Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przycisk off jest, ale podejrzewam (tak na 99,9%), że wyłącza się zmniejszając środkowym pokrętłem siłę nadmuchu do zera. Michał, sprawdź proszę i potwierdź lub nie.

 

Masz rację Wojtek, środkowe pokrętło maksymalnie w lewo na minimum, czekamy aż info z navi zgaśnie i raz w lewo !!! No i mamy OFF

Ale taj chyba jest z wszystkimi panelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytania

 

Kupiłem dla siebie taki oto panel:

panel1.jpg

 

Jeszcze go nie odebrałem więc nie wiem jaki ma numer. Mój stary panel to 3C0 907 044 ED. Mam grzane siedzenia oraz podgrzewaną szybę. Nagrzewnicę pewnie też nowy model ponieważ moje auto to produkcja 2009 ale MY2010. Czujnik powietrza tez pewnie mam bo na starym panelu obieg zamknięty mogę zrobić na auto.

Więc wydaje mi się że dobry panel kupiłem.

Pytanie 1. Czy wystarczy go tylko przełożyć "PLUG n PLAY"czy muszę robić modyfikację okablowania ?

Pytanie 2. Jaki jest odpowiedni numer ramki do panelu w kolorze szczotkowane aluminium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie 1. Czy wystarczy go tylko przełożyć "PLUG n PLAY"czy muszę robić modyfikację okablowania ?

nie, trzeba przy takiej zmianie wykonać

 

Duża czarna wtyczka panela climatronica:

Ucinamy kabel idący do pinu 20. Kawałek wychodzący z wtyczki łączymy z kablem z pinu 16 - czyli oryginalny kabel który idzie do pinu 16 zasila pin 16 oraz pin 20. Luźny/ucięty koniec kabla z pinu 20, który idzie do wiązki izolujemy. Nie jest więcej wykorzystywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem panel u siebie. Moje auto to produkcja 2009 MY 2010. Wszystko odbyło się bez jakiegokolwiek przełączania kabli. Tylko przepięcie wtyczek i wszystko dobrze chodzi ale wyskakuje jeden błąd:

 

Address 08: Auto HVAC Labels: 5K0-907-044.lbl

Control Module Part Number: 5K0 907 044 AN HW: 5K0 907 044 AN

Component and/or Version: Climatronic 130 0305

Software Coding: 0000000000

Work Shop Code: WSC 00000 000 00000

ASAM Dataset: EV_Climatronic A01001 (VW46)

VCID: 77F9EFEF7AE9

1 Fault Found:

 

13701376 - Function Restricted due to Missing Message(s)

U1111 00 [008] - -

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 34

Reset counter: 201

Mileage: 189 km

Date: 2004.14.12

Time: 10:03:05

 

Co to za błąd ? Może jest on spowodowany tym iż żadnych kabli nie przerabiałem ?

I jeszcze mam pytanie jak zrobić reset tzn aby odnowa sobie poustawiał położenia skrajne silniczków itp ? Gdzieś to czytałem że się robi ale nie wiem jak i czy w ogóle potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z początku po podłączeniu nowego panelu wszystko wydawało się ok, ogrzewanie działało prawidłowo, jednakże pojawiał się błąd w VCDS. Wywnioskowałem że jest to błąd komunikacji z panelem. Panel po każdorazowym włączeniu zapłonu ustawiał się na temperaturę 20 stopni. Nie pamiętał poprzednich ustawień temperatury.

Po zmianie przewodów wg opisu Bimbasz'a wszystkie problemy znikły. Panel pamięta ustawienia temperatury oraz żadne błędy się nie pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie przewodów wg opisu Bimbasz'a wszystkie problemy znikły. Panel pamięta ustawienia temperatury oraz żadne błędy się nie pojawiają.

 

Widzisz. Nie zrobiles na poczatku tak jak opisalem i byly problemy. Dobrze ze zastosowales sie do moich wskazowek i panelik dziala bez blednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak w końcu wygląda sprawa z tą podgrzewaną przednią szybą?

Czy da się rozpoznać brak tej funkcji patrząc na ten climatronic poliftowy?

Mam pacjenta MY2009 z podgrzewaną szybą i fotelami, i cholera nie mogę się połapać z tymi końcówkami numerów.

W ogóle, który będzie lepszy? 3C0 czy 5K0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0 to panel starego typu

5K0 to panel po liftowy montowany w różnych Autach VW(Passat,CC,Golf Plus,Golf VI,Tiguan,Scirocco)

 

Czy da się rozpoznać brak tej funkcji patrząc na ten climatronic poliftowy?

wyświetla on funkcje włączane na rcd/rns

tak luknij na zdjęcia Bimbasza Auta. On taki założył

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze da sie poznać który ma podgrzewaną szybę a który nie. Zobacz sobie na moje autko i na panel jaki mam. Ja kupiłem tylko z wyglądu ponieważ tego numeru nikt nie podawał i w Etce występuje tylko jako do CC. Przycisk od podgrzewania szyby to ten z prawej strony od przycisku AUTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3C0 to panel starego typu

Sorry, wkradł się błąd - chodziło o 3C8

 

Przemku, a jak u Ciebie skończyła się walka z tymi panelami? jaki numer masz aktualnie?

 

Pewnie ze da sie poznać który ma podgrzewaną szybę a który nie. Zobacz sobie na moje autko i na panel jaki mam.

Aaa jest, faktycznie. Dzięki :)

a jaki on ma numer?

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odróżnienie paneli z grzaną szybą jest tak proste jak odróżnienie B6 pd B5

 

 

Panel.1%20.grzana.szyba.jpg

 

 

Panel.2%20.grzana.szyba.jpg

 

---------- Dodano o 22:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:02 ----------

 

a jaki on ma numer?

 

numer nie ma znaczenia, kupuje się na "oko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, już widzę. Wcześniej po prostu nie trafiłem na taki i nie ogarnąłem tematu ;)

Ostatnie pytanie - jest jakaś większa różnica między panelami o różnych końcówkach?

Czy jeśli widzę podgrzewaną szybę i fotele to znaczy, że mogę wziąć w ciemno nie patrząc na numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje Numer Ramki z alu szczotkowanego z Panelu z B7 jak kilka postów wyżej Wrzucił Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Potrzebuje Numer Ramki z alu szczotkowanego z Panelu z B7 jak kilka postów wyżej Wrzucił Bimbasz

 

Przemo już zamówiłem ramkę alu na allegro nr części 3C8 683 100A :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Potrzebuje Numer Ramki z alu szczotkowanego z Panelu z B7 jak kilka postów wyżej Wrzucił Bimbasz

 

w B7 nie jest to szczotkowane aluminium, różni się ten dekor od szczotkowanego aluminium z B6, są to inne odcienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje Numer Ramki z alu szczotkowanego z Panelu z B7 jak kilka postów wyżej Wrzucił Bimbasz
Przemo już zamówiłem ramkę alu na allegro nr części 3C8 683 100A

 

Coś ten nr jest nie halo

 

na 100% ramka szczotkowane aluminium do panelu z B7 ma numer 3C8863082ASOC,

nie zadawajcie pytań czy na pewno to ten nr :) Tak to ten, taka ramka o tym nr jest u mnie zamontowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś ten nr jest nie halo

 

na 100% ramka szczotkowane aluminium do panelu z B7 ma numer 3C8863082ASOC,

nie zadawajcie pytań czy na pewno to ten nr :) Tak to ten, taka ramka o tym nr jest u mnie zamontowana

 

O to oferowana ramka

 

x1428b.jpg

x1428a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj zdjęcie tego panelu sprawdzimy czy bedzie pasował

 

o to ten panel:

3302046092 panel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to oferowana ramka

 

zgadza się ale to ramka do starego panelu klimy, nie najstarszego, ale tez nie do najnowszego

a Przemek pyta o ramkę od panelu z B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie przycisku DUAL i różnicy między panelami od CC i Sharana.

Tutaj w Sharanie zamiast DUAL jest coś innego - do czego to służy i czy te panele są ze sobą wymienne?

3300916279

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności