Skocz do zawartości
jarex5

Żarówki świateł drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy odświeżę wątek, mam Paska 3BG od miesiąca, padła żarówka świateł drogowych od strony kierowcy, z wyjęciem spalonej nie było problemu, ale jak zamontować nową??

 

włożyłem nową w ramkę i próbowałem wkładać do reflektora pod różnymi kątami i przekręcać - tylko dłonie porozcinałem...masakra to jest...raz mi się chyba prawie udało bo niby się trzymała, ale jakoś słabo, porównywałem jak mocno trzyma się żarówka od strony pasażera i tam jest praktycznie nie do ruszenia, a tutaj cała się ruszała, chyba że tak ma być?? może ma ktoś jakiś sprawdzony patent, szukałem na forum i w necie i wszyscy piszą, żeby włożyć i obrócić:) też mi rada:)

 

a może warto po prostu wyjąć lampę? tylko jak? odkręciłem dwie górne śruby (torx) i nic, są gdzieś jeszcze jakieś zaczepy, śruby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może warto po prostu wyjąć lampę? tylko jak? odkręciłem dwie górne śruby (torx) i nic, są gdzieś jeszcze jakieś zaczepy, śruby?
Aby wyjąć lampę musisz zdemontować zderzak.

Przy wymianie zwykłej żarówki(nie ksenonowej) demontaż lampy nie jest potrzebny.

Żarówkę trzymają dwa zabezpieczenia sprężynujące.Oczywiście zapina się je, po uprzednim prawidłowym ustawieniu wymienianego elementu i tu raczej pomylić się nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wyjęcie lampy odpada, przy wymianie żarówki w soczewce świateł mijania nie było problemów - dwie minuty i po temacie, ale na drogowe nie mam już siły....w sumie dwa razy robiłem podejście i w weekend będzie kolejne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, udało się, polecam założenie na żarówkę w oprawce dużej nasadki od klucza nasadowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniałem dzisiaj żarówki świateł drogowych w moich Xenonach. To że sie je cieżko wymienia to swoja drogą..ale z tego wszystkiego nie zwróciłem uwagi jak były wsadzone poprzednie i mam teraz dylemat. W którą stronę ma być wypustka? Na górze czy na dole? Bo obecnie udało mi się założyć na jednej lampie na górze a na drugiej na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7 zawsze ma język na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H7 zawsze ma język na górze.

 

 

dziekuje:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy był taki temat czy nie, ja nie znalazłem, jak wymienić te cholerne żarówki od świateł drogowych? Wyciągnąć mi się udało, wsadzić już nie... Trzeba ja przekręcić i dociskać czy ona sama wskoczy na swoje miejsce? Paprałem się z tym około godziny i nic. Nie dość że dostęp jest okropny to jeszcze nie chciała wejść. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogowe i mijania to H7 ?  Montaż jest identyczny jeżeli tak. Zobacz jak montuje się mijania i w ten sam sposób zamontuj drogowe.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, StreamHD napisał:

Drogowe i mijania to H7 ?  Montaż jest identyczny jeżeli tak. Zobacz jak montuje się mijania i w ten sam sposób zamontuj drogowe.

ja mam hida wsadzonego i nie będę tego rozbierał bo ani tyle nie złoże jeszcze i tyle bedzie :crazy:jutro robie drugie podejscie, jak mi sie nie uda, to wywalam lampe albo te żarówki w cholere.. narazie drogowe sie bimba na kabelku nie zapiete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności