Skocz do zawartości
marecek

Hi-end 2-DIN z DSP - co jeszcze jest na rynku?

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mam teraz problem -> szukam radia 2DIN z wbudowanym DSP (celem nie komplikowania układu), coś nowoczesnego (nie wiem czy Android jest już na tyle dojrzałą platformą, bo jednak widzę tylko "chinole"...?), niekoniecznie z mocnym wyjściem, bo pewnie i tak będę działał z zewnętrznym wzmacniaczem 4+1. Dawno już nie robiłem "upgrejdu" radia i widzę, że na rynku jest sporo kolorowego dziadostwa i jako-takiego hi-endu raczej na portalach aukcyjnych nie widzę.

Czy może ktoś doradzić? Przeszczepiać B&O z Audi? Zależy mi na jakości dźwięku, nie musi odtwarzać filmów, za to musi mieć duże pokrętło głośności - nie mniej interfejs w stylu Pioneera FH-X775BT (swoją drogą - miałem w subaru, fajne, bez rewelacji) to raczej bez sensu dla mnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wysokie modele 2-din od Alpine z wyjściem optycznym na zewnętrzny procesor. Jest jeszcze Pioneer AVH-X8800BT, nówka kosztuje około 2700zł ale ma tak te same możliwości co mój Pioneer 80PRS. Clarion ma też swojego NX702E za 4000zł ale ten ma jeszcze nawigację. 2-dinówki z procesorem to jednak droga sprawa.

 

edit: Sprawdziłem ofertę Pionka. Doszły nowe 2-din AVH-Z2000/3000/5000, wszystkie 3 z czasówką i zwrotką. Więc jest dobrze. A model Z3000 to koszt nico ponad 2000zł. Może sam przeskoczę u siebie na 2-din...

Edytowane przez Jankus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus, Pioneer na rynek USA nie robi niczego specjalnego, teraz widzę... za to zaciekawiłeś mnie tym modelem 80PRS. Czytam o tym "competition grade" i mi się podoba! Za to modeli Z2000/3000/5000 w ogóle nie mogę znaleźć - wkleisz jakieś linki? Jestem anty Apple car... po moich doświadczeniach z App Radio 4 (czyli Pioneer) nigdy więcej nie będę ścigał tego rodzaju wynalazków - jednak radio ma być radiem. Nie gadżetem do parowania z telefonem...  ani to grało, ani było nawigacją, ani nie miało porządnego zakresu regulacji.

@marcin_pesel, jako zatwardziały fan alpine'a, muszę przyznać, że CDE-W296BT wygląda ... dramatycznie ;) ale czasówka jest... niestety nie jest oferowany na lokalnych portalach (ani na ebaju), a ten Horn, jak znam życie, nie wyśle mi za granicę... 

//EDIT: szukam ramki 1-din... i 80PRS chyba będzie :D

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajery te Pionki mają ale czy trzeba z nich korzystać? 80PRS to 1-din więc w twoim wypadku odpada. Rozejrzyj się jeszcze za Clarionem. Mam jednego i jest w nim czym się bawić. Chodzi mi o procek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marecek napisał:

CDE-W296BT wygląda ... dramatycznie

no niestety taki urok większości  nowych konstrukcji, ale ma duże pokrętło jak chciałeś :lol 

jak cos to cde 195bt to to samo lecz w rozmiarze 1din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVH-4700 (widzę, że obecnie 4800), ale wygląda na to, że ma to czego chcę - włącznie z ustawieniem odległości od głośników, 13-pasmową regulacją, cutover dobieranym osobno dla przodu/tyłu/suba, osobną regulacją głośności per głośnik... tylko nie ma pokrętła ;) 

Teraz muszę poszukać europejskiego odpowiednika (generalnie tą samą funkcjonalność z radiem FM skalowanym co .5 MHz i RDSem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus, @marcin_pesel, zaproponujecie coś nowego na sezon 2018? :P Bo z braku innych możliwości w koszyku na amazonie mam obecnie BT5850 (pasmo radiowe, rds nie-amierykański + gwarancja). Tylko nie kupiłem jeszcze bo samochód ciągle w warsztacie, a ja poza domem... poradźcie :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moją logikę to ten 5850bt to odpowiednik naszego 5800bt. Nie ma aktywki ale ma czasy. Nadal nie znalazłeś serii Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus, Z5000? Z3000?

https://www.amazon.de/dp/B074TG1XT2/ref=twister_B079HF2ZGD?_encoding=UTF8&psc=1 - android radio bez DAB (bo po co mi?). Czyli Z == time alignment (czasówka?).

350~400 euro - nie ma dramatu! Brałbyś Z5000 zamiast BT58xx? Dla mnie te dwa radia mają dokładnie te same specyfikacje i różnią się tym, czego i tak nie użyję (car play). No... mają panel z innej strony (BT na dole, Z po lewej). Na co jeszcze zwrócić uwagę porównując tak zbliżone modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z5000 u nas w Polsce ma DAB. Ten z linka też ma DABa. A poza czasówką ma też aktywną zwrotnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie mam 5000, ale u mnie nie ma DAB'a, więc znalazłem AVH-Z5050BT i obejrzałem kilka recenzji na YT. Chyba się zdecyduję :-)

https://www.pioneer.com.au/shop/car/avh-z5050bt/

dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zamontowac sobie jakies fajne radio/navi 2din więc wole najpierw coś podpytać ludzi którzy moze już mają takie coś u siebie. Co polecacie, co odradzacie? Chciałbym aby radio miało możliwość sterowania z kierownicy multimedialnej jak oryginalne oraz w miarę możliwości wykorzystywało wyświetlacz komputera między zegarami.

Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Alpine INE-W987D?

Dnia 21.11.2018 o 11:31, bari88pl napisał:

oraz w miarę możliwości wykorzystywało wyświetlacz komputera między zegarami.

Tego się nie da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus, czy nadal rekomendujesz 80PRS jako hi-end do 1DIN?

bo muszę się pozbyć telewizora do zasilania 2 wzmaków w tej poczwarze i myślę właśnie o pioneerze...

image.php?di=POI7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Pionka długo męczyłem, zamieniłem na Alpine i dopiero teraz jestem zadowolony. Alpinka jest lepsza, prawie w każdej kategorii, przede wszystkim lepiej gra i jest lepszy w obsłudze. Jakbym miał polecać Alpinki to CDE-193, 195, 196, chyba że nie potrzebujesz CD to UTE-92 i 93.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności