Skocz do zawartości
leszek28100

[B5] Samoczynnie odkrecają się śruby kół w feldze aluminiowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W przednim lewym kole Passat b5 samoczynnie odkrecaja mi sie sruby .W Zakładzie Wulkanizator zdiagnozowal ze sa zle sruby wkrecone ze stozkiem a powinny być kulowe.Zmienił mi na kulowe i po przejechaniu ok.500 km wystepuje ten sam problem.Nadal w lewym przednim kole sruby popuszczaja i sie odkrecają.Nie wiem co w takim przypadku robic?Chyba zmienie felgi na stalowe i zobacze co sie bedzie działo? Prosze o informacje .Może mieliście podobny przypadek.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie minimalnie większy otwór z gwintem w feldze lub gwint uszkodzony w czasie produkcji na taśmie fabrycznej. Z tym zjawiskiem spotkałem się u siebie w kilku pojazdach. Dotyczy nie tylko felg.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje .Prosze jeszcze mi wyjasnic gdzie wystepuje prawdopodobnie wiekszy otwór z gwintem w feldze w miejscu gniazda dokrecania srub czy otwór ET osadzenia felgi na piascie. A gwint uszkodzony moze wystapic w piaście?W feldze nie ma gwintu jedynie 5 otworów na mocowanie śrub.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mirek-pas napisał:

większy otwór z gwintem w feldze

Żadna felga nie ma gwintowanych otworów.

1 godzinę temu, leszek28100 napisał:

otwór ET osadzenia felgi na piascie

ET to jest parametr, nie otwór.

Wszystkie oryginalne felgi VW - stalowe i aluminiowe mają powierzchnię styku śruby z felgą w kształcie sfery (kuli). Nieoryginalne w kształcie stożka. Jeśli masz oryginalne felgi to używasz oryginalnych śrub. Jeśli kupujesz nieoryginalne felgi to w komplecie powinny być śruby oraz pierścienie centrujące.

Teraz napisz czy masz felgi oryginalne czy nie, a jeśli nie to czy masz założone pierścienie centrujące i jakie ET mają twoje felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sa to felgi orginalne.Sa 5 ramienne alusy ,nie ma napisu producenta.Rozstaw srub sie zgadza i otwor 57mm  Nie wiem jakie maja ET osadzenie..Byly przykrecone srubami ze stozkiem.Mozliwe ze niewlasciwe sruby rozrobily gniazda.I teraz zadne sruby nie trzymaja.Ale odkreca sie 1 koło z przodu.Chyba podjade do zakladu regeneracji felg zrobic nowe gniazda pod sruby,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się już kiedyś spotkałem z podobnym przypadkiem ale winne były za krótkie śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sruby wymieniłem na nowe z stozkowych nakulowe, długośc sprawdzałem gwint wkreca sie w piaste 8 zwojów.Kupiłem juz felgi stalowe ale nie wiem czy wymiana ich pomoze czy nadal koło się bedzie odkrecac.A moze wymienic tez piastę w tym kole co sie odkrecaja sruby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.10.2017 o 10:49, mkpol napisał:

Żadna felga nie ma gwintowanych otworów.

 

Pewnie, że tak. Dotyczy piasty.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym przypadku dałem dłuższą zwykłą śrubę, a z tyłu nakrętkę samokątrującą [ są takie] i trzymało.

Zrobiłem to sam - ale czy to fachowo ?, chyba nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mirku za porade.Kupiłem już stalowe felgi i załoze  na nie opony zimowe.Ale sruby musze zmienic na krotsze 25 mm  i pozbede sie problemu. Mysle ze dobry wulkanizator w Kielcach   sprawdzi gwint w piascie jak okaze się rozrobiony to wymienie tez nowa piastę w 1 kole gdzie sie odkreca .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności