Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

Panel jest z sharana, tyłu nie da rady wykodować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

no moze tak Golf czy Sharan ten sam numer czesci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny ze w vcdsie wyświetla się 3AA907044, a nie 7n0907044, w golfie 6 nie było nawiewu na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

jak do mnie piszesz, to ja nigdy nic ne mowilem ze jest 3AA tylko ze od golfa 7 i jest 7N0 numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od golfa 7 panel ma numer 5g0 i nigdy byś go u siebie nie zakodował bo jest do samochodów na platformie mqb, i ma ochronę komponentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Sorry moja pomyłka. Jest od 6-tki 7N0 a 5G0 to od 7-mki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 6 szły tylko 3aa. 7n0 tylko Sharan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie panel climatronika na ten po 2009 ale pojawił się problem z ramką... Dzwoniłem do ASO Bednarek Łódź i dowiedziałem się że nie występuje ramka pod nowszy climatronik o takim kolorze jaki mam aktualnie w aucie (podawałem VIN) Podobne kolory to Z88 albo 3H5 a ja mam aktualnie T45 mało tego pan powiedział że nie ma takiego numeru 3C8 863 100 z końcówka A. Jestem teraz w czarnej d...e.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie byly ramki

 

3C8863100A20V

3C8863100A8B4

3C8863100A9AT

3C8863100AR60

 

daj foto deski co ty tam potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ramkę potrzebujesz?

 

a1b4a5as-960.jpg

 

jak tak, to jest to 3C8863100A20V i bez problemu w ASO kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, założyłem panel 3aa BT, udało się go zakodować (jest tylko błąd związany z BCM) ale nie działa środkowa kratka nawiewu, przesłona jest cały czas zamknięta niezależnie, który kierunek wybieram. Był ten temat wcześniej poruszony ale nikt nie napisał rozwiązania. Wie ktoś jak to aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie działa środkowa kratka nawiewu,

Też tak mam, ale na poprzednim panelu 3c0 też tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w obu przypadkach masz też coś źle, ja miałem oryginalnie poprzedni panel 5k0 i mi normalnie wiało przez środkowe kratki. Zresztą w b7 to działa normalnie tak jak powinno, po to te kratki są. Albo trzeba wymienić górną część tą ze sterowaniem od b7 albo jest na to jakiś sposób..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpinałeś VCDS'a, masz może jakieś błędy w klimie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podpinałem i nawet kodowałem na różne sposoby (różne rodzaje szyby, z czujnikami i bez itd.) i mam tylko błąd związany z BCM z b7 ale to nie powinno mieć żadnego wpływu. Niektórzy coś tam pisali o komforcie 3aa a taki mam ale to i tak nie ma znaczenia.

 

Jak wchodzę w basic settings to mogę wykonać adaptację klap ale nie mogę wykonać adaptacji compresora ani automatycznego ani ręcznego chociaż klima działa prawidłowo, może to jest z tym związane..

Edytowane przez meirok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam to samo . Panel z 2013 r juz ten nowy i środkowa kratka nawiewu nie otwiera sie :/ Młody tez to chyba miał i Bimbasz ogarnął mu sprawę . Cos trzeba zakodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Młody tez to chyba miał i Bimbasz ogarnął mu sprawę . Cos trzeba zakodować

Pisał w którymś temacie o tym, że Marcin ogarnął mu to, ciekaw jestem jak to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pisa . Wszytsko odbyło sie przez komputer wiec cos trzeba zaprogramować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić środkowy nawiew ale nie za pomocą żadnego kodowania, nie da się tego zrobić za pomocą vcdsa bo nie ma takich ustawień. Nie wiem czy tak działa za każdym razem czy to tylko przypadek ale u mnie działa także myślę że tak jest w każdym przypadku.

 

Z innego powodu kupiłem panel od sharana 7N0 więc postanowiłem podmienić panele i sprawdzić czy środkowy nawiew zadziała. Okazało się ze na panelu 7N0 środkowa kratka zadziałała po ustawieniu nawiewu na środek i dół jednocześnie. Nie ma to znaczenia gdyż chciałem tylko sprawdzić czy w ogóle da się uruchomić środkowy nawiew. Wyłączyłem zapłon, przepiąłem z powrotem panel 3aa i zaczęło wszystko działać prawidłowo.

 

Nie pamiętam jak miałem ustawione nawiewy jak wypinałem stary panel 5K0 ale ja przeważnie jeżdżę bez nawiewu na środek więc pewnie tak był ustawiony, że środkowa część była zamknięta i to jest cała tajemnica, jak wymieniacie panele to musi być ustawione na wiane przez środkowe kratki na starym panelu podczas wypinania, wtedy nowy panel powinien dopasować się automatycznie. Tak było w moim przypadku.

 

Jak ktoś ma inny panel na podmianę to niech spróbuje różne kombinacje nawiewu i da znać czy mu zadziała środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam jeszcze stary panel w domu wiec moze spróbuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności