Skocz do zawartości
silver7777

Kodowanie pompy ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mając problemy z hamulcem ręcznym postanowiłem zamienić sterownik hamulca ręcznego na taki sam od innego auto. Oczywiście abs i jeszcze inne ustawienie zostały utracone. Moje pytanie brzmi czy ktoś poza serwisem jest w stanie odzyskać mi ten kod. Lub gdzie można go znaleźć? Numer pompy abs 3C0614109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "autoscan" przed tą operacją nie został zrobiony?

A dlaczego utraciłeś ustawienia modułu ABS skoro wymieniałeś inny moduł?

Kodowanie twojego ABS można próbować zapożyczyć z innego auta o takiej samej konfiguracji (wersja modułu, silnika, rocznik etc.) ale nie ma pewności, że prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No właśnie wymieniając sterownik hamulca ręcznego utraciłem kodowanie pompy abs. Trzeba przed wymianą a nawet przepięciem na chwile spisać kodowanie pompy abs. Teraz nie mam abs i kontroli trakcji. Będę próbował z kodami od kolegi coolin. Innych przestrzegam przed zamienianiem nawet dla sprawdzenia takich części jak w moim przypadku.

Pozdrawiam i odezwę się jak sprawdzę kody które dostałem.

 

Niestety.  Kody są poprawne ale ze względu na różne wyposażenie nie pasują do mojego passata. 

A może jest ktoś na forum, kto miałby możliwość odzyskania kodu pompy abs po numerze Vin?

WVWZZZ3CZ7E208566

Za ewentualną pomoc będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiego masz passata to prędzej znajdzie sie auto na tym forum z tym samym silnikiem itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale wystarczy że jeden element wyposażenia się różni i klops. 

Passat b6 2.0 TDI bkp 2007r, comfortline, pompa ABS 3C0 614 109,kombi,skrzynia manualna, bez haka i auto holda, bez 4motion,

Jak ktoś ma podobnego  paska to chętnie skorzystam z kodu pompy abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13602 inny nie będzie, wyposażenie nie ma tu nic do rzeczy, ważna jest moc i skrzynia manual czy automat, rynek EU czy USA. kodowanie masz do manuala na rynek EU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał możliwość to sprawdzę ten kod ale wątpię.

 

 

13602 nie pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Passat b6 BKP 2.0 tdi 140 hp 2006r  w pełnym wyposażeniu i kodowanie oryginalne   0013602  moja pompa to 3C0 614 095 Q

Edytowane przez DarkFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie kodowanie, ale dla pompy 3c0xxx095P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój numer pompy abs jest taki sam tylko bez literki na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Właśnie postarałem się o własnego vcds-a i wprowadziłem kod pompy abs 13602 o dziwo kontrolki zgasły. Tylko zastanawia Mnie jeszcze błąd w hamulcu ręcznym (zwarcie/brak masy w lampie asystenta parkowania) bo ja nie mam asystenta parkowania?

Wcześniej mechanik was-em wprowadzał ten kod ale twierdził że jest nie właściwy bo nie chciało mu dokończyć adaptacji że względu na ten błąd hamulca ręcznego.

Kontrolki od abs i ESP zgasły pali się tylko pomarańczowa od ręcznego. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić ? Czy mogę tak jeżdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się do tematu posiadam passata b6 i po zmianie sterownika hamulca postojowego wywaliło mi kodowanie abs numer części to 3c0614109D komponent J104C4V20003 auto passat b6 BMR 2007 automat z auto-hold z góry dziękuję za znalezienie kodu abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Rav1986 napisał:

3c0614109D komponent J104C4V20003

285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mkpol napisał:

285

Kolego a znasz moze login jeszcze do tego kodu co mi podałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, keplak napisał:

Koleś co mi kodował twierdzi ,że brak jest danych w sterowniku ( chyba same zera ) . To jakie powinny być ( auto to  vw cc 2.0 TSI USA 2014 r.)

Jeśli nie zrobił wcześniej autoskanu, skąd możnaby odczytać oryginalne kodowanie to teraz trzeba metodą prób i błędów dojść do poprawnej wartości. 

Kodowanie ABS zależy od wyposażenia auta, czyli: silnik, skrzynia, napęd itd. 

W tym temacie jest dostępny plik etykiet do kodowania pompy ABS 3AA-614-109.lbl

Można go dograć do VCDS'a (katalog user) i wtedy pojawi się pomocnik kodowania, albo bawić się z LCode.exe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest czarna magia. Pokażę koledze tego posta jak można,  może będzie wiedział o czym piszesz .

Z drugiej strony się trochę dziwię , że nie ma czegoś takiego jak odczyt parametrów domyślnych  , ponowna adaptacja  modułu  , itp .

Generalnie najprościej było by połączyć się z innym samochodem z tym samym wyposażeniem  odczytać ustawienia i wpisać do mojego  .

Ale to chyba tylko teoria ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, keplak napisał:

Generalnie najprościej było by połączyć się z innym samochodem z tym samym wyposażeniem  odczytać ustawienia i wpisać do mojego  .

Ale to chyba tylko teoria

...to także dobra praktyka, tylko trzeba mieć "brata bliźniaka".

Podaj czteroliterowe oznaczenie twojego silnika. Napisz czy masz manual/automat, napęd na przód czy 4x4? System Start/Stop (pewnie nie bo to USA). Może coś się da dopasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, keplak napisał:

Z drugiej strony się trochę dziwię , że nie ma czegoś takiego jak odczyt parametrów domyślnych  , ponowna adaptacja  modułu  , itp .

Parafrazując klasyka - takie rzeczy tylko w serwisie VW.... po podłączeniu do bazy On-Line ;)

2 godziny temu, keplak napisał:

Generalnie najprościej było by połączyć się z innym samochodem z tym samym wyposażeniem  odczytać ustawienia i wpisać do mojego  .

Ale to chyba tylko teoria ....

I tak, i nie. Jak wyżej podaj komplet danych o aucie i dopasujemy.:
- oznaczenie silnika,
- typ skrzyni,
- typ tempomatu,
- typ TPMS.

Najlepiej, jeśli nic nie było modzone, wrzucić wklejkę z kodami wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności