Skocz do zawartości
jedrus

Autonomiczne samochody i moralne wybory

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lysy78_03 napisał:

I kolego Radekrp90 podoba się to Tobie? Jeszcze masz możliwość zakupić telefon ( albo odpalić nieśmiertelną nokię 3210) , później zostaniesz pozbawiony tej możliwości. Skoro to takie bezbolesne i MUSIMY ULEC to po co ta cała afera z fejsbukiem? Po co chcą przesłuchiwać Zuckerberga? Wikileaks??? Skoro za chwilę pozbawią mnie moich podstawowych praw dla mojego dobra.

Ja nie piszę, że mi się to podoba - wręcz przeciwnie. Ale powoli tracę nadzieję aby wybór "prostej" Nokii cokolwiek tu zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedno pytanie do lysy.Kogo nazywasz debilem? I kolejne pytanie do moderatorów.Są tutaj lepsi i gorsi czy może jednak chcecie komuś wmówić,że wszyscy są traktowani jednakowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są równi i równiejsi - demokracji to Ty się na forum motoryzacyjnym nie doszukuj. Daruj sobie też multikonta.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jedrus napisał:

Oczywiście, że są równi i równiejsi - demokracji to Ty się na forum motoryzacyjnym nie doszukuj. Daruj sobie też multikonta.

Tak już, a myślałem że jeszcze poczekamy na jakieś posty z nie tego konta co trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, janekg16 napisał:

Chciałem napisać, że to już było, ale podczas sprzątania  w temacie gdzieś to wyleciało. 

Wyleciało tak samo jak "lajkowanie" własnych postów z różnych kont. 

images (1).jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien gość co popełnił czeski błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Błędów nie robi tylko ten co nic nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly-s2 napisał:

A kto lajkuje swoje wpisy?

Skoro się odzywasz to najwidoczniej masz coś za uszami - tylko nie wiem czy dobrej osobie odpisuje, bo to zależy kto i gdzie jest zalogowany :D

Co do auta z wypadku - to projekt Ubera czy Volvo? Jeśli ten pierwszy, nie szkoda mi ich jako firmy, z marką Volvo jednak to już nieco gorzej dla PR'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, radekrp90 napisał:

Skoro się odzywasz to najwidoczniej masz coś za uszami - tylko nie wiem czy dobrej osobie odpisuje, bo to zależy kto i gdzie jest zalogowany :D

Skoro ktoś do mnie pisze to odpowiadam. Z logowaniem i ip odkrycia nie zrobiłeś. Wykasowałem wczoraj swoje wpisy. Niestety nie ma tu opcji usunięcia konta. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly-s2 napisał:

Skoro ktoś do mnie pisze to odpowiadam.

a jak nikt nie pisze, to piszę sobie sam. Bo moja racja najważniejsza.

Godzinę temu, sly-s2 napisał:

Z logowaniem i ip odkrycia nie zrobiłeś.

 Taki "mondry" i "najwszechwiedzący" a nie zadbał o podstawową pierdołę jaką jest ip.  Ale za to wie co na salonach. Zero skruchy, zero poczucia odpowiedzialności, zero. Do tego masz czelność jeszcze kogoś pouczać. Gardzę takimi ludźmi.

Godzinę temu, sly-s2 napisał:

Wykasowałem wczoraj swoje wpisy. Niestety nie ma tu opcji usunięcia konta. Dziwne.

jajka smakują?

Wystarczy napisać pw do któregoś z kolorowych z "PROŚBĄ"( nie wiem czy dasz radę) o usunięcie konta. Po takiej akcji omijałbym to forum szerokim łukiem, ale trzeba mieć cholerny tupet i przeogromne ego ( albo naprawdę ostro **********) żeby wchodzić i udawać greka. 

2 godziny temu, sly-s2 napisał:

A kto lajkuje swoje wpisy?

Mam pytanie do góry. Czy jak oznaczę użytkownika jako ignorowanego nie będę widział jego wpisów? Nie mam za grosz szacunku do takich *****. Proponuję wizytę u specjalisty. Przepraszam za kolejny off top w temacie. 

 

Ok. Już wiem. Nie widzę niczego, oprócz informacji, że post użytkownika się tam znajduje.

Co do filmu. To ewidentnie widać, że samochód jedzie dalej na wprost. Widać, że pomimo spóźnionej reakcji( celowo pomijam to, co ten kontrolujący robił w tym momencie), jakaś reakcja była przed uderzeniem. Próbuje złapać za kierownicę. Podejrzewam, że film kończy się w momencie uderzenia w pieszą. Więc pytanie co zawiodło. Super kamery widzące w ciemności,super czujniki, super komputer wykonujący biliony obliczeń, super program, super samochód. 

Teraz czas na kierującego(siedzącego w kabinie). Wydaje mi się, że gdyby kontrolował pojazd- fizycznie nim kierował- kopnąłby w hamulec. Nie uniknąłby potrącenia. Tu nie mam najmniejszych wątpliwości, ale może wytraciłby chociaż odrobinę prędkość i skutek wypadku byłby inny. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie radar, kamera IR etc? Przecież już chyba od niemal 20 lat BMW i Mercedes stosują w segmencie klasy S kamery noktowizyjne - jaki problem użyć ich do detekcji pieszych skoro zwykłe "dzienne" kamery sobie z tym radzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię teraz odnaleźć artykułu o tej kobiecie. Pamiętam jednak część informacji w nim zawartych. Mówiono tam m.in. o tym że kobieta wtargnęła na jezdnię zza pojazdu, że była zasłonięta rowerem,że prowadziła rower obładowany jakimiś rzeczami i przez to nie mogła zobaczyć pojazdu.  Na nagraniu EWIDENTNIE  widać, że nie miała jak wtargnąć na jezdnię, bo przeszła przez przeciwległy pas ruchu. Ewentualnie pas w tym samym kierunku, co nie zmienia faktu, iż nie można tego zakwalifikować jako WTARGNIĘCIE. Nie wiem dlaczego napisano, że wyszła zza pojazdu- na nagraniu nie ma innego pojazdu. Szła prowadząc rower po swojej lewej stronie, więc nie była nim zasłonięta. I na koniec na rowerze nie ma tobołków ograniczających widoczność. 

Dlaczego o tym piszę? 

Otóż tak jak wcześniej pisałem o odpowiedzialności. Uber i tylko Uber posiada informacje o wypadku. W przypadku gdy ich wina jest oczywista wszystkie dowody leżą u winnego. Nikt nie jest w stanie zagwarantować UCZCIWOŚCI. Tak jak jest w tym przypadku. W mediach odpowiedzialna jest wyłącznie zabita kobieta, jednak dzięki filmowi widzimy, że coś poszło nie tak.

https://www.spidersweb.pl/2018/03/autonomiczny-uber-wypadek.html

http://kopalniawiedzy.pl/Uber-wypadek-autonomiczny-samochod-Tempe,27929

To nie jest ten artykuł, ale możemy zobaczyć swoistą manipulację informacjami.

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radekrp90 napisał:

Ale gdzie radar, kamera IR etc? Przecież już chyba od niemal 20 lat BMW i Mercedes stosują w segmencie klasy S kamery noktowizyjne - jaki problem użyć ich do detekcji pieszych skoro zwykłe "dzienne" kamery sobie z tym radzą?

Coś musiało nie działać jak trzeba, ponieważ nie chce mi się wierzyć, że auto z własnym życiem nie widzi w ciemności i w podczerwieni, kiedy od dawna cywilne samochody wykrywają z dala pieszych czy zwierzynę na drodze i reagują na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam - ale to tylko urządzenie.

O tych kamerach, to też nie tak jak sobie wielu wyobraża. Nie bez przyczyny większość jest monochromatyczna - zapewnia lepszy kontrast i mniejszą ilość szumów. Ta kamerka pokładowa to jakiś szał techniczny nie jest więc za wiele tam nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem tylko kawałek, artykuł mega stronniczy. Autor z góry zakłada, że autonomiczne auta to bzdura. Postęp technologiczny na obecną chwilę jest tak szybki, że oczerniany w artykule starszy Pan może mieć rację co do przyszłości motoryzacji. Wystarczy poczekać na następcę mercedesa W222 by przekonać się jak będzie wyglądała przyszłość, bo Eska zawsze wyznaczała nowe kierunki w motoryzacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kosma napisał:

Wystarczy poczekać na następcę mercedesa W222 by przekonać się jak będzie wyglądała przyszłość, bo Eska zawsze wyznaczała nowe kierunki w motoryzacji. 

Mercedes S i Lexus LS :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kosma napisał:

artykuł mega stronniczy. Autor z góry zakłada, że autonomiczne auta to bzdura.

Tak samo stronniczy jest Bob Lutz stwierdzając, że nie ma alternatywy i pojazdy autonomiczne, to jedyne możliwe rozwiązanie. Być może mój sceptycyzm w kwestii autonomii pojazdów jest przesadzony, ale z pewnością - biorąc pod uwagę ogrom problemów wymagających rozwiązania - uzasadniony. Nie podzielam też zdania, że autonomia jest nowym kierunkiem, a już na pewno nie jest kierunkiem dobrym.. Dobra motoryzacja skończyła się w momencie, gdy przestali nią rządzić inżynierowie, a zaczęli księgowi. To dzięki nim auta nafaszerowane są wszelkimi "usprawnieniami", aby broń Boże pan Kowalski nie podjął się samodzielnej wymiany łożyska w kole, wtrysku, czy żarówki w reflektorze. Bynajmniej producenci nie kierują się tu dbałością o nasze czyste rączki, a o drenowanie naszych kieszeni. Jeszcze kilkanaście lat temu średnio rozgarnięty kierowca potrafił naprawić auto na przyblokowym parkingu, teraz musi jechać z każdą pierdołą do serwisu, bo piasty (już nie łożyska) nie zdejmie bez specjalistycznych narzędzi, wtryski musi mieć kodowane i dedykowane do konkretnego silnika, a do wymiany żarówki konieczne jest zdjęcie zderzaka, nadkola i filtra powietrza. O możliwych spustoszeniach w elektronice, powstałych wskutek niewłaściwego skierowania strumienia wody na myjni, nie wypada mi nawet pisać, bo to chyba zrozumiałe, że mycie samochodu należy powierzyć profesjonaliście, najlepiej z autoryzowanego serwisu. Dodam jeszcze, że dopóki (ekonomicznie) jestem zmuszany do samodzielnego otwierania drzwi, a za moimi plecami nie chodzi "cień" z parasolem, to uzależnienie od serwisu będę rozpatrywał w kategoriach niewolnictwa, a na to się nie godzę i prędzej wsiądę do auta o metryce zbliżonej do mojej własnej, niż skorzystam z "udogodnień" autonomii.        

Edytowane przez hak64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności