Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

2 z braku BCM, a 1 z tego, że masz w jakimś innym sterowniku bład.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2019 o 12:50, Wolfe napisał:

2 z braku BCM, a 1 z tego, że masz w jakimś innym sterowniku bład.

Zgadza się, mam zepsuty moduł PDC przez wodę, dopiero będę montował drugi 

 

Sprawa z wyświetlaczem rozwiązana, wystarczyło  odwrócić wyświetlacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś już tam łapki pchał ;) Ważne, że problem udało się rozwiązać. Cena za panel była normalna czy okazyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie normalna, kupiłem go od grupowicza passata na fb

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, boroskym napisał:

...na fb

Czyli równie dobrze jakbyś ze śmietnika wyciągnął.

Swego czasu krążyły tematy o wadliwych panelach i chyba 2 razy było o wadzie wyświetlacza - może to ten sam panel, bo dziwne że był przekładany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90

13 godzin temu, radekrp90 napisał:

Czyli równie dobrze jakbyś ze śmietnika wyciągnął

Nie ma co wszystkich do jednego worka wrzucać.

Sam kilka rzeczy na grupie  FB sprzedalem.

A osoba od której @boroskym kupił panel ma dobrą reputację i nie psuła by jej sobie za parę zł.

Wiem bo kojarzę i mam od tej osoby lustra 2x15 pin☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tylko tzw. "wyjątek potwierdzający regułę". Ja ogólnie do FB mam stosunek jaki mam - korzystam z tego ale jak dla mnie to śmietnik :D

Tak czy inaczej - pytanie czy sprzedawał jako sprawny czy nie, bo to kluczowe w tym wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbmy dramatu, wszystko w porządku i sprzedawca natychmiast mi powiedział co mam z tym zrobić, żeby to naprawić, 5 min i naprawione, ważne że działa :)

 

Propo grupowiczów na fb to nie wiem czemu, ale mam do nich zaufanie mimo, że z niektórymi handel robiłem po raz pierwszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radekrp90 napisał:

To może tylko tzw. "wyjątek potwierdzający regułę". Ja ogólnie do FB mam stosunek jaki mam - korzystam z tego ale jak dla mnie to śmietnik

Radek zdziwił byś się ile w grupie passata na FB jest osób od nas z forum☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i zdaję sobie z tego sprawę - co nie zmieni mojego mniemania o grupach facebookowych :D Nawet jeśli sam jestem w nich zapisany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka osób tu podniosło temat podświetlania wyświetlaczy temperatury na Bordnetz i koniecznosci zmiany na BCM. Sam borykam sie z tym problemem i temat jest co najmniej dziwny. Mam u siebie co prawda to Touran, Bordnetz 3C8 i panel klimatyzacji 3AA jak i 1K8 i teraz tak panel klimy 3AA jak i ten bordnetz były założone u mnie w aucie z 2005 roku i wszystko działało jak należy, pomijając błędy w VCDS o braku informacji i czujniku jakosci powietrza, łącznie z regulacją jasności wyświetlaczy temperatury lecz po przełożeniu bordnetz, getaway i panelu klimy do auta z 2007 roku przestało. Wyświetlacze są przyciemnione tak i na panelu 3AA jak i na 1K8 co ciekawe oba panele działają idealnie w Touranie z 2009 roku również z bordnetz 3C8. Patrząc na mój przypadek nie do końca moge sie zgodzić że żeby wszystko poprawnie działało potrzebny jest BCM tylko teraz co tak na prawde sprawia problem w komunikacji lub nie daje odpowiednich informacji do panelu skoro wszystko co teoretycznie ma na to wpływ zostało przełożone i wczesniej działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wie ktos moze jaki numer ma dekor z Passata B7 

80955812_1003775269991438_352612700422930432_n.thumb.jpg.930d3dc16224d74fbafbcf8cad27306d.jpg

 

Pod numerami 3C8863082, 3C8863100 w necie wyskakuja zarowno te z 3 pokretlami jak i te z regulacja mocy nawiewu pod przyciskami.

Bylem w serwisie i o ile udalo nam sie znalezc dekor ksztaltem ( ten na 3 kretla a nie z regulacja mocy nawiewu pod przyciskami) to nie bylo dekowor w kolorze 8B4 ENGINE SPIN a takiego wlasnie potrzebuje. Czyzby rzeczywiscie nie bylo takiego koloru na tych panelach...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz takiego. Albo bierzesz szczotkowane alu i resztę dekorów (przynajmniej popielniczka i wokół gałki biegów) zmieniasz na odpowiednik z B6, albo bierzesz co jest i malujesz na piano-black :D

https://volkswagen.7zap.com/en/rdw/passat+4motion+santana/pa/2012-702/8/863-863050/#55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odp.

Czyli lipa trzeba wymieniac wszystkie dekory ne te z B7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie takie chop. Będziesz musiał zmienić też tunel środkowy, przełączniki przy światłach i trochę kabli pociągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym juz dluzszy czas sie do tego przymierzam. Z kablami sobie poradze, najtrudniejsze dla mnie bedzie wymienic boardnetz na bcm musze kogos o to poprosic bo sam chyba nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba taniej robić sam tunel w szczotkowane aluminium, i wtedy masz tunel B6 + Climatronic B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ostatnio zacząłem bawić się w odświeżenie autka w środku (Passat CC 2010) i postanowiłem wymienić dekory, dołożyć zegarek i wymienić panel klimatyzacji na nowszy - ten z B7/CC. Do tej pory wszystko idzie z górki.

Pojawił się jedynie jeden problem. Te malutkie wyświetlacze z aktualnie ustawioną temperaturą są tak słabo podświetlone, że przy lekkim słońcu nie da się z nich nic odczytać. Zastanawiam się czy nie trzeba podpiąć jeszcze dodatkowego kabelka który podawałby informacje o ściemnieniu lub rozjaśnieniu tym pokrętęłkiem obok regulacji świateł? Jeśli tak, to pytanie który pin jest za to odpowiedzialny?

Chyba że to wina tego konkretnego egzemplarza, który kupiłem i po prostu należałoby wymienić te podświetlenie na nowe?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krychu0 poczytaj bieżący temat, a w szczególności ten post:

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem panel z 3C0 907 044 DK na 5k0 907 044 BT H15 0709, wywala błędy w komunikacji ze sterownikiem klimatyzacji (Auto HVAC, Cantr. Electr, Can, ......itd)

Passat MY 2009

01320 - Control Module for Climatronic (J255)

004-No signal/Communication

 

Czy mogę coś z tym zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności