez pozostałego oświetlenia), a gdy się ściemni to po prostu świeciłoby wszystko normalnie. Jest to do zrobienia?

 

Pozdrawiam.

Nie szkoda ci bixenonu do jazdy w dzien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcji z Bixenon-mi są światła przeciwmgielne które da się ostawić zęby w dzień świeciły jako dzienne światła.

Edytowane przez DarkFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie jest do końca zgodne z przepisami jeśli zostawimy oryginalne halogeny, o czym należy pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam bixenon i brak czujnika zmierzchu itp to czy można ustawić halogeny jako dzienne? W jaki sposób będą one działały? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja "0" - świecą dzienne (bez ręcznego), pozycja "P" - pozycyjne i podświetlenie deski oraz tablicy, pozycja świateł mijania - odpalają się ksenony.

To wszystko w trybie "amerykańskim".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie takie: czy jest możliwe automatyczne  przełączenie dziennych na mijania po sygnale z czujnika deszczu?

Uzasadnienie:

Zatrzymali mnie za prędkość i pieczarka powiedział,że powinienem jechać na światłach mijania, bo jest ograniczona widoczność.To ja im na to,że jak nic, co najmniej 1000m widzę perfekt.On coś o halogenach, ja mu o automacie, on mi coś o postojówkach, ja mu o dziennych. Ale to nieistotne. Mądrala z radiowozu oświadczył,że widoczność jest ograniczona. To ja go pytam: pan mi powie definicję ograniczonej widoczności. A on,że widoczność jest zawsze ograniczona gdy pada deszcz.Owszem, była mżawka.

Ale o widoczności nie chce mi się polemizować. Pomyślałem,że może czujnik deszczu potrafiłby włączyć światła mijania, analogicznie jak zmierzchowy. Co wy na to?

PS. mandat 100zeta za przekroczenie o 23km/h. Świateł do rachunku nie dopisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu uruchomi światła mijania, kiedy wycieraczki w trybie ciągłym wykonają 4 ruchy-tak to u mnie działa-mam czujnik deszczu i zmierzchu.

Policjant niestety miał rację-przy każdym opadzie atmosferycznym masz mieć włączone światła mijania. Kolejną sprawą są "dzienne" w halogenach, które nie mają homologacji jako światła do jazdy dziennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uruchomić opcję "Rain Lights" w VCDS. Wtedy będzie to działało tak jak opisał powyżej Krawcol82.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Passat_(3C)_Rain/Light_Sensor

https://www.motor-talk.de/faq/vw-passat-b6-q108.html#Q3044600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bixenon + doświetlanie zakrętów (w lampie obok soczewki xenona) i mam tak, że pokrętło w pozycji 0/auto/włączone -> świeci xenon. Pokrętło w pozycji "postojowe" ->  świecą postojówi.

Pytanie - co to za tryb mam zakodowany i co idzie zakodować, aby oszczędzać bixenon w słoneczne dni ? przeczytałem wątki o drl/modyfikowaniu skandynawia/ameryka, ale nadal nie mam jasności, bo tam raz ktoś pisze o zwykłych lampach, ktoś inny o xenonie, a jeszcze ktoś inny o bixenonie, albo pyta o kogoś z vcds... dokładania diodowych cudów raczej chciałbym uniknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... Jeżeli mam automatyczne zamykanie okien podczas deszczu, to jeszcze nie wszystko w kodowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie - masz jeszcze możliwość (według dokumentacji) zakodowania "świateł autostradowych" (z tego co pamiętam, uruchamiają się światła drogowe lub mijania powyżej 120 km/h) oraz właśnie "świateł deszczowych" (po 4 ruchach wycieraczek w jednym ciągu, uruchamiają się światła mijania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maniujr napisał:

Posiadam bixenon + doświetlanie zakrętów (w lampie obok soczewki xenona) i mam tak, że pokrętło w pozycji 0/auto/włączone -> świeci xenon. Pokrętło w pozycji "postojowe" ->  świecą postojówi.

Pytanie - co to za tryb mam zakodowany i co idzie zakodować, aby oszczędzać bixenon w słoneczne dni ? przeczytałem wątki o drl/modyfikowaniu skandynawia/ameryka, ale nadal nie mam jasności, bo tam raz ktoś pisze o zwykłych lampach, ktoś inny o xenonie, a jeszcze ktoś inny o bixenonie, albo pyta o kogoś z vcds... dokładania diodowych cudów raczej chciałbym uniknąć...

Przeniosłem Twój post do tego tematu, bo jest bardziej zasadny. W skrócie masz uruchomiony "tryb skandynawski"

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę prosić o instrukcję kodowania na tryb amerykanski + dzienne z przeciwmgielnych ?

ta jest poprawna ?

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem tematy.

maniujr - to co masz na filmie to podłączenie LED pod halogen ale poza wyłączeniem kontroli żarówek, jest poprawna.

Przeczytaj ten temat to odnajdziesz to czego potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Krawcol82 napisał:

Policjant niestety miał rację-przy każdym opadzie atmosferycznym masz mieć włączone światła mijania.

Jakby miał rację i był o tym przeświadczony, to by dorzucił kolejną stówkę, ale póki co nie istnieje definicja "ograniczonej widoczności" i opad deszczu nie jest tożsamy z ograniczoną widocznością zawsze. Trochę rozsądku wystarczy zarówno po stronie kierujących jak i policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I potem widzę masy jeżdżących na dziennych w deszczu a ostatnio nawet kilku we mgle, porażka... nie wspomnę o jeździe w tunelu

Dnia 9.11.2017 o 22:42, radekrp90 napisał:

uruchamiają się światła drogowe lub mijania powyżej 120 km/h) 

Od 140 w górę a gasną jak jedziesz poniżej 70 dłuższą chwilę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą prędkością właśnie nie byłem pewny, a co do "plagi" poruszających się na DRL to niestety muszę przyznać, że masz rację. Ja włączam ksenony gdy tylko zaczyna mżyć, a teraz jest tak ponuro, że ksenonów nie wyłączam, chyba że w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności