Skocz do zawartości
karol_pili

Nie działające prawidłowo światła przeciwmgielne b7 ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pytanie 1.

Przednie światła przeciwmgielne włączają się na chwilę i gasną a tył nie zapala się w ogóle.

Pytanie 2.

Włącznik świateł w pozycji AUTO w dzień. Powinny świecić tylko światła led a świecą ksenony.

Czy ktoś coś doradzi w tym temacie?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2. tryb skandynawski

podjedź do kogoś ogarniętego z vcds i niech sprawdzi kodowanie, bo na bank ktoś grzebał, a z tyłu sprawdź żarówkę

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żarówek z tyłu bo światła są led-owe.

Mam zdjęcie błędu który wyskakuje przy podłączeniu do komputera.

Niby jest problem z włącznikiem świateł, według programu do mojego włącznika dochodzi napięcie 10.15V, natomiast po sprawdzeniu w praktycznie identycznym passacie jest naięcie ponad 12V.

Czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć?

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu bo mam ten sam błąd natomiast zauważyłem, że u mnie błąd jest tylko w pozycji auto jak przełącze na inne pozycje błąd nie wraca, zmieniłem na 2 inne przełączniki i to samo sprawdziłem okablowanie od włącznika  do BCM i wsio ok jest u mnie natomiast non stop świecą się mijania jakby był tryb skandynawski a nie jest zakodowany i nie działa asystent świateł drogowych

nikt nic nie jest w stanie pomóc? walczę już prawie rok z tym i już sam nie wiem co sprawdzać

Edytowane przez waldih1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2017 o 20:53, waldih1979 napisał:

podłącze się do tematu bo mam ten sam błąd natomiast zauważyłem, że u mnie błąd jest tylko w pozycji auto jak przełącze na inne pozycje błąd nie wraca, zmieniłem na 2 inne przełączniki i to samo sprawdziłem okablowanie od włącznika  do BCM i wsio ok jest u mnie natomiast non stop świecą się mijania jakby był tryb skandynawski a nie jest zakodowany i nie działa asystent świateł drogowych

nikt nic nie jest w stanie pomóc? walczę już prawie rok z tym i już sam nie wiem co sprawdzać

Jeśli wiązka jest faktycznie sprawdzona, a przełączniki te wymieniane - sprawne, to pozostaje Ci jedynie BCM do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki SC2 i SC13 sprawdzone? Wyjąć zmierzyć miernikiem, przeczyścić styki.

Jakie jest napięcie na kostce przełącznika na pinach 4 i 8 względem masy na włączonym zapłonie?

Możesz wkleić aktualne kodowanie BCM'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 21:04, nTomek napisał:

Bezpieczniki SC2 i SC13 sprawdzone? Wyjąć zmierzyć miernikiem, przeczyścić styki.

Jakie jest napięcie na kostce przełącznika na pinach 4 i 8 względem masy na włączonym zapłonie?

Możesz wkleić aktualne kodowanie BCM'a.

Bezpieczniki sprawdzone są ok, napięcie na pin 4 11.78V na pin 8 11.77V aktualne kodowanie to:Adressword : 09
Nazwa : Centralny układ elektroniczny
Numer VAG : 3AA937087C
Opis ster. : J519 BCM PQ47 M
Wersja SW : 0455
Kodowanie : 0008000000000000001C0088750000E407710088467D8760E400CF200041
Komunikacja : TP2.0, CANT=300 CANE=338

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś niskie to napięcie. Sprawdź żarówką czy faktycznie płynie tam prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldih1979 Temat jest o światłach przeciwmgielnych i ksenonach a ty w sumie nie masz ani jednych ani drugich.

Jaki konkretnie masz ten błąd?

Czy na pozycji "0" świecą się światła dzienne?

Czy masz zainstalowany fabrycznie moduł HBA? Jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nTomek napisał:

@waldih1979 Temat jest o światłach przeciwmgielnych i ksenonach a ty w sumie nie masz ani jednych ani drugich.

Jaki konkretnie masz ten błąd?

Czy na pozycji "0" świecą się światła dzienne?

Czy masz zainstalowany fabrycznie moduł HBA? Jakieś błędy?

Nie mam ani ksenonu ani przeciwmgielnych to fakt ale pisałem wyżej, że mam ten sam błąd czyli 01800 przełącznik świateł E1, HBA fabryczny pod lusterkiem z tego co zauważyłem to błąd jest jak przełącznik jest w pozycji AUTO. Natomiast jeżeli chodzi o dzienne to nie świecą ani na pozycji 0 ani na AUTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyłączyć/odznaczyć: zależność DRL od asystenta - bajt 26 bit 3 oraz DRL jako pozycyjne - bajt 24 bit 7.

Nowe kodowanie będzie wyglądać tak:

0008000000000000001C0088750000E407710088467D87606400C7200041

Widzę też, że masz aktywną opcję włączania świateł DRL z MFA (menu w zegarach). Tam są włączone dzienne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja dziennych w MFA jest włączona. Zakodowałem tak jak podałeś i dalej to samo, błąd ten sam i brak dziennych. Jeżeli faktycznie trzeba wymienić BCMa to najlepiej z jaką końcówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R, Q albo N. To są BCM'y z najnowszym softem 0475 i obsługują "rain closing", przy czym N to "Midline" czyli bez obsługi przednich halogenów i statycznego doświetlania, ale tobie to chyba nie przeszkadza.

Możesz jeszcze na koniec spróbować kodowania z wyłączonym asystentem FLA:

0008000000000000001C0080750000E407710088467D87606400C7200041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne, spróbuje jeszcze tego kodowania ale chyba raczej nic z tego i zaczynam interesować się nowym BCM ale doszły mnie słuchy, ze ma CP i raczej bez wizyty w ASO się nie obędzie prawda to? Jest tak nawiasem mówiąc jakiś spis sterowników które posiadają CP a które nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, które mają, ale BCM to ja wymieniałem już 2 razy u siebie w garażu i nie było z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem BCMa na z końcówką R i softem 0477 wrzuciłem kodowanie ze starego i wszystko hula aż miło, musiałem przekodować jedynie byte 18 pod moje lampy. Najważniejsze to brak błędów i działające dzienne oraz asystent świateł drogowych. Dzięki panowie za pomoc i wskazówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft 0477? Jaką wartość wpisałeś do bajtu 18?

Możesz sobie teraz włączyć jeszcze domykanie szyb podczas deszczu i dołożyć/wymienić przednie "halogeny" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2017 o 19:24, nTomek napisał:

Soft 0477? Jaką wartość wpisałeś do bajtu 18?

Możesz sobie teraz włączyć jeszcze domykanie szyb podczas deszczu i dołożyć/wymienić przednie "halogeny" :D

Kodowałem to VCP i skorzystałem z pomocnika kodowania(6A) . Halogenów nie będę montować bo wg mnie zbędne jedynie zakoduje rain closing tylko nie wiem jak w VCP wejśc w RLS pomoże ktoś?

IMG_20171220_215700.jpg

Edytowane przez waldih1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności