Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Ten z przyciskiem "REST" to z Sharana.

A będą działały w passacie i od czego one są czy będą tylko na ozdobe?? To który panel mi polecisz pierwszy z przyciskami czy ten bez??? 

 

To brać ten 5K0907044FB i nie będzie problemów?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać.

Seria według ETKA wygląda następująco: 5K0907044CC -> 5K0907044DK -> 5K0907044ED -> 5K0907044FB

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, ale też będzie od chuja błędów ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja mam taki problem że przerobiłem ten kabelek 16 i 20 jest spoko ale jak daje nawiewe na twarz to tam gdzie jest czujnik nasłonecznienia sie domyka sie klapa aby dmuchała na wprost a nie na szybe przez kratki nawiewu leci słabo a przez własnie tą kratkę z czujnikiem mocno idzie to jakoś skorygować ? adaptacje silniczków robilem panel według naklejki jest z 2013r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwiera się ta klapka za środkową kratką? Na poprzednim panelu było tak samo?

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym panelu jak daje na szybę to dmucha tam gdzie jest czujnik nasłonecznienia a jak daje na twarz to tamten się zamyka a otwiera ten co jest na wprost i na starym działa elegancko na nowym nie domyka tej klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest czujnik nasłonecznienia nie ma żadnego nawiewu. Stamtąd nie ma prawa nic wiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi ten panel 5K0907044FB i kodowanie zrobiłem takie:

IMG_20190423_161307.thumb.jpg.1d898154492d7ce0bbf94160c97950b3.jpg

Jest to dobre kodowanie?? 

I zrobiłem adaptecje klap przez vcds ale jeśli chodzi o drugi krok sprężarke to wyskakuje error. Jakieś pomysły?? 

Dodam że klima chłodzi i błędów brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zaba141 napisał:

 

Na starym panelu jak daje na szybę to dmucha tam gdzie jest czujnik nasłonecznienia a jak daje na twarz to tamten się zamyka a otwiera ten co jest na wprost i na starym działa elegancko na nowym nie domyka tej klapy

 

Zamontuj poprzedni panel, ustaw tak żeby wiało z tej kratki co ci na nowym nie wieje i podłacz nowy, powinno banglać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest bit 3 w byte 3 ??

IMG_20190423_183221.jpg

I bit 3 w byte 1:

IMG_20190423_184448.thumb.jpg.9427fe126b62e656e3e209ebd999d2da.jpg

Tego drugiego nie mogę zakodowac by było 0008000802, jest teraz 0000000802.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak założymy panel z b7 i wciśniemy przycisk max ac  ? Zauważyłem też że są panele z przyciskami setup albo menu. Robi to jakąś różnicę w b6 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX-AC z tego co pamiętam, powoduje zwiększenie o jeden stopień nawiewu i jest realizowane przez panel, więc pozostała elektryka w aucie nie ma tu znaczenia.

Przycisk Setup i Menu są w panelach dla aut z platformy MQB (B8, Golf VII) i nie działają w B6/B7.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2019 o 11:08, radekrp90 napisał:

MAX-AC

Chłodzenie na maks, chyba widać co producent napisał na przycisku.

Jak czegoś nie wiesz, nie sprawdziłeś to się nie wypowiadaj, bo wprowadzasz zamęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, grabotg napisał:

Chłodzenie na maks, chyba widać co producent napisał na przycisku.

Jak czegoś nie wiesz, nie sprawdziłeś to się nie wypowiadaj, bo wprowadzasz zamęt.

Można chyba spokojniej bez zbędnych wyrzutów...

Ale już sprawdzam... i faktycznie pomyliłem z trybem dla panela z Passata CC (ten bez wyświetlaczy).

Pamięć czasami zawodna, bo skojarzyło mi się to z podniesieniem prędkości nawiewu do jak najszybszego osiągnięcia zadanej temperatury, a to ustawienie powoduje przełączenie w tryb podobny do "LO" - nawiew na max, temperatura na minimum i zamyka czasowo obieg wewnętrzny, a nawiew kierowany jest na kratki przednie (skierowane do kierowcy/pasażera).

Druga część jednak była poprawna raczej, bo z tego co pamiętam przycisk MENU/SETUP jest w MQB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są różnice pomiędzy tymi panelami klimatyzacjihttps://allegro.pl/oferta/panel-klimatyzacji-vw-passat-b7-3aa907044bb-7930610510 i ten https://allegro.pl/oferta/passat-b7-panel-klimatyzacji-stan-bardzo-dobry-8043753681 bo jak dla mnie to są identyczne prócz nr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalnie raczej niczym. BQ to następca BB, a na szybko różnice to inna płytka (BB to HW03 i SW0404, a BQ to HW05 i SW0607) przynajmniej w oparciu o zdjęcia wklejek.

@Matiz4

Byte 3 bit 3 - wentylacja pośrednia, czyli czy jest kanał wentylacyjny górną częścią deski rozdzielczej. W Passacie ma być zaznaczone.

Byte 1 bit 3 - rozszerzenie zakresu temperatur, po zaznaczeniu można regulować od 16 do chyba 28 stopni.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima nowy typ.jpg

Bo mam taki i chciałbym wymienić na nowszy z b7 to gdybym kupił jeden z powyższych link to będą dobre tak..?Czy mam patrzeć na jakiś konkretny nr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2019 o 21:36, mkpol napisał:

Tam gdzie jest czujnik nasłonecznienia nie ma żadnego nawiewu. Stamtąd nie ma prawa nic wiać. 

Oj jest (element 17) ;)

460819300.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, wieje na szybe z miejsca którego zaznaczyłem ;)

83D56FD5-BE54-44DE-9CD0-B9B5523FD312.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności