Skocz do zawartości
Radar

Szarpanie silnika na zimnym 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrać i wymienić pół auta zawsze zdążysz. Najpierw porządnie musisz to zdiagnozować. Nie chcę namieszać, ale coś mi świta, że wtrysków CR się nie regeneruje. A wyczyszczenie zacznij od płukanki LM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrysków CR piezoelektrycznych się (raczej*) nie regeneruje, bo nie ma do nich części zamiennych. Elektromagnetyczne to inna para kaloszy.

*dla niektórych firm, regeneracja to czyszczenie w myjce ultradźwiękowej i poskładanie tego po japońsku - jako-tako. Nie ma to ani kalibracji, ani nic wspólnego z regeneracją.

Ja bym zalał to jakimś środkiem LM jak podano wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z ta regeneracją też się tego obawiam, niby maja jakaś gwarancję ale zbytnio w to nie wierze... Jesli by się okazało ze 1 wtrysk padniety to można wymienić 1? Czy od razu komplet? A polecacie LM Diesel Spulung wlać do zbiornika czy ominąć filtr paliwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jeden, ale daj se powiedzieć, że jak wtrysk pada, to pada w każdej temperaturze i dosyć łatwo to zdiagnozować. A jeśli faktycznie zaczyna padać i dzieje się to tylko przy niższych temperaturach to masz jeszcze jakieś 80kkm czasu spokoju +-20kkm :) 

Lej do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mkpol napisał:

ale daj se powiedzieć, że jak wtrysk pada, to pada w każdej temperaturze

Spoko :D po prostu mentalnie przygotowuje się do wymiany wtryskiwacza/y i tak głośno myśle, nie ukrywam ze irytuje mnie to szarpanie bo jestem raczej wyczulony na wszystkie niepokojące dzwieki i zachowania. 

1 puszka LM na 70L ON czy wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic więcej

powtórz płukanie co kilka tankowań - tak mniej więcej po 5kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny przypadek. Zrobiło się chłodniej i pojawiły się pojedyncze szarpnięcia na zimnym silniku w momencie dodawania gazu tak przy 1200-1400 obr/min.

Pierwsze co zrobiłem to zmieniłem paliwo i póki co szarpnięcia zniknęły. Może trafiłem na jakąś trefną dostawę, a tankuję zwykle na tej samej stacji z orłem.

Gdybym dolał preparat (a miałem taki zamiar) też by pomogło, ale nie wiedziałbym co: paliwo czy "LM".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź EGR, u mnie tez poszarpuje na zimnym, odpiąłem wtyczke od EGR, wywala co prawda błąd na desce ale auto chodzi dobrze. Czekam na chwile wolnego żeby go wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się to na jałowym biegu bez dodawania gazu jakies 5-10 sec po odpaleniu. Przytrzymam gaz ok 20 sec na 2000obr i nie szarpie. Podczas przyspieszania nic nie wyczuwam. Nie wiem ocb może jedna świeca padnięta i nie dogrzewa komory ? Kupiłem LM i wlałem paliwo Shell V-Power zobaczymy czy się coś zmieni.

A tak poza tematem z diesla z DPF spaliny smierdzą?
Mam jeszcze Renault Trafic 2.5 dCi bez DPF z 2007r i tam spaliny mają taki słodkawy zapach a z passata taki kwaśny.

Edytowane przez karol-udekorujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat identyczne objawy na zimnym silniku poszarpuje i puka temp. dojdzie 90st. wszystko ustaje jest ok. Dodam że u mnie wystepuje problem gdy auto kilka dni stoi jak uzywam codziennie to problemu z szarpaniem nie mam jedynie delikatne cykanie na zimnym.

B7 2.0 140KM (przebieg 125kkm) r.2012 nasz salonowy teoretycznie wg książki serwisowej przebieg 100% autentik potwierdzony przez ASO - ale 100% to wiadomo;)

Czytając powyższe to prawdopodobnie wtrysk padł, a czy proóbowaliście oczyszczać układ

https://aparts.pl/partscatalogue/2666-lqm-liqui-moly,11-2666~2LQM-FLQM-0-0-2666~2LQM.aspx#

w innym poście mi podpowiedziano że pomogło ... więc może warto spróbować nim się zabiorę za wymianę ?

Wymiana wtrysków (możecie podpowiedzieć jaki koszt i jak zdiagnozować który leje ?)

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem 

przed wymiana czyściłem 2 różnymi środkami , nic to nie dało . Aby zdiagnozować podłącz na zimnym kabla i sprawdź korekty na wtryskiwaczach . U mnie na 2 były straszne różnice 3do 4. Jak sie rozgrzał to wszystko ustawało i korekty były podobne na wszystkich 4 wtryskiwaczach .

ja założyłem używki koszt 1000 za 4 szt widziałem auto dające  i jego przebieg ......do dziś jest ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdzić podłączając pod kompa (VAG/VCDS) ? Czyli każdy elektryk powinien sprawdzić bez potrzeby wymontowywania ?

Trudno trafić tak z rozbitego gdzie silnik jeszcze igła, a kupować z allegro używki bym się nie odważył  ... a nowe ile i gdzie polecacie ?

https://aparts.pl/partscatalogue/vw-passat-362-2-0-tdi-2010-08-2014-12,3-00121-09003-00294-0002.aspx#     (???)
No i gdzie to mi dobrze zrobią w okolicy Poznania? bo do ASO jak pojadę to sie obawiam że 4 od razu wymienią a kwota nawet nie chcę myślę - a sam tego nie ogarnę na bank.

PS. Przy jakim przebiegu Ci padły te wtryski? i ile zrobiłeś od wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2016 o 19:22, Mlody_tm napisał:

To szarpanie ja obstawiam u Was zawór dawki paliwa na listwie rail.

Wysle Wam prawie nowke do testow. Problem mysle ze bedzie rozwiazany.

 

Wątpie zeby to byl zawór ktory siedzi na pompie wysokiego cisnienia. Ale tez warto go podmienic.

 

Krzysztofie nie ma sprawy, oby wtryski posluzyly dlugo.

To jak jednak nie wtryski??? żebym nie zabrał się za wymiany czegoś nie koniecznie do wymiany?

PS. kolega ma jakieś dojścia do klamotów w dobrych cenach ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2017 o 23:00, karol-udekorujemy napisał:

U mnie dzieje się to na jałowym biegu bez dodawania gazu jakies 5-10 sec po odpaleniu. Przytrzymam gaz ok 20 sec na 2000obr i nie szarpie. Podczas przyspieszania nic nie wyczuwam. Nie wiem ocb może jedna świeca padnięta i nie dogrzewa komory ? Kupiłem LM i wlałem paliwo Shell V-Power zobaczymy czy się coś zmieni.

A tak poza tematem z diesla z DPF spaliny smierdzą?
Mam jeszcze Renault Trafic 2.5 dCi bez DPF z 2007r i tam spaliny mają taki słodkawy zapach a z passata taki kwaśny.

U mnie są podobne objawy rano dosłownie szarpie silnikiem przez kilka sekund. I już wiesz co było przyczyna w twoim przypadku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo.  odpala od strzała.  na luzie lekko nie równo chodzi. pierwszy 1km przy dodawaniu gazu poszarpuje.

w pt wymieniam świece.  wg wszelkich opisów to ich wina. pewnie któraś padła.. a że temp. -4.5 st i mniej to wyszła usterka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2017 o 13:08, zip_77 napisał:

To jak jednak nie wtryski??? żebym nie zabrał się za wymiany czegoś nie koniecznie do wymiany?

PS. kolega ma jakieś dojścia do klamotów w dobrych cenach ?

 

ja obstawiam świece.  w nowoczesnych CR taki objaw daje uszkodzona swieca.  odpala normalnie a podczas pierwszych minut jej rola to dogrzewanie komory.  niesprawność to poszarpywanie podczas przyspieszenia oraz na luzie. 

Update 1: dzis po całej nocy na zewnątrz w temp ok -1 po odpaleniu chodził dobrze, bez wahnięć obrotów i szarpnięć zaraz po ruszeniu... Wczesniej przy +1 już potrafił szarpać podczas ruszania... moze będzie dobrze...

update 2: -5 na zewnątrz i nie szarpie po ruszeniu ani nie skacza obroty po odpaleniu. U mnie wymiana świec pomogła pomimo braku błędu/ kontrolki. 

Edytowane przez rafja
aktulizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafja napisał:

mam to samo.  odpala od strzała.  na luzie lekko nie równo chodzi. pierwszy 1km przy dodawaniu gazu poszarpuje.

w pt wymieniam świece.  wg wszelkich opisów to ich wina. pewnie któraś padła.. a że temp. -4.5 st i mniej to wyszła usterka 

Ja narazie jeżdzę, szarpie dalej raz bardziej raz mniej. Wczoraj mróz -16 i zapalił normalnie, ok1100 obrotów przez chwile.  Jak zmienisz świece to napisz czy coś się poprawiło czy nie. Jak będzie poprawa to i ja u siebie podmienię. 

Jak narazie czeka na mnie nagrzewnica i ogranicznik nastawnika klap wirowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sypie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje rafja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w b 7 niema kontrolki od świec ? Bo w b 6 palił sie check jak padła swieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności