Skocz do zawartości
gruberek11

Problem z odpalaniem ciepłego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Nie z byle powodu dałem taki tytuł gdyż problem jest spory więc może wy internauci mi pomożecie . Wątku o takim przypadku nie udało mi się znaleźć mianowicie mój passat B5 1.8 adr 125 km LPG ma taką dolegliwość że ogólnie ciężko zapala na pb i przerywa dławi się cały czas . Na LPG jest dobrze ale gdy jest zimny a jak się fest rozgrzeje to również przerywa i jakby na dwa gary pracował. I nie było by to problem z którym się pewnie gdzieś nie zetknęliście gdybym nie wymienił pół samochodu. Stoi on u znajomego mechanika . Zacznę od tego co było wymienione lub sprawdzone.

Przepływomierz

Przepustnica

Filtr powietrza

Świece

Kable wn

Cewka zapłonowa

Napinacz łańcuszka rozrządu z łańcuchem

Czujniki hala ogólnie wszystkie jakie mogly mieć coś do tego

Patrzylismy czy wydech tzn katalizator czy nie zapchany

Ciśnienie na cylindrach lepsze niż książkowe .

Ciśnienie na listwie pb ok

Filtr paliwa nowy

Podłączany do kompa milion razy zero błędów i dalej to samo . Ręce opadają żyć się nie chce . Może znajdzie się ktoś kto coś doradzi . Być może zapomniałem o czymś . Proszę pomóżcie

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperatura silnika a jaka zczytuje czujnik temperatury, jeżeli jest różnica to on będzie problemem oprócz niego masz jeszcze do sprawdzenia moduł zapłonowy na obudowę filtra powietrza oraz że masz LPG to parownik czy nie puszcza( zakręcić butle wypalić gaz i na zimnym odpalić) jeżeli to wszystko jest ok to reset ECU vagem, potem zrób logi pokaż też kanał gdzie są pokazane missfire-y, komputer nie może nie mieć błędów jak coś takiego się dzieje no chyba że silnikiem rzuca bo masz poduszki pod nim do wywalenia. Szczelność dolotu oraz wyczyść odmę sprawdź czy nie jest pęknieta( zaworki zwrotne na podcisnieniu czy nie puszczają czasem w dwie strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z silnikiem 1.8t 180 KM(auq) w seacie leonie, piszę na tym forum ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mianowicie, po rozgrzaniu silnika do temperatury 90 stopni i pozostawieniu go na ponad 35-40 min jeżeli temperatura silnika do tego czasu nie spadnie - samochód odpala i odrazu gaśnie, nie reaguje wtedy na gaz, dopiero przy 10-13 razem samochód udaje się uruchomić. Problem nie występuje jeżeli samochód do tego czasu zdąży choćby lekko ostygnąć. Problem pojawia się tylko w przypadku postoju na rozgrzanym silniku, na zimnym oraz przed 35 minutami pali bez problemowo, równomiernie przyspiesza, nie gaśnie na postoju, nie falują obroty. Wymieniłem czujnik temperatury oraz położenia wału korbowego. Gdzie szukać przyczyny ???

Edytowane przez livaen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności