Skocz do zawartości
Masterjulo

[B5] Piszczenie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ostatnio mój passat B5 1.9 tdi 90 km piszczy podczas jazdy , słychać to dobrze z lewej strony ale nie od razu po ruszeniu , trzeba przejechać  koło 2 kilometrów .

przestaje przy lekkim skręcie w prawo i pod czas hamowania .

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną ?

 

Mam teorie że powodem jest zacisk hamulca lewego koła , może jest na wykończeniu i nie odbija za dobrze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2017 o 21:08, Masterjulo napisał:

Witam 

Ostatnio mój passat B5 1.9 tdi 90 km piszczy podczas jazdy , słychać to dobrze z lewej strony ale nie od razu po ruszeniu , trzeba przejechać  koło 2 kilometrów .

przestaje przy lekkim skręcie w prawo i pod czas hamowania .

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną ?

 

Mam teorie że powodem jest zacisk hamulca lewego koła , może jest na wykończeniu i nie odbija za dobrze ? 

Rozbieraj hamulce. Może stoi zacisk na tych prowadnicach. Przynajmniej ja bym tak zrobił, bo to tylko chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi mechanik deczko źle złożył zacisk to też hałasował. Takie szlifowanie to było bardziej i uspokajało się na zakrętach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Passat też piszczy podczas jazdy. Nie jestem pewien skąd dobiega ten pisk, czy z kół czy z jakiegoś ośrodka który wymaga smarowania (ale raczej koła). Słychać to przy opuszczonych szybach, przy zamkniętych też trochę i na niskich prędkościach (do 60 km/h), przy wyższych pewnie dalej występuje ale zagłuszają to inne decybele.. Jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo w lewym tylnym kole i stał tłoczek bo dostał sie syf do środka przez uszkodzony uszczelniacz. 50zł zestaw naprawczy całego zacisku wraz z tłoczkiem i 3 godziny roboty z dokładnym czyszczeniem zacisku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te piszczenie zależało u was od temperatury na dworze? Bo u mnie pojawiło się to latem, przez zime nic i teraz znów jak były większe temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności