Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos jest w stanie mi pomoc i powiedziec czy wentylator nawiewu od klimy manual i automat czyms sie roznia? Ma ktos moze numery tych wentylatorow moj jest na wymarciu zaczyna piszczec strasznie musze czym predzej zamowic gdzies jakis ale na alledrogo brak nowych w intercarsie ceny 500+ moze od b7 sa takie same jak do b6 chociaz watpie. Rok 20006 klima manual ktos cos poratuje? Watek jeden jest na forum ale odnosnie demontazu. Moze ktos zna jakis sklep itd ktory sprzedaje zamienniki nowe. 

Znalazlem jedynie w sklepie megafura ale czytajac opinie w necie dalem sobie spokoj.

Pozdrawiam prosze bez hejtu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek może go wykręć wyczyść, umyj, nasmaruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej taka opcje tez rozwazalem ale musi poczekac do soboty niestety. 

Domyslam sie ze moze byc brudny chociaz stosuje dodatkowa siatke na kratke zasysania powietrza pod podszybiem wiec tragedii byc nie powinno. 

Nasmarowac czym? Rozne opinie czytalem odnosnie smarowania. Wd40 tam psiknac czy jak?:) 

W ogole jest to rozmontowania aby dostac sie ew do lozysk o ile tam sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem taki wentylator w poprzednim Passacie (B5FL) bo warczał i piszczał jak się robiło chłodniej.

Po wymontowaniu przedmuchałem go powietrzem z kompresora, potem umyłem w izopropanolu pod ciśnieniem (możesz użyć zmywacza do hamulców), potem jeszcze raz powietrze z kompresora do sucha i na koniec smarowanie łożysk ślizgowych olejem silikonowym.

Po naprawie jeździłem tym autem ponad 2 lata i problem nie powrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wyjąć wentylator jest łatwo, o tyle rozebrać go to już gorsza sprawa. Jak chodzi o różnice między wentylatorem do klimatika i klimatronika to podstawową jest brak w tym pierwszym regulatora dmuchawy. W manualu siłę dmuchania regulujesz ręcznie. Etka mówi, że numery są różne. 

klimatik - 1K1819015 denso, 1K2819015 valeo

klimatronik valeo - 3C1820015P jeśli komplet (R, AA jeśli bez regulatora)

dla klimatronika denso odpowiednio 3C2820015F

Moim zdaniem nie ma znaczenia czy nagrzewnica jest denso czy valeo, a jedyna różnica między klimatikiem a klimatronikiem to ten regulator. Po jego odkręceniu wentylatory są takie same. Ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marek jak zwykle pomocny w 100% :P znalazlem jakis zamiennik firmy Vika czeska firma lecz niewiele mi to mowi ale jest w rozsadnych pieniadzach 170zl wiec mysle czy zaryzykowac i od razu dac nowy a tamten ogarne i jako zapas zostawie o ile w ogole bedzie soe nadawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, comingsoon napisał:

znalazlem jakis zamiennik firmy Vika czeska firma

Seba to jest chinczyk i to najgorszy możliwy. Zdecydowanie lepiej kupić używkę niż to badziewie. Albo tak jak koledzy radzą najpierw wyczyścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pani ladnie w maliny mnie chciala zalatwic ;)

Okej najpierw rozbiore i wyczyszcze ew bede szukac uzywki bo jednak 600 na zamiennik w ic mi sie nie usmiecha wykladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam że u @romeo9999 wisi taki w garażu :)

Dla potomnych vika to jest marka chińskiego producenta firmy Tantivy Automotive Co., Ltd.. Jest to wyjątkowe gówno produkowane na rynek europy wschodniej i ameryki południowej. To jest tak samo czeski producent jak skv germany jest niemiecka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyciągałem swój wentylator i miałem nadzieję że będzie w ładnym stanie, dwa lata temu czyściłem go i też zakładałem moskitierę na kratkę pod podszybiem. Teraz ponownie rozebrany w drobne. Wyczyściłem, przesmarowałem i poskładałem. Planuję zakupić kratkę pod podszybiem ale już z filtrem pyłkowym (ktoś wklejał linki na tematach odnośnie wentylatora wnętrza których tu kilka jest) tak jak było to w B5 i zapomnieć o wentylatorze na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie na aliexpres jest takie cudo filtr na kratke pod podszybiem cena okolo 25zl chyba jak pamietam bociek jak jestes chetny moge zamowic tez dla ciebie bo jakis czas temu juz o tym myslalem rowniez. Bociek czym smarowales?

Dzieki Marek za info w takim razie przedzwonie do Wojtka i zapytam jak nie uda mi sie odratowac mojego ;)

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pisałem o takim zestawie choć jeszcze go nie zamówiłem - ciągle mam jakieś inne ważniejsze sprawy :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, comingsoon napisał:

Zgadza sie na aliexpres jest takie cudo filtr na kratke pod podszybiem cena okolo 25zl chyba jak pamietam bociek jak jestes chetny moge zamowic tez dla ciebie bo jakis czas temu juz o tym myslalem rowniez. Bociek czym smarowales?

Co do kratki z filtrem to temat już jest w trakcie opanowywania. Sprawdziłem po podniesieniu delikatnym podszybia że mam kratkę przykręcaną na 3 nakrętki, czyli muszę szukać kratki na 3 otwory bo są też na aukcjach na 2 otwory. Wcześniej sprawdziłem w etce swoje auto oraz kolegi B6 (u niego też coś z wiatrakiem słychać więc u niego też założymy i zreanimujemy wiatrak) i też pokazało tą na 3 otwory ale sprawdziłem organoleptycznie u siebie dla pewności. Jak będziemy zamawiać to do kratki dają dwa filtry, do tego jeszcze z dwa same wkłady na auto na zaś i będziemy testować. Wentylator nasmarowałem kilkoma kroplami Militeca, zostało go troszkę po dolaniu do nowego oleju w skrzyni biegów u innego kolegi w B6 1.9TDI. Jakoś chyba ten środek działa na tarcie bo biegi z czasem (kilkadziesiąt km.)  zaczęły wchodzić jednym palcem i bez zgrzytów. A śmiałem się co On znowu wymyślił...   Ogólnie to takie kratki powinny już być dostępne u nas, może ktoś zamówi więcej i sobie trochę dorobi, niech pomyślą Ci którzy mają tam opanowane zakupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności