Skocz do zawartości
jedrus

Autonomiczne samochody i moralne wybory

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hak64 napisał:

prędzej wsiądę do auta o metryce zbliżonej do mojej własnej, niż skorzystam z "udogodnień" autonomii

Niestety możesz(emy) nie mieć wyboru. Tak jak teraz są tacy co wiedzą lepiej czego potrzebujemy i co jest dla nas dobre (póki co dotyczy to innych dziedzin życia), tak za lat kilka/naście/dziesiąt znajdą się tacy, co dla twojego dobra każą ci korzystać z dobrodziejstw autonomicznych pojazdów, albo chodzić piechotą. Postępu nie da się zatrzymać a nasza dzisiejsza wiedza jest zbyt mała, żeby stwierdzić czy dane rozwiązanie jest perspektywiczne, czy nie.

Osobiście nie wierzę w tę technologię, bo za bardzo mi to daje Dickiem i Lemem. Ale czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie dane mi było dożyć czasu kiedy ktoś będzie kazał mi wysiąść z mojego auta w celu jego zezłomowania i kazał wsiąść do autonomicznego auta. Zarygluję się w środku i rozjadę każdego kto podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wizja autonomicznych aut bardzo się podoba ;)  Trzeba iść z postępem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że ciągle z możliwością sterowania ręcznie. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt ale myślę, że będzie wybór ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy autonomiczny motor.  W pewnym momencie kierowca wysiadł i poszedł załatwiać swoje sprawy, a motor pojechał za jego kolegą i posłusznie za nim jechał, a nawet zaparkował wręcz idealnie. Człowiek by tak nie dał rady

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie problem, o którym pisałem (sugerowałem możliwość zrzucenia baloników z kładki nad autostradą, w celu wywołania karambolu).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety odróżnia automatykę od sztucznej inteligencji - ta druga ma jakieś możliwości adaptacji do otoczenia. Niestety obecnie mamy tylko automatykę (cokolwiek by pisali o tym producenci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki wpływ miała by taka awaria (podejrzewam cyberatak) na komunikację autonomiczną. http://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-wielka-awaria-w-urzedach-problemy-w-calym-kraju,nId,2592956

Sądzę, że bez danych o identyfikacji pojazdu nikt nie ruszy z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności