Skocz do zawartości
jarex5

Żarówki świateł drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie do tego zabrac -chodzi o swiatla mijania, oraz jakie zarowki byscie polecili.

 

Z gory dzieki.

 

3BG 2001 130tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslaw2005

uwaga H7 niebieskiesa słabe pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: Leflektor Przedni - Passat B5 3BG

 

img4729dm3.th.jpg img6505sz5.th.jpg img6510df1.th.jpg

 

Leflektor przedni Lewy (widok od tyłu) - podłącznie wymiana żarówek !! (od lewej)

1 - żarówka kierunkowskazu 21W pomarańczowa - (przekręcić i wyciągnąć)

2 - żarówka światło mijania H7/55W - (przekręćić i wyciągnąć oprawkę)

3 - Żarówka światło drogowe H7/55W - (przekręcić i wyciągnąć oprawkę)

4 - zarówka pozycyjna 5W - (wyciągnąć za przewody i wyjąć żrówkę)

Nie zalecam stosowana niebieskich żarówek/świateł przednich

(mijania i pozycyjnych) - ze względu na przepisy kodeksu ruchu drogowego.

 

img40414az.th.jpg img40255mc.th.jpg img4031qd6.th.jpg

 

 

Mechanizm regulacji świateł ma numer 1J0 941 295 C (Hella HL0)

Układ (Philips) TDA 3629T - N2K1W503 - Hn0303 2 Y

 

img6004sa3.th.jpg img6000te4.th.jpg

 

 

Lampy tylne wersja (Sedan i Variant) - podłącznie wymiana żarówek !!

Najpierw należy przekręcić żarówkę kierunkowskazów i wyjąć ją (ona trzyma na z jednej stronie listwę szarą lub czarną). Następnie Ściągnąć do siebie zatrzaski listwy górne i dolne (w niektórych lampach Variant są tylko 2 zatrzaski) i wyciągnąć listwę z żarówkami.

 

1 - żarówka kierunkowskazu 21W pomarańczowa jednowłóknowa - (przekręcić i wyciągnąć)

2 - żarówka świateł pozycyjnych i stop 21W biała dwuwłóknowa - (przekręcić i wyciągnąć)

 

img6584iz8.th.jpg img6590sy5.th.jpg img6595ca9.th.jpg

 

img6602pz9.th.jpg tylnalampavt0.th.jpg img6588wi3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kkurylo

Hej,

Przepaliła mi się jedna żarówka w światłach mijania. Czy będę wstanie sam dostać się do niej i ją wymienić ? czy muszę szukać pomocy u mechanika ?? Może gdzieś na forum był już poruszany ten temat. Z góry Dziękuję za informacje.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będziesz sam w stanie wymienić tą żarówkę. Wychodzi trochę ciężko, ale nie zrażaj sie tym. Trzeba się trochę pomęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj jak bedziesz to robic pierwszy raz to troche sie pomeczysz zalezy jeszcze ktora strona sie przepalila ja sie meczylem dobra 40 minut z tym ze dwie strony bo zmienialem zarowki na Vision Plus.Juz sa watki w tym temacie sam opisywalem jak poswiecisz chwile czasu to wszytko jest ladnie opisane.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki są we wszystkich passatach wię temat przerabialiśmy - Jak wymienić żarówki w przednich leflektorach:

 

Wymiana zarowki w lewym reflektorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła mijania w3BG to pikuś... Najwięcej frajdy dostarczają żarówki pozycyjne i "długie" ;):rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek zgadzam sie jak nie masz cieniutkich paluszkow albo jakis super dlugich szczypców to walczysz prawie jak z wiatrakami wyjac dlugie i pozycje to jeszcze ale weź to włóż potem

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszekf

Jeżeli przepaliła Ci się żarówka po stronie kierowcy to dostęp jest dość spory no chyba że faktycznie ma się wielką łapę.Jeżeli natomiast od strony pasażera to wystarczy wyjąć kawałek plastiku którym doprowadzane jest powietrze i jest jeszcze lepszy dostęp niż od strony kierowcy.Czarnej rury nie musisz odkręcać wystarczy że lekko odciągniesz i zejdzie sama.Jeżeli bardzo chcesz to możesz ją odkręcić.Jak się nie mylę to chyba jedna śruba na lewo od zamka maski.Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu i zasiadłem do forum sądząc, że znajdę coś o wymianie żarówek. Przecież to banalna naprawa. Tak się przysłuchuję i podziwiam. Sporo tego na forum. Nawet "KTOŚ" powiedział, że wymiana żarówki świateł drogowych to pikuś - ale tylko tyle. Wyjmowałem już wszystkie żarówki w 3BG. Ale pochwalcie się jak daliście radę z tą cholerną żarówką od świateł drogowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

SPOKOJNIE ... Tylko spokój ... Ja o mały włos z nerwów nie rozbiłem lampy. Wymieniałem żarówki w innych samochodach, ale powtarzam, wymienić a właściwie włożyć ją ponownie, bo z wyjęciem nie ma problemu - tą ch.... żarówkę świateł drogowych ... szacuneczek.

Panowie, pochwalcie się, jak to robicie (sami) bez serwisu !!!!

Mam w garażu na półce wyjętą taką lampę przednią i z "taką" żarówką sobie radzę. Ale na BOGA powiedzcie jak to zrobić bez wyjmowania lampy z samochodu lub bez rozbierania zderzaka :623:.

Jeśli mi ktoś pomoże, to ja pomogę powymieniać za to wyszystkie pozostałe świeczki... Nawet pozycję. Pozycja to pikuś.

O światłach mijania znalazłem dosyć sporo, a gdzie mogę coś znaleźć o światłach drogowych?

 

Pozdrawiam

Zibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to cały pic polega na tym, żeby ją włożyć pod kątem i w lampie dopiero przekręcić a to mega ciężka sprawa, przynajmniej jak ktoś ma wielką grabę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZB nie rozumiem Twojego problemu :)

mi wymiana żarówki zajęła 5 minut, naprawde

zdemontowałeś sobie zbędne przeszkadzające plastiki?

z lewej osłone filtra powietrza (2 śrdubki) i plastik dolotowy (3 śrubki)

z prawej plastik przy zbiorniczku płynu do wspomagania (2 zaczepy)

 

bez tego to sobie można pogwizdać i sie tylko wkurzyć

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remont - no nie wiem czy mówimy o tych samych żarówkach, ale ze światłami drogowymi ... w 5 min? W dwie min to ja światła mijania wymienię, ale drogowe? Plastiki to ja usunąłem chyba z połowy komory silnika a grabę to mam taką sobie. Dopiero dzisiaj rano (przyznam, że nie wiem jeszcze jak to zrobiłem) wsadziłem tą żarówkę ... kombinerkami. Rękę pozdzierałem chyba ze wszystkich stron i mam sporo siniaków na palcach po dniu wczorajszym. Na razie dałem radę z żarówką od kierowcy bo jechać bez świateł? Jeszcze nie wiem jak mi pójdzie dzisiaj z drugą - od strony pasażera.

 

Pozdrawiam

Ukłony dla wszystkich którzy potrafią wymieniać żarówki świateł drogowych poniżej 1 godziny.

 

Nara

Zibi

Edytowane przez ZB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem u siebie żarówki mijania, drogowe, pozycyjne oraz kierunkowskazów (dojęscie przez nadkolę) i zrobiłem to szybko bez demontażu lampy więc da radę tylko trzeba cierpliwości a jeśli chodzi o czas to nie należy się śpieszyć ;)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem się dowiedzieć jak wymieniacie postojówki bo z drogowymi i mijania poradziłem sobie dość szybko ale postojówki to jakaś masakra :/ gdzieś przeczytałem że trzeba deliaktnie za kabel ciągnąć i wyjdzie ale darłem to przez godzine i ani nie drgneło..

 

czy jej czasem nie trzeba przekręcić przed wyciągnięciem ?

 

jeśli ktoś ma jakiś patent na to to bym bardzo proził o zapodanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jej czasem nie trzeba przekręcić przed wyciągnięciem ?

 

Nie - tylko ciągniesz i to dość mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem bo już ciągnołem z całej siły i nic :/

 

w serwisie powiedzieli mi za wymiane 20zł ale nie mam im zamiaru dawać tyle bo to jest 8 piw a żarówka to jest chyba coś co użytkownik powinien sobie sam wymieniać...

 

a jakiegoś innego sposobu nie ma ?

 

a żeby całą lampe wyciągnąć to dużo rozbierania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie z tym ostatnio mierzyłem. Robiłem 3 podejścia. Za 3 razem poszło ok.

 

Patent na postojówki jest taki; chwyć za kabelki od nich i ciągnij mocno za kabelki, wyskoczy postojówka. Zmieniasz na inną żarówkę lub diodę i wkładasz na wcisk z powrotem. Patrzysz od przodu reflektora, a łapa z tyłu celujesz w dziurkę. Nie ma problemu i już teraz robię to szybko.

 

Zawsze najgorszy jest pierwszy raz.

 

---------- Post added at 16:08 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

 

a żeby całą lampe wyciągnąć to dużo rozbierania ?
Wtedy o ile dobrze pamiętam musisz ściągać zderzak, ale to bez sensu. To się na spokojnie da zrobić bez wyciągania lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności