Skocz do zawartości
Radar

Szarpanie silnika na zimnym 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, im niższa temperatura tym się bardziej nasila. Chodzi o odpalanie na zimnym silniku (po nocy) przez pierwsze kilka sekund silnik pracuje nierówno tak jak by nie łapał na jeden gar, po kilku sekundach się normuje, silnik pali na strzał bez zbędnego kręcenia niezależnie od temperatury. Zmieniłem świece żarowe 4szt, akumulator, rozrusznik, wyczyściłem egr, przepustnice i bez efektu. Vcds nie pokazuje żadnych błędów, wszystkie pompki mają bipy maksymalnie 0.18mg, nie wskoczyły wyżej podczas obserwacji. Czy brudy kolektor może to powodować? Chciałem go wyczyścić ale nie wiem jak zdjąć ten cycek od podciśnienia. Przekaźnik świec niby sprawny błędu nie pokazuje, czy może mimo to powodować takie coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Przez cały czas kiedy było zimno Pomorzu 5 stopni i niżej nie zauważyłem problemów wymienionych wyżej. Jak tylko temperatura na dworze wskoczyła sporo dodatnia znów występują szarpnięcia na wysokich biegach. To samo poniżej 2 tyś obrotów.  Nie mam pojęcia jak to zdiagnozować. Na komputerze nie ma błędów ?

Edytowane przez kalvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy 1900 obrotów zaczyna lekko poszarpywać autem do tego doszło na zimnym silniku (tylko na zimnym)zaraz po ruszeniu z miejsca w miarę dodawania gazu nasilający się klekot silnika  po 400 lub 500 przejechanych metrach znika!!!co to za pierdy się dzieją jeżeli ktoś miał już taką przypadłość to proszę o info pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o problem w moim aucie to uszkodzony jest zawór EGR. Błąd P040300.  Objawy jak powyżej szarpanie poniżej 2 tyś obrotów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie  podejrzewają  dwumasę(?), objawy jak u Seru.Po rozgrzaniu spokój.Na wysokich biegach sporo mniej, ale ruszanie,dwójka to szarpie.Zero błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek jest na tym forum

Jest zakładany temat każdy opisuje ja mam to a ja mam to inny ma to ale konkretów rozwiązania problemów BRAK !!!

To nie jest forum to bardziej przypomina czat z lat 2000 na Gadu-Gadu komu co pierdykneło w taksówce

Litości!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności